dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Pęknięcia na suficie z płyt g-k - prośba o radę.

    Witam, proszę o radę...tydzień temu fachowcy skończyli malowanie mojej zabudowy z płyt gk, konkretnie podwieszanych sufitów, pojechałem na urlop i dzisiaj patrzę i prawie zasłabłem. Zabudowa jest w 4 pomieszczeniach, z czego w każdym jest od kilku do kilkunastu pęknięć! Przyjechał dziś fachowiec i stwierdził, że niemożliwe jest to, że byłaby źle zrobiona zabudowa, najprawdopodobniej płyty były wilgotne i pod wpływem ciepła zaczęły się kurczyć. Tak, czy inaczej, trzeba coś z tym zrobić, tylko no właśnie jak?

    Fachowiec radzi, by teraz poczekać, aż to wyschnie i potem na tych spoinach zerwać gładź do płyty i zatopić taśmę w gipsie i przeszpachlować raz jeszcze i powinno pomóc. Powiedzcie proszę, czy ma rację i czy to powinno pomóc, bo naprawdę sporo kasy to kosztowało i po prostu chce się rzucić to wszystko w cholerę...

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Witam, proszę o radę...tydzień temu fachowcy skończyli malowanie mojej zabudowy z płyt gk, konkretnie podwieszanych sufitów, pojechałem na urlop i dzisiaj patrzę i prawie zasłabłem. Zabudowa jest w 4 pomieszczeniach, z czego w każdym jest od kilku do kilkunastu pęknięć! Przyjechał dziś fachowiec i stwierdził, że niemożliwe jest to, że byłaby źle zrobiona zabudowa, najprawdopodobniej płyty były wilgotne i pod wpływem ciepła zaczęły się kurczyć. Tak, czy inaczej, trzeba coś z tym zrobić, tylko no właśnie jak?

    Fachowiec radzi, by teraz poczekać, aż to wyschnie i potem na tych spoinach zerwać gładź do płyty i zatopić taśmę w gipsie i przeszpachlować raz jeszcze i powinno pomóc. Powiedzcie proszę, czy ma rację i czy to powinno pomóc, bo naprawdę sporo kasy to kosztowało i po prostu chce się rzucić to wszystko w cholerę...

    Pozdrawiam
    Nie wiem czy takie zrywanie i ponowne spoinowanie , szlifowanie , gruntowanie i malowanie ma jakiś wielki sens i czy nie lepiej po prostu kupić akryl i te pęknięcia uzupełnić akrylem i te miejsca pomalować.

    PS. U mnie to samo. 2 tygodnie temu skończyli robić sufity powieszane i później gruntowali. Jak teraz malowałem i widzę że są lekkie pękniecia.
    Ja uzupełnię je akrylem i tyle , bo nie wyobrażam sobie tego syfu jaki byłby jakby mieli zrywać spoiny i później je ponownie robić , szpachlować , szlifować , gruntować i itd ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 08-08-2017 o 07:26
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam, trochę poczytałem w necie i znalazłem taśmę do spoinowania STRAIT-FLEX MEDIUM (zielona) - ponoć czyni cuda i zakrywa partactwo. Napiszcie proszę, czy ona faktycznie jest taka dobra i czy warto ją zastosować, bo do tanich nie należy, ale jak ma być dobrze zrobione, to zainwestuję. Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NAMOW

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-289
    Posty
    113

    Domyślnie

    Na spoinowanie sufitów w zupełności wystarczy taśma tuff- tape, taśmę medium stosuje się najcześciejj do spoinowania i wyprowadzania płaszczyzny pomiędzy sufitem a skosem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał NAMOW Zobacz post
    Na spoinowanie sufitów w zupełności wystarczy taśma tuff- tape, taśmę medium stosuje się najcześciejj do spoinowania i wyprowadzania płaszczyzny pomiędzy sufitem a skosem.
    Dzięki za radę, pęknięcia mam spore, więc myślę, że da radę. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony