dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Znaczy bunkier ma na nim stać. Skoro z nadbudową z siatki betonowej i betonu znosi na autostradach zmienne obciążenia od ciężarówek z ładunkiem od kilku do kilkudziesięciu ton przenoszonych na kilkaset cm kwadrat. Zapewniam że cięzar domku szkieletowego zniesie z łatwością czy nawet z suporeksu
    A tak konkretnie, to na której autostradzie w nawierzchni jest pianobeton?
    I może jeszcze uzupełnij, która autostrada jest zbrojona siatką?

    Dziwne, że producent nie chwali się wytrzymałością na ściskanie i zginanie, o próbie brazylijskiej nie wspominając.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ja wybierałem grunt spod fundamentów aż do głębokości 1,6 m (miałem glinę, ił i inne). Później zasyp piaskiem i poszło mi ok 240 t piasku, płyta ok 100 mkw wysokość wyszła 165 cm. Ziemię z wykopu rozplantowałem po działce i hm zniknęło. Poszło 13 wozów trzyosiowych zasypanych na równo po burty każdy po 250 zł, ale to cena raczej promocyjna. Nie wiem czy się uda znaleźć coś w tej cenie.
    Może mi ktoś to wyjaśnić , po co wybierać 1,6 metra gliny żeby w to miejsce nasypać piasku ? Rozumiem że odwodnienie też idzie poniżej wspomnianych 1,6 metra bo inaczej powstanie wanna z mokrym piaskiem .

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    Może mi ktoś to wyjaśnić , po co wybierać 1,6 metra gliny żeby w to miejsce nasypać piasku ? Rozumiem że odwodnienie też idzie poniżej wspomnianych 1,6 metra bo inaczej powstanie wanna z mokrym piaskiem .
    Glina nie jest gruntem nośnym, a nie buduje się na gruntach nienośnych.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    Może mi ktoś to wyjaśnić , po co wybierać 1,6 metra gliny żeby w to miejsce nasypać piasku ? Rozumiem że odwodnienie też idzie poniżej wspomnianych 1,6 metra bo inaczej powstanie wanna z mokrym piaskiem .
    trzeba kopać aż skończy się glina ....
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Glina nie jest gruntem nośnym, a nie buduje się na gruntach nienośnych.
    To chyba zaletą płyty jest równomierne obciążenie na słabym gruncie .

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    trzeba kopać aż skończy się glina ....
    i zacznie lawa

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    To chyba zaletą płyty jest równomierne obciążenie na słabym gruncie .
    Pytanie co masz na myśli przez slaby grunt. Jeśli jest to osłabienie miejscowe to płyta sobie poradzi i rozłoży obciążenia lepiej niż ławy (ergo dom nie będzie w tym miejscu osiadał), ale nie może być tak, że stawiasz ją na plastycznej glinie i "niech se radzi bo płyta".
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał StaszekL Zobacz post
    i zacznie lawa
    jak masz pod gliną ławę .... to czemu nie. Płyty fundamentowej nie da się łatwo wykonać jeśli działka jest pochyła a u mnie taka była. Pomiędzy jednym narożnikiem a drugim było 97 cm różnicy poziomów, a to oznacza nasyp, równanie, zagęszczanie, okop, drenaż opaskowy to też są koszty i to spore.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #49

    Domyślnie

    Glina zwięzła jest gruntem nośnym. jakby każdy wybierał gline pod ławami to nikt by domów nie budował bo jeszcze by kopał i kopał (u nas jak moren dużo to glina jest wszędzie). Piaski w zasadzie kończą osiadanie po zakończeniu cyklu stanu surowego, gliny podlegają konsolidacji (po chłopsku ciężar domu musi wycisnąć nadmiar wody). Kiedyś przy fundamentach betonowych starego typu zbrojono tylko przejścia pomiędzy gliną a piaskiem, takie zbrojenie to były dwa pręty ułożone w dolej warstwie, albo kratownica płaska (no tylko że wtedy fundament miał 50 cm szerokości z litego betonu). Jak był piasek na całości albo glina to nie używano zbrojenia. Przy fundamentach kamiennych stosowano poduszki piaskowe (zresztą pod betonowe także, jeżeli fundament był płytki).

    Glinę usuwa się tylko wtedy gdy jest plastyczna , co w zasadzie pod ziemią spotyka się ...w sumie nawet nie wiem jak często bo nigdy jej nie spotkałem na 1,5m pod ziemią (no może raz i to raczej była wina tego że wykop stał tydzień otwarty, bo glina była plastyczna tylko na kilkanaście centymetrów)

  10. #50

    Domyślnie

    U mnie na poziomie betonu podkładowego pod płytą fundamentową piwnicy mam glinę twardoplastyczną, a projektant jednak wpisał pospółkę 50cm zagęszczaną max co 15cm.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Znaczy bunkier ma na nim stać. Skoro z nadbudową z siatki betonowej i betonu znosi na autostradach zmienne obciążenia od ciężarówek z ładunkiem od kilku do kilkudziesięciu ton przenoszonych na kilkaset cm kwadrat. Zapewniam że cięzar domku szkieletowego zniesie z łatwością czy nawet z suporeksu
    Nie masz pojęcia o czym piszesz, krótko mówiąc. Płyta przenosi również obciążenia zginające. Nawet pod domem szkieletowym. Pianobeton ma znikomą wytrzymałość na rozciąganie. Uzbroić się go nie da. Była tu kiedyś firma, która rozbiła z niego podbudowy ale zrezygnowała. Fundamentu płytowego nikt z tego nie zaprojektuje, choćbyś się nie wiem jak upierał.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A piasek przenosi Ci rozciagania ?
    Pianobeton jako podbudowe bez problemu da sie zastosowac, przeciez to sie mniej odksztalca anizeli xps pod plyta.
    Pianobeton z powodzeniem stosuje jako zasypki przyczolkow w celu odciazenia a po tym pianobetonie jezdza samochody.
    Powtarzam pianobeton jako podbudowa nie musi miec szczegolnej wytrzymalisci na rozciaganie bo takiego wymahania nie ma dla zadnej podbudowy.

    Gorzej oczywiscie z nasiskliwoscia i izolacyjnoscia tego pianobetonu
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 25-08-2017 o 20:46

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    A tak konkretnie, to na której autostradzie w nawierzchni jest pianobeton?
    I może jeszcze uzupełnij, która autostrada jest zbrojona siatką?

    Dziwne, że producent nie chwali się wytrzymałością na ściskanie i zginanie, o próbie brazylijskiej nie wspominając.
    Do zasypek stosuje sie pianobeton jako odciazenie przycxolka na parcie gruntu i nawet o tym nie wiesz ze jezdzisz po takim pianobetonie !

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Do zasypek stosuje sie pianobeton jako odciazenie przycxolka na parcie gruntu i nawet o tym nie wiesz ze jezdzisz po takim pianobetonie !
    Jakiś konkretny przykład?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Wpisz sobie w google...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A piasek przenosi Ci rozciagania ?
    Pianobeton jako podbudowe bez problemu da sie zastosowac, przeciez to sie mniej odksztalca anizeli xps pod plyta.
    Pianobeton z powodzeniem stosuje jako zasypki przyczolkow w celu odciazenia a po tym pianobetonie jezdza samochody.
    Powtarzam pianobeton jako podbudowa nie musi miec szczegolnej wytrzymalisci na rozciaganie bo takiego wymahania nie ma dla zadnej podbudowy.

    Gorzej oczywiscie z nasiskliwoscia i izolacyjnoscia tego pianobetonu
    Przepraszam ale potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem:
    "Płyta przenosi również obciążenia zginające."PŁYTA! Jako podbudowa może pianobeton być stosowany, co też napisałem. Firma zrezygnowała, bo to stosunkowo drogie i kiepskie parametry. Co do przyczółków to jako wypełnienie stosuje się nawet styropian i to taki zwykły EPS.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No ok jakos za szybko przeczytalem

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony