dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w aranżacji salonu z kuchnią

    Witam,
    Kupiłam mieszkanie dla rodziny 2+2. Proszę o pomoc w aranżacji wnętrza salonu z kuchnią.
    Układ salonu zaproponowany przez dewelopera średnio mi odpowiada. Z rozmieszczenia reszty pokoi jestem zadowolona.

    Wydaję mi się, że obydwa projekty kuchni nie są do końca funkcjonalne.

    Poniżej zastrzeżenia:
    1. Pierwsze, co mi się rzuca w oczy to zlewozmywak zaraz przy lodówce (brak blatu roboczego do wyciągania produktów z lodówki).
    2. Lokalizacja zmywarki – po otwarciu jej nie mam dostępu do zlewu.
    3. Płyta grzewcza zlokalizowana przy otwartej przestrzeni.
    Czy wiszący okap lub pochłaniacz poradzi sobie z zapachami z gotowania?
    Czy podczas gotowania/smażenia nie pryska zbyt bardzo, żeby opryski latały po jadalni?

    Poniżej link do przygotowanych projektów.
    https://naforum.zapodaj.net/63c1d4db829e.jpg.html

    Proszę o sugestie do istniejących projektów oraz inne propozycje.

    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Moja propozycje-zmiany na czerwono. Dałabym mniejszy narożnik lub sofę w salonie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja zmian kuchni.JPG
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	394419  

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję
    Czy takie rozwiązanie nie sprawi, że kuchnia będzie na pierwszym planie i za bardzo przytłoczy salon i strefę wypoczynku ?
    I co myślisz o moich zastrzeżeniach które wypisałam w pierwszym poście ?

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia H.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	394433

    Przesyłam jeszcze jedną opcję na którą wpadłam dzisiaj. Wydaje mi się bardziej praktyczna i funkcjonalna.
    Co o tym myślicie ?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dahala

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    87-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przesyłam propozycje projektu, idealne zagospodarowanie [reklama]
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-08-2017 o 13:59

  6. #6

    Domyślnie

    Twój pomysł fajny, ja nie dawałam indukcji tam gdzie TY teraz proponujesz, bo mylnie myślałam, że jest tam okno.
    Kuchnia musi być funkcjonalna, abyś się dobrze czuła w niej, a nie męczyła.

  7. #7

    Domyślnie

    IMHO szkoda upychać kuchnię w kącie a półwyspy (w obu Twoich wersjach) sprawiają że komunikacja jakoś dziwnie przebiega - wyjechałabym z meblami na ścianę łazienki (pólka na wino gdzie indziej), np.:
    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	394464

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	394465

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	394466

    Oczywiście to tylko przykład. Można też nie zakręcać zabudową na ścianę z drzwiami tarasowymi, na ścianie łazienki blat i zlew, za słupem płyta, a tam gdzie ścianka z tv zrobić wnękę na lodówkę i słupek z piekarnikiem.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za wizualizacje.

    Coś mi w nich jednak nie pasuje. Kuchnia przez 60-cm ścianę nośną jest podzielona na dwie części co może znacznie utrudnić prace?!
    Ponadto salon, na środku zostaje przedzielony ścianką dzielącą - nie zagraci i/lub pomniejszy optycznie to pomieszczenia?

    Zależy mi na tym, aby jednak to był salon z kuchnią, a nie kuchnia z salonem. Jednocześnie kuchnia nie może być zbyt mała - bo musi dać radę z 4-osobową rodzinką...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zrób ścianę nieco nad TV a nie do sufitu.
    Na tym blacie oddzielonym od głównej strefy roboczej ustaw ekspres do kawy, toster, czajnik elektryczny - odciąży to główny blat

  10. #10

    Domyślnie

    Może da się wywalić chociaż ze 30cm tej ściany? A jaki był układ salonu zaproponowany przez dewelopera (ten który Ci nie odpowiadał)?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał anqu Zobacz post
    Witam,
    Kupiłam mieszkanie dla rodziny 2+2. Proszę o pomoc w aranżacji wnętrza salonu z kuchnią.
    Układ salonu zaproponowany przez dewelopera średnio mi odpowiada. Z rozmieszczenia reszty pokoi jestem zadowolona.

    Wydaję mi się, że obydwa projekty kuchni nie są do końca funkcjonalne.

    Poniżej zastrzeżenia:
    1. Pierwsze, co mi się rzuca w oczy to zlewozmywak zaraz przy lodówce (brak blatu roboczego do wyciągania produktów z lodówki).
    2. Lokalizacja zmywarki – po otwarciu jej nie mam dostępu do zlewu.
    3. Płyta grzewcza zlokalizowana przy otwartej przestrzeni.
    Czy wiszący okap lub pochłaniacz poradzi sobie z zapachami z gotowania?
    Czy podczas gotowania/smażenia nie pryska zbyt bardzo, żeby opryski latały po jadalni?

    Poniżej link do przygotowanych projektów.
    https://naforum.zapodaj.net/63c1d4db829e.jpg.html

    Proszę o sugestie do istniejących projektów oraz inne propozycje.

    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
    Witam a czy istnieje wogole opcja usuniecie malej lazienki kolo salonu. Mozna by bylo w niej zrobic kuchnie, a reszte przeznaczyc na salon.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    Witam a czy istnieje wogole opcja usuniecie malej lazienki kolo salonu. Mozna by bylo w niej zrobic kuchnie, a reszte przeznaczyc na salon.
    A po co usuwać? Mieszkanie jest na tyle duże, że ta łazienka cudu nie zrobi.
    Wystarczy dobrze rozplanować aneks.
    Poza tym, w łazience jest komin i kombinowanie tam z "pokręconą" kuchnią nic nie da.

  13. #13

    Domyślnie

    A ja zaproponuję 2 opcje.

    A)
    - jeśli będzie możliwość podłączenia odpływów do kanalizacji przy małej łazience, to warto wykorzystać ścianę zaraz przy wejściu.
    - masz długi, prosty ciąg kuchenny z zachowaną kolejnością, do tego wygodny blat roboczy.
    - stół możesz wykorzystać jako dodatkowy blat roboczy.
    - szkoda odwracać narożnik plecami do tarasu. To zawsze najlepszy widok (nie wiem jakie macie otoczenie), ale reprezentacyjnie ładniej siedzieć przodem do dużych przeszkleń.
    - wnęki przy wystającym końcu ściany nośnej, możesz zabudować tak, aby tej ściany wcale nie było widać, a wszystko było jednolite.
    - dodatkowo w TV nie będzie się odbijało światło padające z okna tarasowego, które będzie w takim wypadku skutecznie przeszkadzało.
    - w drugiej części zabudowy zaproponowałam biokominek, nie potrzeba do niego żadnych innych podłączeń, a może być ciekawie wkomponowany w całą tą ścianę.

    + salon podzielony na strefę kuchni i wypoczynku,
    + duża przestrzeń do przechodzenia, poruszania się, nie obija się o nic.
    + układ najbardziej przejrzysty.

    WARUNEK: zapytać o odpływy dla kuchni w tamtym miejscu- może sąsiad za ścianą coś ma i będzie można się do niego podłączyć.



    B)
    - układ podobny do powyższego alicyja, ale część tą z płytą i zlewem dałam w kącie- bardziej widoczna, co jest -,
    - wysoka zabudowa od łazienki- lodówka, piekarnik w słupku, do tego wysokie cargo np. na butelki, inne rzeczy,
    - na starej ścianie z TV, zabudowa całej ściany, regał, szafki, schowki- kompozycja może być różna i ciekawa.
    - wyspa kuchenna jako blat roboczy z lekkim podwyższeniem za szafkami tak, aby nie było widać bałaganu siedząc na narożniku.
    - telewizor pod wyspą, wyspa przysłaniająca widok na zlew i płytę.
    - stół można obrócić

    W tej propozycji jak dla mnie więcej minusów, ale warto rozważyć wszystkie za i przeciw:
    - ciasne przejścia,



  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    A po co usuwać? Mieszkanie jest na tyle duże, że ta łazienka cudu nie zrobi.
    Wystarczy dobrze rozplanować aneks.
    Poza tym, w łazience jest komin i kombinowanie tam z "pokręconą" kuchnią nic nie da.
    czy moglaby PAni przestac krytykowac czyjes wypowiedzi, bo autorom postu chodzilo o sugestie nie krytykowanie. no i pytanie zostalo zadane im a nie Pani, wiec moze niech sami sie wypowiedza bo nie zna Pani ich mysli i oczekiwan.
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 19-08-2017 o 21:13

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    czy moglaby PAni przestac krytykowac czyjes wypowiedzi, bo autorom postu chodzilo o sugestie nie krytykowanie. no i pytanie zostalo zadane im a nie Pani, wiec moze niech sami sie wypowiedza bo nie zna Pani ich mysli i oczekiwan.

    To nie krytyka a ZWYKŁA OPINIA.
    Rozwalenie tej łazienki i tak nic nie wniesie, więc wyraziłam swoje zdanie.
    Salon jest trudny do ustawienia przez tą ściankę i okno tarasowe oraz miejsce przyłączy.
    I im więcej problemów się wyciągnie i przedstawi właścicielom, tym lepiej.
    Bo będą wiedzieli czy są pewni swojej ostatecznej decyzji czy nie.

    Wystarczy cokolwiek narysować, choćby w Paincie (bo za projekt i czyjąś pracę powinno się zapłacić) i pokazać że SWOJA propozycja jest uzasadniona.
    A takie "a może", "lepiej", "zróbcie" to każdy ma prawo wyrazić. Tylko wprowadzanie wizji bez pokrycia mija się z zadanymi pytaniami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony