dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ingus7

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie Wykończenie mieszkania!

    Hej, chciałam zaczerpnąć informacji na temat wykończenia mieszkania od dewelopera. Akurat zastanawiam się nad skorzystania z tego, ponieważ deweloper ma to w swojej ofercie. Co sądzicie na ten temat opłaca się? Czy warto wynająć ekipę na własną rękę?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Z tym to jest różnie - znam ludzi, którzy byli bardzo zadowoleni z kupna mieszkania wykończonego "pod klucz" i znam też takich, którzy wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od tego, czy np. deweloper ma 3 rodzaje płytek, 2 rodzaje paneli i 2 wzory drzwi, spośród których musisz dokonać wyboru czy dostarczasz swoje (opcja mniej prawdopodobna), a oni po prostu na nich pracują. No i jak to wygląda finansowo (stosunek jakości do ceny) i czasowo.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ingus7

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ta oferta, którą deweloper proponuje to Rednet firma znana i ofertę tez ma bogatą, pewnie tylko zależy jak z wykonanie.
    A co do ceny to mam w cenie mieszkania, więc szkoda nie skorzystać. ale zobaczymy

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Z tym to jest różnie - znam ludzi, którzy byli bardzo zadowoleni z kupna mieszkania wykończonego "pod klucz" i znam też takich, którzy wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od tego, czy np. deweloper ma 3 rodzaje płytek, 2 rodzaje paneli i 2 wzory drzwi, spośród których musisz dokonać wyboru czy dostarczasz swoje (opcja mniej prawdopodobna), a oni po prostu na nich pracują. No i jak to wygląda finansowo (stosunek jakości do ceny) i czasowo.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym się chyba nie decydował na takie wykończenie przez dewelopera. No ale w moim przypadku w grę wchodzi sprawdzona ekipa. Zamiast więc ufać przypadkowym ludziom od dewelopera, wolę zatrudnić sprawdzowynych fachowców.

  5. #5

    Domyślnie Wykonczenie mieszkania w stanie deweloperskim

    Podepnę się pod pytanie : ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim? Jakie macie doświadczenia? Ile wydaliście za wykończenie m2?
    Natka

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Zależy od standardu w jakim chcesz mieć to mieszkanie wykończone. Można kupić panele za 15 zł za m2 i za 200 zł, płytki za 20 zł i za 300 zł. Za kuchnię możesz zapłacić 5.000 a możesz 20.000, więc kiepsko oszacować.

    Inaczej koszt się rozkłada w mniejszych, inaczej w większych mieszkaniach. No i zależy też od miasta bo fachowcy taż mają różne ceny.

    Często spotykałam się z opinią, że trzeba założyć ok 1000 zł za m2, ale wg mnie to trochę za mało...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post

    Często spotykałam się z opinią, że trzeba założyć ok 1000 zł za m2, ale wg mnie to trochę za mało...
    Też tak myślę, że to zbyt optymistyczna wersja
    Natka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Zależy od standardu w jakim chcesz mieć to mieszkanie wykończone. Można kupić panele za 15 zł za m2 i za 200 zł, płytki za 20 zł i za 300 zł. Za kuchnię możesz zapłacić 5.000 a możesz 20.000, więc kiepsko oszacować.

    Inaczej koszt się rozkłada w mniejszych, inaczej w większych mieszkaniach. No i zależy też od miasta bo fachowcy taż mają różne ceny.

    Często spotykałam się z opinią, że trzeba założyć ok 1000 zł za m2, ale wg mnie to trochę za mało...
    Podpisuję się pod powyższym

    Budżet wiadomo może się kształować różnie (patrz powyższe), ale przy ekipie i koniecznośći zakupu wszystkiego od zera to 1000 PLN/m2 jest taką naprawdę optymistyczną sumą wykończenia mieszkania w standardzie ekonomicznym do stanu w którym można godnie żyć, czyli spokojnie myć się, spać i korzystać z kuchni... Bez wypasów typu egzotyczny parkiet, włoskie płytki czy meble kuchenne ze studia kuchennego Alno...

    Natomiast szczegółowo to jeszcze raz zacytuję wszystko
    Zależy od standardu w jakim chcesz mieć to mieszkanie wykończone.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bellezza_pl

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    To zależy od firmy deweloperskiej. Może warto by zobaczyć inne mieszkania przez nich wykończone i wtedy się ewentualnie zdecydować bądź nie. Bo skoro to jest w cenie to to jest bardzo kuszące. No ale zależy w jakim standardzie zostanie wykończone, a jakie są twoje oczekiwania.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokłądnie, przed podjęciem decyzji warto popatrzeć, jak wyglada ich wykończenie.

  11. #11

    Domyślnie

    Lepiej chyba jak sam sobie to wykończysz tak jak będziesz chciała i z solidnych materiałów deweloper może wykonać wszystko z tanich materiałów a to może nie służyć na lata.

  12. #12

    Domyślnie

    Ostatnio zastanawiałem się and zakupem mieszkania to za stan pod klucz przy mieszkaniu 60m 2 winszował sobie min. 120 tys. (były 3 warianty i one odpowiednio 120,150 i 180 tys.) po tym zrezygnowałem z zakupu mieszkania w stanie deweloperskim bo jak podliczyłem ceny podane przez dewelopera były niewiele większe od cen , które musiałbym zapłacić jakby to robił wszystko prywatnie.

  13. #13
    jabluszko2
    Guest
    jabluszko2

    Domyślnie

    Raczej na własną rękę

  14. #14

    Domyślnie

    Ja chyba wolałbym wynająć ekipę i zrobić od razu wszystko tak jak bym chciał.

  15. #15

    Domyślnie

    Deweloper pod klucz robi po dewelopersku, co dla Ciebie oznacza konieczność poprawiania wszystkiego. Więc ja takiej opcji nawet bym nie brała pod uwagę. Jak Ci robi Twoja ekipa, to przynajmniej widzisz jak i z czego. I kontrolujesz sytuacje, coś spartaczą, możesz kazać poprawić od razu. Nie musisz potem skuwać ścian itp.

  16. #16

    Domyślnie

    Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi - jak zwykle to zalezy. Nie wiem jaki wybor materialow wykonczeniowych oferuje developer, czy mozesz wymienic materialy na lepsze lub takie ktore bardziej Tobie odpowiadaja. My odbieramy nasze mieszkanie za 3 tygodnie i jest to wariant pod klucz. Zalezalo nam na rekojmi/gwarancji (i znowu zalezy co jest w umowie). Ale musze przyznac, ze czesc materialow wymienilismy na inne niz w standardzie.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Wiele zależy od materiałów, umiejętności negocjacyjnych i powierzchni aranżacji.
    Na przykładzie luksusowych, klimatyzowanych kawalerek w odrestaurowanej kamienicy z 20-lecia międzywojennego
    Doprowadzenie od stanu deweloperskiego do pełnego wykończenia to 1900zł brutto m2

    Czyli trochę ponad 40 tyś na każdą z kawalerek.
    Realizacja Luxum, w Węgierska Residence w Krakowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-61.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	408798
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-52.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	408799
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-88.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	408800
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-89.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	408801
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-148.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	408802
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Kontynuacja - eleganckie studio - wykończenie około 1900zł m2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-179.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	408803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-186.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	408804
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-130.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	408805Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-37.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	408806
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-29.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	408807
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luxum Zobacz post
    Wiele zależy od materiałów, umiejętności negocjacyjnych i powierzchni aranżacji.
    Na przykładzie luksusowych, klimatyzowanych kawalerek w odrestaurowanej kamienicy z 20-lecia międzywojennego
    Doprowadzenie od stanu deweloperskiego do pełnego wykończenia to 1900zł brutto m2

    Czyli trochę ponad 40 tyś na każdą z kawalerek.
    Realizacja Luxum, w Węgierska Residence w Krakowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-61.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	408798
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-52.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	408799
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-88.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	408800
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-89.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	408801
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-148.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	408802
    Czy pełne wykończenie to umeblowanie pomieszczeń, firany, karnisze, dywan itp?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony