dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentu do z lat 70

    Wszedlem w posiadanie domu kilkudziesiecioletniego, chcialbym zabezpieczyc fundamenty odkopalem je na 1,5m na glebokosc i metr na szerokosc
    Jednak czytajac rozne posty sam juz nie wiem jak to zrobic i czy to wogole robic, teren dosc wilgotny , izolacji pionowej wogole brak natomiast pozioma chyba kiedys byla z papy ale ciezko okreslic w jakim stanie jest teraz, w bidynku nie bylo okien teraz po zamontowaniu sciany zrobily sie mokre do polowy. Na fundament mialem plan dac piane twarda ale czy to nie pogorszy jeszce bardziej sutuacji, sciana wewnetrzna tez jest mokra. I czy w takim starym domu wogole jest sens dawac styropian na elewacje czy nie zrobi sie termos? W chcwili obecnej chce zamontowac wentylatory wyciagowe na komin aby usprawnic wentylacje w do u sa 4 kominy wiec jest duzo kanalow.

  2. #2

    Domyślnie

    Styropian sobie odpuść. Na pion folia preformowana i wzdłuż domu zrób kanały (a najlepiej całą obwódkę wokół fundamentu) wysypane grubszym żwirem tak aby odprowadzać wodę z gruntu przy domu głębiej albo w stronę spadku. Przy jakimś kościele w Bieszczadach to widziałem. Do ocieplenia coś co oddycha. Jeśli chodzi o spód to tym się faktycznie nie przejmowano kiedyś zbytnio. Jak masz wysoko strop w piwnicy to sobie zrób z perlitu warstwę i na to wylewkę. To zatrzyma wilgoć trochę i ociepli dom. Sprawdź jak sąsiedzi mają bo ciężko tak poradzić jak się nie widzi tego na żywo.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie mam sasiadow i w domu nie mam piwnic jakie sa formy ocieplenia zewnetrznego paroprsephszczalnego jesli wogole takie cos istnieje woem ze da sie od srodka ale zalezy mi na elewacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony