dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Gładzie - jakość wykonania

    Dzień dobry,
    mam aktualnie w swoim mieszkaniu (rynek pierwotny) ekipę wykończeniową, która jest na końcówce kładzenia gładzi (a nawet częściowo w trakcie malownia) Z tego co mi mówili, zostały położone trzy warstwy, dwie: Semin CE 68 i jedna Semin ETS 2. Jestem laikiem w temacie i nie mam o tym zupełnie pojęcia, ale to co zobaczyłem wzbudziło we mnie pewne wątpliwości czy są one na pewno dobrze wykonywane, chodzi mi mianowicie o prześwity tynku spod spodu (widoczne na załączonych zdjęciach). Niby są one w większości gładkie przy dotyku, ale czy to dopuszczalne żeby to tak wyglądało? Co gdybym na tych ścianach użył białej farby a nie koloru, mogłaby nie pokryć dobrze tych miejsc?

    Czy moje obawy na temat dokładności wykonania gładzi są słuszne czy takie prześwity są dopuszczalne? (mam wrażenie że jest ich sporo)

    Pozdrawiam
    mimeczek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_182322.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	394297
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_182303.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	394298
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_182316.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	394299
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170803_203738.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	394300

  2. #2

    Domyślnie

    Jak były robione aż 3 warstwy gładzi to raczej tak łatwo nie powinna ta gładź zejść.

    A tak na poważnie to są miejsca gdzie za mocno zostało przeszlifowane i doszli aż do tynku i naruszyli wierchnią warstwę tynku.

    Do poprawki. Nie powionno być żadnych takich plam ...
    Nie po to płaci się za gładź i to nie mało aby takie coś było ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    Do zerwania całe tynki w domu i ekipa za drzwi
    A tak na serio to sprawdź pod światło czy jest gładko i tyle Zagruntować, pomalować i bedzie ok

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    najprawdopodobniej zostały popełnione błędy na etapie aplikacji (zbyt cienkie warstwy gładzi, niewłaściwe przygotowanie podłoża) i szlifowania gładzi (zbyt mocne szlifowanie, możliwe użycie papieru ściernego o zbyt dużej gradacji). W efekcie gładź została wytarta aż do tynku.
    Ekipa wykonawcza powinna naprawić swoje błędy – konieczne jest odpylenie podłoża, nałożenie cienkiej warstwy gruntu, a następnie aplikacja gładzi w miejscach, gdzie została przetarta – tak, aby wyrównać powierzchnię. Po wyschnięciu ścianę należy przeszlifować i dokładnie odpylić.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  5. #5

    Domyślnie

    Mocno przetarte,nie sądzę żeby to były 3 warstwy,oby przy malowaniu nie wyszła w tych miejscach inna struktura ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony