dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafonix

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    3

    Domyślnie Farba na ścianach + pytanie o klepki

    Witam,

    mam dwa pytanie odnośnie prac wykończeniowych.

    1. Robiłem w mieszkaniu gładż + malowanie. Po drugim malowaniu widzę, ze kolor (Beckers, farba lateksowa) w niektórych miejscach delikatnie przebija. Dodatkowo położyłem fasety przy sufitach, które również były malowane (Jedynka zwykła). Malarz pomalował z wyjechaniem warstwy farby na sufit - do około 4 cm, przez co widać delikatnie jaśniejszą biel niż cały sufit (który też był malowany Jedynką). Gdy zwróciłem uwagę na te dwie nieścisłości, malarz powiedział, że farby tak naprawdę schną nawet do kilku tygodni i swoją finalną formę przybiorą dopiero za jakiś czas i zapewnił, że wszystko się zrówna. Czy to prawda?

    2. Zamierzam położyć panele na stary parkiet, który jest bardzo nierówny, a duża część klepek się rusza. Czym mogę przykleić te klepki?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ad 1 - nie zrówna się. Są różne odcienie bieli . Trzeba uzywać dokładnie tej samej farby jesli kolory mają się łączyć.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Ad. 1

    Każda farba ma określony czas, po którym uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe. Może to również dotyczyć osiągnięcia docelowej kolorystyki (jednak w przedstawionym przypadku wątpliwe, aby kolorystyka „wyrównała” się wraz z upływem czasu). Informacje na temat danego dla danej farby okresu powinny znajdować się w karcie technicznej lub też na opakowaniu produktu.
    Różnice w kolorystyce i „przebijanie” farby mogą wynikać z braku należytego odpylenia i zagruntowania podłoża lub też mogą być spowodowane zastosowaniem niewłaściwej techniki malarskiej (i dodatkowo nieodpowiednich narzędzi). Malarz powinien poprawić swoją pracę i wykonać ponowne malowanie. Jeśli zależy Panu na białej farbie o wysokiej jakości, polecam użycie Śnieżki Vernissage.

    Ad. 2
    Jeśli parkiet jest nierówny, to położenie na nim paneli nie jest dobrym rozwiązaniem. Klepki można przykleić dedykowanym do tego materiału klejem. Warto jednak przemyśleć czy nie będzie konieczne usunięcie parkietu przed montażem paneli (alternatywą może być renowacja parkietu).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony