dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Lightbulb Dom 121 m2 Prawidłowe rozwiązania z DGP

    Jestem na etapie wylewek w moim domu - projekt Flori III. Jeszcze na etapie stropu rozplanowałem gdzie mają znajdować się kanały nawiewne do systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza. Zastosowałęm pustaki wentylacyjne ceramiczne o wysokości 20cm włożone przed zalaniem stropu, a w środku znajduje się okrągły kanał na przewód o średnicy 16cm. Zamierzam wykonać system DGP sam, boję się jednak żeby nie popełnić błędów dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązania są zastosowane u was. Anemeostaty będą w każdym z pomieszczeń z DGP. Mam jednak Kilka pytań:
    1. Jakie przewody wentylacyjne stosowaliście, do wyboru są ryry typu flex o różnych przekrojach wzmacniane prętem stalowym ocieplone wełną, można również stosować kanały prostokątne na które można założyć izolację z tzw rękawa, problem mam jednak z przekrojem bo nie wiem jaki stosować. Raczej jestem bardziej za kanałami protkątnymi bo łątwiej będzie je ocieplić styropianem od doły i od góry.
    2. Czy do każdego z pomieszczeń stosować odrębny kanał ? czy np łączyć je szerszym kanałem, rozdzielić np na dwie części i dalej dolecowo do pomieszczeń prowadzić cieńszymi kanałami ?
    3. Czy dgp wymaga jakiegoś kanały rewizyjnego w celu czyszczenia ?
    4. Czy w pomieszczeniach z dgp nie powinno być kanałów przy podłożu zasysających powietrze pod kominek ?
    5. Jakiej średnicy w moim przypadku powinien być kanał zasysający powietrze ? (mam trzy kanały nad kominkiem o średnicy 160mm, jeden ewentualnie zostanie na poddasze które kiedyś planujemy zrobić)

    Pytanie poza konkursem... Zazwyczaj stosuje się gotowe systemy kominowe, i taki również posiadam, z boku znajduje się wentylacja, jak rozwiązać temat żeby powietrze oswiewające kominek nie uciekało bezpośrednio do wentylacji (nie śmiejcie się nie wiem jakie są praktyki)

  2. #2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony