dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Jak wykonać prawidłowo ocieplenie poddasza, ściany kolankowej, murłaty itd.

    Witam,

    Mam dom parterowy w stanie surowym zamkniętym i podchodze powoli do ocieplenia i izolacji.
    Szczegóły: dom parterowy z poddaszem nieużytkowym (powiedzmy w połowie bo chciałbym tam zrobić graciarnię, pomieszczenie rekreacyjne niecałoroczne, czyli nie chcę tego ogrzewać i nie chcę aby mi tam ciepło z dołu uciekało), strop nad parterem żelbetowy, monolityczny, na dachu dachówka ceramiczna na pełnym deskowaniu i papie.

    Na strop chciałbym położyć folię budowlaną grubą i ocieplić 20cm (pytanie 1: wystarczy? czy koniecznie więcej? np. 35cm? Uzasadnione kosztowo?) EPS100 i na to znowu folia i wylewka aby była normalna posadzka. Przechodząc do meritum - pytanie 2: jak prawidłowo, dobrze i ciepło połączyć styropian na stropie ze styropianem na ścianie zewnętrznej??

    Pytanie 3: co i jak technicznie (kołkami, gwoździami, na klej?) przymocować do murłaty od zewnątrz od góry i od wewnątrz.
    Pytanie 4: Czego będzie się trzymać styropian klejony na ścianę kolankową ale powyżej tej ściany (czyli pomiędzy wieńcem a deskowaniem) Co ma być po prostu luźny?
    Pytanie 5: Czym i jak technicznie ocieplić ścianę kolankową od wewnątrz i czy przed laniem posadzki czy po laniu posadzki... Przed ułożeniem styropianu na stropie czy po a przed wylewką?

    Na projekcie wygląda to tak: (do mojej koncepcji trochę nie pasuje bo na stropie leży po prostu wełna a ja nie chcę tracić tej przestrzeni...)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	394295 + lepsza jakość

    Dodam, że te to co poniżej widziałem (zdjęcie, obrazek piękny, ale jak co mocować technicznie?? Na papierze ładnie wygląda a praktyka??) - na forum przeczytałem wszystkie wątki dotyczące ocieplenia murłaty itd ale żaden nie dotyczy ocieplenia w przypadku poddasza nieużytkowego...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murlata_ocieplenie_Rys_2-730x489.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	394293

    Z góry bardzo dziękuje za rzeczowe i konkretne porady!
    Ostatnio edytowane przez mrsopel ; 03-08-2017 o 22:46

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Najlepiej zastosować piankę OK, która, generalnie, nie potrzebuje żadnych mocowań.
    Pozdrav
    SM

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Najlepiej zastosować piankę OK, która, generalnie, nie potrzebuje żadnych mocowań.
    Pozdrav
    SM
    hmmmmmm i w jaki sposób połączyć izolacje zewnętrzną z izolacją stropu?

    Może ktoś doświadczony byłby tak uprzejmy i podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem??

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    itur

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-713
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Jestem nowy więc wybaczcie jeśli popelnie jakies faux pas.
    Mam problem z dociepleniem użytkowego poddasza. Pomiędzy krokwiami coś jest (około 10 cm) i dalej boazeria. Pierwotnie zamierzałem dać do desek łączniki es i dalej z 10 cm wełny i szkielet, folię i płytę g/k. Po poczytaniu forum zamierzałem już zdjąć deski, do krokwi dać grzybki i jeszcze 15 cm wełny a dalej szkielet i płyty g/k. Taki byłem chytry.... Ale jak zacząłem dzisiaj zdejmować deski to syf leci, jakieś porwane skrawki płyt izolacji (mało która jest cała) i poupychana jakaś luźna żółta wełna. Od poprzedniego właściciela wiem, że robiono to jakieś 15 lat temu. Są miejsca w miarę ładne z ciągłością izolacji i w ogóle, ale przeważają poupychane lużno lub ciasno wełna z płytami i miejscami z dodatkowo zszarzałą wełną. Czemu z żółtej robi się szara? Co dalej z tym robić? Czy zdjąć deski i starą izolację i dać wszystko nowe? Czy zostawić pomimo wszystko to co jest i dołożyć tylko nowe 15 cm? Czy wreszcie zostawić w spokoju boazerię i do niej dołożyć 15 cm wełny?
    SprzedażKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170807_20_13_15_Pro.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	394476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170807_19_49_11_Pro.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	394477Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170807_20_08_29_Pro.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	394478Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170807_19_48_54_Pro.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	394479 domu nie wchodzi w grę, tydzień temu go kupiliśmy.

  5. #5

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie pomorze??

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    penie sam wiesz co zrobić, należałoby najpierw ocenić stan ocieplenia - więc podbitka do zdjęcia, pytanie ile płyt będzie do uratowani? jaka to wełna? 0,04 lub gorzej zdejmuj wszystko i zrób tak żebyś już nie musiał tam zaglądać a za kilka lat sobie pluć w brodę że mogłem coś z tym zrobić lub lepiej

  7. #7

    Domyślnie

    moje pytanie dotyczy pierwszego postu... Podbitka i stan ocieplenia to pytanie nie dotyczące niniejszego tematu...

  8. #8

    Domyślnie

    mrsopel; w przypadku murłaty wstępnie należało by ją z dwóch stron obłożyć paskami styropianu by wyrównać ją z licem muru.W Twoim przypadku prawdopodobnie będą to paski styropianu grubości 5cm a wysokości 14cm.
    Można je przykleić czymś takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CE2536_1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	395555
    Następnie wklejasz styropian na górę murłaty.Trzeci etap to przyklejenie styropianu na wewnętrznej ścianie kolankowej od stropu po dach.
    Po czwarte układasz styropian na stropie który dolegał będzie do styropianu ściany kolankowej..
    By przesunąć łączenie styropianu stropu z ścianą kolankową można układać styropian warstwowo.A więc jedna warstwa na ścinę i jedna warstwa na strop i znowu jedna warstwa na ścianę i jedna warstwa na strop.I teraz można zrobić wylewkę i tynk na ścinie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony