dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa -rysy i pęknięcia

    Witam w środę była lana płyta fundamentowa, 2h po wylaniu płyta została już według zaleceń ekipy delikatnie zroszona. Od tamtej pory jest cały czas pielęgnowana tzn. przez upały ponad 30 stopnie została następnego dnia przykryta włókniną i systematycznie jest polewana. Niestety i tak pojawiły się typu rysy :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20677014_1504747806248418_2097502257_o.jpg
Wyświetleń:	940
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	394423

    Oprócz tego w jednym miejscy przy krawędzi ,gdzie płyta łączy się z szalunkiem płyta popękała, wygląda to tak jakby kawałek miał odpaść ( postaram się jutro zrobić tego zdjęcie ) Mówiąc szczerze spędza mi to sen z powiek Czy słusznie ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli to spędza Tobie sen z powiek, to dalsza część budowy może Cię zabić

    Powierzchniowe pękniecia mleczka cementowego.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziękuje za odpowiedź , która trochę mnie uspokoiła Jak to mówią " ten typ tak ma " Czyli muszę się dobrze ubezpieczyć A tak na poważnie może nawet nie te rysy jak ta krawędź przy szalunku mnie martwi , jutro cyknę fotę to pokaże o co dokładnie chodzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrobiłam dzisiaj zdjęcia, tak wygląda to co mi się tak nie podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20727257_1505692586153940_1086056273_o.jpg
Wyświetleń:	733
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	394471

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    #2
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    To nawet pęknięcia nie są , to tylko mleczko cementowe wypłynęło i wyschło tworząc takie ślady, a ten naderwany kawałek to nic szczególnego przy krawędziach się takie coś zdarza.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli czepiam się pierdół. Specjalista budowlany ze mnie żaden, ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie Dziękuję za fachową pomoc
    Ostatnio edytowane przez Kademifaria ; 08-08-2017 o 08:26

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawi mnie, jak można im zapobiec, o ile w ogóle to możliwe? I z czego wynikają te pęknięcia akurat na brzegu (inne/ większe naprężenia, czy mniej zroszona powierzchnia)?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ciekawi mnie, jak można im zapobiec, o ile w ogóle to możliwe? I z czego wynikają te pęknięcia akurat na brzegu (inne/ większe naprężenia, czy mniej zroszona powierzchnia)?
    Może wylewajac beton w lepszych warunkach atmosferycznych ?
    Bo upały to chyba najgorsze warunki do wylewania betonu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ciekawi mnie, jak można im zapobiec, o ile w ogóle to możliwe? I z czego wynikają te pęknięcia akurat na brzegu (inne/ większe naprężenia, czy mniej zroszona powierzchnia)?
    To pękniecie na brzegu to albo ktoś ukruszył, przy odbijaniu szalunku albo brudny szalunek spowodował ze beton sie lepiej jego trzymał , brudny lub czasem beton po prostu tak łapie desek.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ciekawi mnie, jak można im zapobiec, o ile w ogóle to możliwe? I z czego wynikają te pęknięcia akurat na brzegu (inne/ większe naprężenia, czy mniej zroszona powierzchnia)?
    U mnie takie pęknięcie brzegowe/krawędziowe trochę mniejsze spowodowane było gwoździem w desce szalunkowej wbitym od wewnętrznej strony tak że beton go po prostu zalał a później w tym miejscu zrobił się taki podpowierzchniowy korytarzyk którym w głąb spływała woda wymywając cement i osłabiając połączenie, pęknięcie nastąpiło wzdłuż korytarzyka.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Deska bez gwoździ, drzazg, najlepiej pokryta jeszcze olejem załatwia sprawę przywierania betonu do szalunku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony