dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wybór ogrzewania pellet , gaz , ekogroszek?

    Witam
    Proszę Was o poradę, mamy spory dylemat do rozwiązania
    Kupiliśmy dom z lat 90, powierzchni użytkowej ok 140 m, podpiwniczony z poddaszem użytkowym , ściany są podobno 3 warstwowe, nie mam dokumentacji ale jak robiliśmy remont to było widać ( cegła-izolacja (wełna) -pustak) . Dach jest ocieplony wełną – warstwa ok 16 cm. Okna drewniane z szybami 2 warstwowymi instalowane ok 10 lat temu.
    W domu zainstalowany był piec na olej oraz stary piec węglowy śmieciuch. Odłączyliśmy oba żródła z uwagi na planowane przyłącze gazu , niestety nastąpiły zmiany i otrzymaliśmy pismo z gazowni że deklarują się w ciągu 3 lat wybudować przyłącze a zima za pasem .
    W związku z tym czy kupić używany piec na ekogroszek i przeczekać te kilka lat do instalacji gazu , czy od razu zainwestować w pellet ( może w naszych warunkach gaz będzie nieopłacalny?) Zależy mi oczywiście na kosztach ale nie stanowi problemu zasypać czasem pellet, docelowo węgla w zadnej postaci nie chcemy.
    Z góry dziękuję za Wasze opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę jakie jest obecne ocieplenie, gazu bym nie polecał ze względu na koszty. Ja osobiście wziąłbym pod uwagę to o czym piszesz, a jak z czasem dobrze ocieplisz chałupę to wtedy gaz. W stropie mam od 25-30cm wełny, ściany 10cm styro, może to nie dużo ale tego nie zmienię. Będziesz miał sporo czasu żeby się zastanowić co dalej. Sam wybrałem własny zbiornik na propan, raz że nie mam szans na gaz ziemny a po tym co czytałem propan i własny zbiornik lepiej kalkuluje się niż gaz z sieci-brak opłat przesyłowych i innych, których ja już nie będę ponosił, ale wybór należy do Ciebie. Jednak wydatek jest spory. Jako wspomaganie mam pieco kominek, który jest mi w stanie ogrzać chałupę podobną gabarytami do Twojej, do -7 a może i lepiej. Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    możecie się rozejrzeć jeszcze np za pompami ciepła.
    Z tego co wiem to pellet jest ekologicznym rozwiązaniem. Może uda się dostać jakieś dofinansowanie z gminy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    możecie się rozejrzeć jeszcze np za pompami ciepła.
    Z tego co wiem to pellet jest ekologicznym rozwiązaniem. Może uda się dostać jakieś dofinansowanie z gminy.
    Witam, ja również polecałbym pompę ciepła w waszej sytuacji - montaż powietrznych pomp ciepła jest szybki iłatwy - nie trzeba czekać 3 lata na przyłącze. Co więcej, to rozwiązanie, które zagwarantuje Wam wygodę i będzie już służyło na lata. Nie widzę sensu kupować na kilka sezonów starego kotła, skoro można mieć wygodne rozwiązanie od początku.

    Problem może być tylko taki, jaka jest instalacja w budynku - ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?
    Docieplaliście może podczas remontu budynek?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Dokładnie! Pompy ciepła są obecnie jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania. Jest to również bezobsługowe i ekologiczne rozwiązanie, ponieważ energia cieplna nie jest uzyskiwana na drodze spalania. Warto sprawdzić, jakie dofinansowanie możemy uzyskać na zakup tego rozwiązania.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-08-2017 o 16:38 Powód: Link reklamowy

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje za Wasze odpowiedzi, niestety dom jest nie przystosowany do pompy ciepła , wszedzie są zainstalowane grzejniki.
    Z uwagi na trudności z zakupem używanego kotła na ekogroszek, a nowy to wydatek ok 7000 tys, postanowiliśmy dołożyć "trochę" i kupimy kocioł na pellet, prawdopodobnie uda się na to zdobyć dofinansowanie, lokalna firma zaproponowała nam Red Compact 18, alternatywą był Lazar ale piwnica jest niska a ich kocioł wysoki, zobaczymy jak to wyjdzie ..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony