dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie projekt Z301 pracownia STUDIO Z500

    Dzień dobry, prawie zdecydowałem się na z301, ale chciałbym z Wami skonsultować i poznawać Wasze zdanie. Gdzie widzicie błędy/wady/niewygody w projekcie. Zależy mi na 4 pokojach + salon i myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Wcześniej rozmyślałem, coś z poddaszem użytkowym, ale nie chce dzielić domowników na góra dól - niech rodzina się integruje W projekcie nie myślę robić żadnych zmian, ale czekam na Wasze propozycje i może mnie oświecicie. Bardzo dziękuję.

    https://z500.pl/projekt/785/Z301,par...ne-ogolne.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że łazienki bez okien.
    Na tylu domowników przydałaby się pralnia a nie pralka w łazience (gdzie będzie się pranie suszyć?).
    Trochę nieustawny salon


    Plus, że przynajmniej dwa pokoje dzieci sa od domyślnego południa (ogrodu).
    Ale i tak wprowadziłabym zmiany

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Dodam, że projekt w odbiciu lustrzanym.
    Co do pralni to chyba nie ma problemu żeby wrzucić ją w pomieszczeniu gospodarczym ?
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 16-08-2017 o 01:21

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    propozycja z wygospodarowaniem pralni z suszarnią w części sypialnianej i dużej szafy obok na pościele i ręczniki (+ odkurzacz).


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Projekt Elfir robi robotę. Omawiam już tę poprawioną wersję.

    Też bym ujednoliciła te pokoje przy tarasie, bo najmniejszy nie dość że najmniejszy to jeszcze garderoby nie ma.

    Część jadalna jak dla mnie za bardzo jest w kuchni. Tak roboczo, na co dzień będzie ok, ale jak zaprosicie gości to i trochę ciasno i zbyt kuchennie. Pociągnęłabym tę kuchnię ze dwa metry "w dół".

    Zgadzam się z Elfir, że pralnia by się przydała.

    W łazienkach zdecydowałabym się raczej na dwa prysznice i jedna wannę niż tylko wanny. I prysznice raczej kwadratowe / prostokątne (wygodne) a nie narożne. Narożne to się upycha w blokowych mikro łazienkach, a nie w domach

    Garderobę w waszej sypialni zrobiłabym przy drzwiach wejściowych, a łóżko przy ścianie garażu, bo jak ta pierwsza osoba będzie wstawać wcześniej to będzie mniej absorbować powierzchnię "senną" Najlepiej garderoba z waszą łazienką lekko nawet odgrodzona od części sypialnej. I pytanie czy naprawdę potrzebujecie 3 łazienki? Ile ludzi będzie mieszkać na stałe?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego wrysowałam dwa duże prysznice i jedną wannę.

    kuchnię to już zupełnie inaczej bym zrobiła, bo w obecnej wersji trzeba nieźle się w niej nabiegać.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlatego wrysowałam dwa duże prysznice i jedną wannę.
    Aha, faktycznie a ja się zastanawiam... "co to za drzwi do wanny?"

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kuchnię to już zupełnie inaczej bym zrobiła, bo w obecnej wersji trzeba nieźle się w niej nabiegać.
    Taak, i ta kuchenka (w ciągu) przed zlewozmywakiem...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przykład innej wersji zagospodarowania kuchni:


  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Elfir mistrzostwo świata co wyprawiasz z tymi projektami Dziękuję za zainteresowanie, również dla Doli. Rozważam również projekt z378 https://z500.pl/projekt/1183/Z378,pa...ne-ogolne.html i to bardzo poważnie bo niestety z301 z zewnątrz wygląda trochę ''starawo'' i za mały salon Elfir bardzo proszę o Twoją analizę, i oczywiście innych forowiczów, dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 19-08-2017 o 09:57

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wygląd elewacji jest najbardziej plastycznym elementem domu.
    zmienisz dach na rąbek stojący, drewno na antracytowy tynk i bryła będzie wyglądać zupełnie inaczej.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wygląd elewacji jest najbardziej plastycznym elementem domu.
    zmienisz dach na rąbek stojący, drewno na antracytowy tynk i bryła będzie wyglądać zupełnie inaczej.
    zgadza się, do tego musiałbym te standardowe okna wymienić na jakieś większe i może wyglądałoby to fajnie. Jednak w z301 jeszcze minusem jest to, że główny taras jest od wschodu czyli jak patrząc na rzut projektu od góry, a nie od prawej strony, czyli od południa na mojej działce. (projekt oczywiście w odbiciu lustrzanym).

    No i ciągle pozostaje trochę mały salon z jadalnią - 40m2 według mnie to minimum, byłem w z273a osobiście i tam jest salon 30m2 z jadalnią i niestety, jak się wchodzi to tak jak do mieszkania

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można byłoby dom obrócić o 90 stopni i poszerzyć garaż;

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony