dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 109
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Może to jeden z powodów, dlaczego pompa w PC najczęsciej chodzi non stop w sezonie grzewczym? Drugi powód to dostarczanie informacji o zapotrzebowaniu posadzki na ciepło przez dT.
    Dołożenie bufora powoduje spadek sprawnosci przez wyższe temperatury pracy i nie pozbawia zaawansowaną automatykę PC możliwosci panowania na temperaturą w domu. trzeba zbudować kolejną automatykę transferującą ciepło z bufora do pomieszczeń. Wiec droższa jest i instalacja, i eksploatacja.
    A jak PC taktuje, to jest źle dobrana a jak jest możliwość, to wystarczy zwiększyć histerezę.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    (...) Pompa gruntowa on off =pompa bufor, zbiornik cwu
    Jeśli gruntówka on/off jest obciążona grzejnikami, to bufor (szeregowy lub równoległy) faktycznie może być potrzebny by uzyskać wystarczająco długie cykle pracy.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Brawo pomysł, pokazuje nie zrozumienie przez Ciebie zasad pracy układu. Jak tak robisz to odrazu powiedz swoim klientom żeby postawili sobie na zapas sprężarkę obok pompy, bo na buforze zaoszczędzili ale sprężarka może się zapasowa przydać. Co prawda nie teraz ale za jakiś czas. Przy montażu było taniej ale potem zaboli.
    To już sam nie wiem ...

    Bufor potrzebny czy też nie ? Jakiś czas temu się pytałem to powiedziałeś że przy prostej instalacji (tylko podłogówka , mały dom parterowy) bufor nie jest potrzebny , teraz czytam że musi być , bo inaczej sprężarka szybko sie rozwali .

    Czy pompy typu PW LG Therma lub Panasonic Aquarea wymagają do poprawnej pracy bufor czy też nie i czy brak zastosowania bufora może mieć jakieś negatywne skutki w żywotności sprężarki w w/w pompach ???
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 06-08-2017 o 20:50
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To już sam nie wiem ...

    Bufor potrzebny czy też nie ? Jakiś czas temu się pytałem to powiedziałeś że przy prostej instalacji (tylko podłogówka , mały dom parterowy) bufor nie jest potrzebny , teraz czytam że musi być , bo inaczej sprężarka szybko sie rozwali .

    Czy pompy typu PW LG Therma lub Panasonic Aquarea wymagają do poprawnej pracy bufor czy też nie i czy brak zastosowania bufora może mieć jakieś negatywne skutki w żywotności sprężarki w w/w pompach ???
    Ja piszę o tej rurze którą fachman19 chce nazwać sprzęgłem, takie coś to szkodliwy dla pomp ciepła element a nie bufor/sprzęgło.
    Tam był temat żeby rozdzielić dwa obiegi to trzeba dać tylko grubą rurę zamiast sprzęgła/bufora.
    U Ciebie to inny temat, zresztą Ty już chyba masz tego LG bo dość dawno temat był temat i potem miałeś chyba montaż prawda?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja piszę o tej rurze którą fachman19 chce nazwać sprzęgłem, takie coś to szkodliwy dla pomp ciepła element a nie bufor/sprzęgło.a?
    A czy ty czytaty , gdzie ja pisałem ,że to sprzęgło do pompy . Ja pisałem o sprzęgle jako takim . O separacji układów . A nie o pompie z tym sprżgłem
    PC albo bez bufora i sprzęgła albo z buforem . Tu naiprostrze schematy .
    Ty jakoś dziwnie czytasz , jak w jakiejś oblężonej twierdzy . Udowadniasz błędy o których nikt nie pisze .

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Inna temperatura na parterze inna na piętrze z sypialniami. Nie najłatwiej to zrealizować właśnie buforem i oddzielnymi pompami na każde piętro?
    Zdecydowanie NAJŁATWIEJ.
    Masz w systemie 3 pompy obiegowe i każda z nich ma swoje niezależne sterowanie.
    Układ możliwie prosty jak budowa cepa.
    Nie ma prawa nie działać, jeśli nie działa to znaczy że składał go jakiś piekarz a nie hydraulik.

    Dlatego instalatorzy preferują rozwiązania z dodatkowym buforem, bo mają instalacje prostą do poskładania jak klocki LEGO.

    Do zestawu z buforem masz zazwyczaj podłogówkę w rozstawie co 10 cm na całej powierzchni.
    To kolejna cecha nie liczonej instalacji, która zawsze działa.
    Nie przeliczone przepływy i opory nie stanowią problemu bo mamy 2 pompy obiegowe.
    Dobór źródła ciepła do instalacji która razem z buforem ma 200 - 300 litrów to już tylko formalność.

    Więc jeśli tylko chcesz wykonać instalacje samemu, a nie masz o tym bladego pojęcia - zrób to własnie w ten sposób.
    Na pewno taka składanka nie jest warta dużych pieniędzy - to powinna być najlepsza oferta.

  7. #47

    Domyślnie

    Prosty i dużo tańszy układ to ;
    1/ podłogówka w rozstawie co 10 cm na całej powierzchni,
    2/ PC > zawór 3D termostatyczny z siłownikiem > rozgałęzienie na 2 sekcje
    ( np.; podłogówka i KK ). Obiegówka jest tylko jedna ta w pompie ciepła oraz zastosowano tzw sterowanie kombinowane ;
    a/ tzn. termostat wewnętrzny odpowiada za start pompy gdy temperatura w lokalu ( pomieszczeniu ) spadnie do wyznaczonego poziomu ( np.; 22,7 C ) b/ sam proces grzania realizowany jest przez sterownik pogodowy pompy i krzywą grzewczą, czyli sterownik sam dobiera sobie temperaturę zasilania w zależności od temperatury zewnętrznej z określonego przeze mnie przedziału ( np; 33 C do + 10 C i 37 C dla -10 C ).
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justin85 Zobacz post
    A o Gebwell słyszałeś cokolwiek..?
    A co było w tym wątku Danfossa? mogę poprosić o link?
    Jakie zatem pompy ciepła są najlepsze- chodzi mi o firmy..
    Witam, polecam rodzinę pomp ciepla Vitocal firmy Viessmann!
    Zamy w ofercie zarówno pompy ciepła powietrzne, jak i gruntowe. Posiadamy konfortowe aplikacje do zarządzania systemem za pomocą smartfona, rozbudowaliśmy serwis - 24h na dobę nasi specjaliści są do dyspozycji!
    Polecam również przeglądnąć nasze warunki gwarancyjne.

    Moderowano
    Zachęcam do zadawania pytań i do dyskusji!
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-08-2017 o 15:08 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #49
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Panowie co to jest za pompa ciepła i czy ona nadaje się do ogrzewania domu http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeti...925987235.html
    mam ogrzewanie podłogowe i kocioł na węgiel , wg ciepłowłaściwie zapotrzebowanie to http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ijg , wiem powinna być chyba większa nie mam pojęcia tylko czy tego typu pompa jest dobrym rozwiązaniem nie ukrywam że cena zachęcająca
    pewnie lepiej od razu kupić taką jak by do głowy przyszło zrobić pokoje na strychu http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeti...921842208.html
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 18-08-2017 o 12:39

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie obawiasz się, że po zakupie pompy za pośrednictwem tego portal będziesz mógł mieć problem z ewentualnym wegzekwowaniu gwarancji lub serwisu?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    berthold pytaj CNC - toż to jego aukcje

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie obawiasz się, że po zakupie pompy za pośrednictwem tego portal będziesz mógł mieć problem z ewentualnym wegzekwowaniu gwarancji lub serwisu?
    Ciekawy punkt widzenia , Ty się nie obawiałeś że będziesz mógł mieć problem z ewentualnym wyegzekwowaniu gwarancji lub serwisu? , jak nabywałeś swoja PC . Czym się Twój zakup pc różnił od zakupu pc na jakimś portal aukcyjnym ?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Masz tam swoją aukcje?
    Jestem wrogiem zakupów na tym portalu. Doczytałem ofertę i w tym przypadku faktycznie serwis jak i gwarancja jest w ofercie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-08-2017 o 17:08
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #54
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Mnie chodzi o to czy te modele pomp nadaję się do grzania domu bo 9-10 tys a wszędzie piszą że pompa ciepła powietrze woda kosztuje 20-30 tys

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Masz tam swoją aukcje?
    Jestem wrogiem zakupów na tym portalu. Doczytałem ofertę i w tym przypadku faktycznie serwis jak i gwarancja jest w ofercie.
    Nie nie mam , nigdy nic nie miałem , ale np. dostawca Twojej PC ma .Jak kupujesz bezpośrednio to jest OK , a jak kupisz od niego przez portal to jest BEE?

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Mnie chodzi o to czy te modele pomp nadaję się do grzania domu bo 9-10 tys a wszędzie piszą że pompa ciepła powietrze woda kosztuje 20-30 tys
    Nadają się , ale te pc to golasy , jak poskładasz wszystkie klocki , to nie wyjdzie taniej ja pc p-w , a cop podobny będzie .
    ps. akurat te pc nie staniały a zdrożały .
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 18-08-2017 o 17:39

  17. #57
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nadają się , ale te pc to golasy , jak poskładasz wszystkie klocki , to nie wyjdzie taniej ja pc p-w , a cop podobny będzie .
    ps. akurat te pc nie staniały a zdrożały .
    To czego tam w nich jeszcze brakuje aby to zainstalować i by to banglało ? nie wystarczy aby to podłączyć do rozdzielacza z mieszaczem od podłogówki czy coś jeszcze musi być czego tam nie ma ? sory za takie pytania ale jak nie zapytam to nie będę wiedział

  18. #58

    Domyślnie

    Napisz do CNC_POMPY_CIEPLA. On sprzedaje to, i może ci wszystko wyjaśnić.

  19. #59

    Domyślnie

    te pompki to chyba monoblocki?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Panowie co to jest za pompa ciepła i czy ona nadaje się do ogrzewania domu http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeti...925987235.html
    mam ogrzewanie podłogowe i kocioł na węgiel , wg ciepłowłaściwie zapotrzebowanie to http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ijg , wiem powinna być chyba większa nie mam pojęcia tylko czy tego typu pompa jest dobrym rozwiązaniem nie ukrywam że cena zachęcająca
    pewnie lepiej od razu kupić taką jak by do głowy przyszło zrobić pokoje na strychu http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeti...921842208.html
    W przypadku pomp Meeting musisz spojrzeć na to że ich moc jest podawana przy temperaturze +20st.C za zewnątrz, czyli taka np MD20D 7kW przy 0st.C ma około 4-5kW mocy,
    Przy -10st.C jeszcze trochę mniej, około połowy czyli 3-3,5kW

    Na domy powyżej 100m2 z zapotrzebowaniem powyżej 5kW zazwyczaj montujemy MD30D 12kW EVI, ta radzi sobie dobrze nawet w poważne mrozy, i pracuje do około -25st.C, dlatego też klient ma spokój z wydajnością.
    Z sprzętów które trzeba dokupić to do MD30D 12kW EVI musi być już mały bufor(100L), do którego montujemy grzałkę wspomagającą, a bojler musi mieć wężownicę co powierzchni 2,5mkw, czyli najczęściej spina się dwie wężownice.

    Na MD30D 12kW EVI mamy zrobione całe osiedla i pracuje to bardzo dobrze, warunkiem jest prawidłowa instalacja, bo on/off nie wybacza błędów.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony