Dzień dobry,

Jakiś czas temu zakupiłem działkę w rodzinnym ogrodzie działkowym z murowaną altaną - czyli po prostu z małym domkiem. Od samego początku skarbonka. Niestety domek był budowany przez poprzedniego właściciela z „tego co tam miał”. Domek jest ułożony/zbudowany w obniżeniu terenu(skarpie) schodzącej do niewielkiej rzeczki. Piwnica jest obsypana ziemią od frontu i częściowo po bokach.
Zamieściłem „taki sobie” może i nie za ładny rysunek, ale myślę że czytelny (odkrywam paint 3D).
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek w skarpie.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	394440
A teraz niespodzianka!
Do moich wszystkich poprawek remontów itp. doszedł kolejny problem. Mianowicie piwnica (w miejscu zaznaczonym kolorem czerwonym) zaczyna mocno nasiąkać wodą (1,5 metra od dołu) – do tego stopnia, że wychodzi pleśń no i cuchnie w całym domku…. Tak wiem typowy przykład – skarpa. Domek prawdopodobnie nie jest izolowany lub jest izolowany za słabo. Nie mogę jednak odkopać piwnicy gdyż przed domkiem powstał taras, który jest już teraz podstawą dla dobudowanej łazienki (różowy sześcian).
Wiem, wiem ! człowieku radź sobie jak umiesz.
Ale mimo to proszę o pomoc na forum. Może ktoś ma pomysł. Oczywiście, mógłbym poprosić o pomoc wysoce wyspecjalizowaną ekipę i pewnie zapłacę więcej niż warty jest domek.
Szukam rozwiązań dopasowanych do sytuacji – poza drenażem nie mam żadnych pomysłów.
No i wiele wątpliwość (na jakiej głębokości- w jakiej odległości od domku itp…)
Pozdrawiam