dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie stoły do 140 cm rozkładane do 2 metrów- kompendium wiedzy

    Witam mam nadzieję, że mój temat nie zostanie wymieszany z innymi tematami związanymi z jadalnią bo chciałabym się w nim dzielić w swoimi latami doświadczeń (tak latami!) w poszukiwaniu stołu które spełzły na niczym. Być może będzie to encyklopedia, która pomoże komuś znaleźć stół marzeń a może i mnie spotka taki cud. Moje wymagania co do stołu mogą wydawać się prozaiczne ale w gruncie rzeczy wiążą się z dużymi poszukiwaniami i niestety często z mega kosztami. Lista życzeń poniżej:
    1. maksymalny wymiar stołu 140x90cm
    2. stół o czterech nogach, może być stelaż generalnie nie z centralną nogą
    3. rozkładany na duży w okolicach 2m
    4. wkładki będące częścią stołu
    5. kolorystyka dąb

    I niestety wymiar 140 cm wydaje się być zaporowy. O ile 160 cm to Pan pikuś to mniejsze stoły z takimi cechami to ogromny problem i często zaporowe dla niektórych ceny. Poniżej będę sukcesywnie wrzucać mój przegląd rynku i oczywiście wszelkie wskazówki dot. takich modeli będą mega cenne. Może będzie mi dane pochwalić się kiedyś stołem z krzesłami o których na razie nie myślę na tym forum.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    stół Selene Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selene.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	394313Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selene.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	394313 niby wszystko ok wymiar 140x90 rozkłada się fajne bo do wymiaru aż 240. Ma na bokach podcięcia dla łatwiejszego rozciągania stołu czy się podobają czy nie kwestia gustu. Ja ten model widziałam na żywo Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0311.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	394314 nie samo podcięcie a kolorystyczne rozwiązanie mnie razi. Sprzedawca tłumaczył to różnym chłonięciem oleju i nie ma na to wpływu. Drugi bok nie był taki drastyczny bo ten pas wylądował niżej i był mniejszy.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Stół Fameg Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fameg.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	394324 taki klasyk. Minus przekładki nie zakrywają szyny po rozłożeniu.
    Mnie się podobał inny ich model Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0306.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	394325 fajne nogi pod kątem i lekka forma więc przy małym wnętrzu nie byłby tak masywny ale niestety 140 zrobią ale przekładka do szafy
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  4. #4

    Domyślnie

    A nie prościej zrobić stół na zamówienie? Ja tak zrobiłam, mam stół o wymiarach o jakich pisałaś i rozkłada mi się do 2.2m.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Ikea, stół Bjursta w okleinie dębowej. Spełnia wszystkie kryteria, ma 140 cm długości, rozkłada się do 180 i 220 cm. Sama użytkuję już od sześciu lat podobny, w okleinie brzozowej i jestem zadowolona.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    problem jest w tym, że szukałam ale w moim mieście jest z tym słabo. Nie chcę ryzykować zamawiania w ciemno gdzieś w Polsce już tak zamówiłam komodę do sypialni i nie jestem zadowolona. Ale jeśli ktoś może polecić stolarza z Radomia lub okolic to bardzo chętnie przetestuje.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    Ikea, stół Bjursta w okleinie dębowej. Spełnia wszystkie kryteria, ma 140 cm długości, rozkłada się do 180 i 220 cm. Sama użytkuję już od sześciu lat podobny, w okleinie brzozowej i jestem zadowolona.
    tu na przeszkodzie już stoi kwestia estetyki po pierwsze w innych miejscach niż ikea będę miała wybór więcej niż 1 wybarwienia dębowego a po drugie nie podobają mi się na bokach te prowadnice na wychodzące na wylot. Stół u mnie będzie widoczny z narożnika. Pisałam, że szukam ideału
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    No, ale posiadasz już jakiś, czy jadasz na kanapie?

  9. #9

    Domyślnie

    Jestem zachwycony stołem rozkładanym 4YOU z Voxa. Co prawda kolor dąb jest tylko częściowo (reszta biała lub szara), ale niestandardowe rozwiązania jak zamykana wnęka pośrodku, dziury na kable, szuflady, getry na nogi czy sam układ nóg bardzo do mnie przemawiają. Tego szukałem i jestem zadowolonym użytkownikiem. 140 cm rozkładane do 180 i 220 cm.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    No, ale posiadasz już jakiś, czy jadasz na kanapie?
    mam stary obdrapany stół po sąsiadach masakryczny, że tak powiem. Wiecie jak to jest jak się nie wprowadzisz do mieszkania zrobionego na tip top to potem zakupu trwają i trwają. Chociaż jak i tak uważam że ogarnęłam większość sprzętów dosyć dynamicznie. Problemem jest tylko stół do którego robię już trzecie podejście.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie mogę uwierzyć że w tak sporym mieście jak Radom nie ma stolarza który robi stoły. Mieszkam też w 200tysiecznym mieście i jest przynajmniej kilkunastu stolarzy którzy zajmują sie meblami a conajmniej połowa z nich robi stoły. Nie ma u was jakiś targów gdzie wystawiają sie stolarze np raz na tydzień z swoimi produktami ? Straciłeś kupe czasu na poszukiwania czegoś co możesz zamówić w trakcie kilkuminutowej rozmowy z przeciętnym stolarzem.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Nie mogę uwierzyć że w tak sporym mieście jak Radom nie ma stolarza który robi stoły. Mieszkam też w 200tysiecznym mieście i jest przynajmniej kilkunastu stolarzy którzy zajmują sie meblami a conajmniej połowa z nich robi stoły. Nie ma u was jakiś targów gdzie wystawiają sie stolarze np raz na tydzień z swoimi produktami ? Straciłeś kupe czasu na poszukiwania czegoś co możesz zamówić w trakcie kilkuminutowej rozmowy z przeciętnym stolarzem.
    no własnie w tym problem że to jest problem bo dobrzy stolarze nie bawią się w jakieś tam stoły tylko robią kuchnie, szafy an tym jest prawdziwa kasa. Ostatnio mój znajomy się urządzał i wszystkie meble robi mu stolarz łącznie ze stołem. Zaświeciło mi się światełko nadziei ale na krótko bo stoły tylko nierozkładane.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  13. #13

    Domyślnie

    Ja zrobilem stol "sam" na taki wymiar jaki mi odpowiadal (2,08m x90 rozsuwany do 3,0.
    Nogi zrobilem u slusarza ze stali nierdzewnej. Mechanizmy i zamki do rozsuwania kupilem firmy Poetker - mozna kupic pojedyncze w hurtowniach z akcesoriami dla meblarzy/stolarzy. Blat z drewna oraz ramiak wykonal mi stolarz ktrory robil mi schody (jest w tym samym kolorze) i poskrecal wszystko wg moich wskazowek.
    Troche mi to czasu zajelo, ogladalem mnowstwo sotlow w sklepach aby spojrzec jak sa skonstruowane wspolczesne mechanizmy ale stol ekstra dokladnie jak chcialem i taniej niz w sklepie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony