dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konrad92

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    2

    Domyślnie Prośba w projektowaniu małej łazienki.

    Witam wszystkich,
    Za jakiś miesiąc dostanę klucze do mojego nowego mieszkania. Niestety mam problem z urządzeniem łazienki.
    Chciałbym umieścić w niej prysznic najlepiej bez brodzika. Same płytki i zestaw podtynkowy (deszczownica i słuchawka od prysznica.) Ten chciałem schować za małą ścianką kartonowo gipsową i porobić w wolnej przestrzeni jakieś półki. Niestety nie wiem czy w bloku jest to możliwe, co prawda widziałem niskie odpływy 8-10cm, ale nie wiem czy mi się to uda? Miał ktoś już jakieś doświadczenie? Miałem też pomysł by zrobić prysznic na małym podwyższeniu, ale dalej bez brodzika. Myślałem nad samą szybą oddzielającą prysznic od łazienki, ale jednak skusze się na drzwi przesuwne. Jak radzicie robić prysznic na całą długość pomiędzy ścianami, czy może postawić pomiędzy jeszcze jedną ściankę i przy drzwiach zrobić np miejsce na szafkę. Druga sprawa na projekcie miałem rury od wody na dłuższym boku łazienki, kierownik budowy mówi, że oni mają swoje plany, a inne wysyłali nam klientom. Póki nie odebrałem mieszkania nie kłócę się, bo może bez przeróbek uda się ją urządzić. To samo z kaloryferem ten powinien być obok drzwi. Co z WC postawić na dłuższej ściance, po ukosie, czy może na krótkiej? Potrzebuję też miejsce na jakieś półki i szafki, może jakieś pomysły co i gdzie...? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Poniżej zdjęcia podglądowe z dzisiaj.











    Ostatnio edytowane przez Konrad92 ; 08-08-2017 o 21:00

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to chyba do przedyskutowania z instalatorem.

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie że możesz zrobić sobie mokrą łazienkę w bloku tylko jak podniesiesz podłogę w łazience to pamiętaj że będziesz też musiał podnieść pozostałe pomieszczenia żeby nie mieć progów w mieszkaniu. Podniesienie podłogi pod samym prysznicem teoretycznie to dobry pomysł ale trochę zmniejszy to optycznie łazienkę - więc do przemyślenia. Ja zrobiłbym prysznic na całej szerokości - tak jak masz wannę na projekcie - ale tylko dlatego że uwielbiam mieć sporo miejsca pod prysznicem.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Konrad92

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardziej myślałem wykuć w podłodze miejsce na odpływ i zrobić tak spad... Podnosić podłogę we wszystkich pomieszczeniach nie widzi mi się... Rury wszystkie będą przeniesione na dłuższą ścianę, załatwione przed odbiorem ma być zrobione.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Tak jak większość znalazłam się tutaj w związku z problemami z urządzeniem łazienki.
    Pokrótce sytuacja wygląda następująco: łazienka (osobno z toaletą) znajduje się w bloku z wielkiej płyty. Łazienka jest mała, a na dodatek nie wszystkie rozwiązania są możliwe do zastosowania. Poniżej wrzucam układ pomieszczeń (na ścianie C znajdują się drzwi). Kombinowałam już na wszystkie możliwe sposoby i przyznam, że mam już dość i jestem w kropce. Po pierwsze, myślałam o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, dlatego chciałam połączyć toaletę z łazienką i w miejscu obecnej toalety zrobić prysznic. Wszystko było pięknie, dopóki nie okazało się, że spółdzielnia nie wyraża zgody na takie rozwiązanie. Można jedynie inaczej zagospodarować pomieszczenia, czyli np. ubikację przenieść do łazienki, ale pomieszczenia muszą zostać tak jak są.

    Jeżeli ktoś z obecnych tutaj forumowiczów miałby jakikolwiek pomysł na to, jak można urządzić tę łazienkę albo byłby w stanie cokolwiek podpowiedzieć, będę bardzo, bardzo wdzięczna! Napiszę tylko, że:
    1. Toaleta może znajdować się w tym miejscu, którym jest lub na ścianie oznaczonej literą E w łazience (ewentualnie jeszcze możliwa jest opcja na ścianie oznaczonej literą F, ale tylko w pobliżu ściany E - chodzi o możliwość poprowadzenia rur).
    2. W grę wchodzi tylko i wyłącznie prysznic. Na dodatek kwadratowy lub prostokątny, odpada jakikolwiek półokrągły.
    3. Jeśli chodzi o umywalkę to brana jest pod uwagę wersja w rozmiarze 50-60 cm na szerokość.
    4. I niestety w którymś z tych pomieszczeń musi znaleźć się miejsce na pralkę, na dodatek sporą, bo 60 cm na szerokość.

    Brałam też pod uwagę, by ubikację przenieść do łazienki, a w miejscu toalety albo ustawić pralkę i do tego zrobić jakieś półki albo zmienić toaletę w tzw. pomieszczenie gospodarcze. Nie wiem jednak, czy jest to dobry pomysł i czy ma to sens, oprócz samej wygody, że ubikacja będzie w samej łazience.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-08-16 o 20.31.13.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	394960
    Ostatnio edytowane przez Madzia11222 ; 16-08-2017 o 21:08

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kolor czerwony to rura kanalizacji sedesu


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    Pewnie że możesz zrobić sobie mokrą łazienkę w bloku tylko jak podniesiesz podłogę w łazience to pamiętaj że będziesz też musiał podnieść pozostałe pomieszczenia żeby nie mieć progów w mieszkaniu. Podniesienie podłogi pod samym prysznicem teoretycznie to dobry pomysł ale trochę zmniejszy to optycznie łazienkę - więc do przemyślenia. Ja zrobiłbym prysznic na całej szerokości - tak jak masz wannę na projekcie - ale tylko dlatego że uwielbiam mieć sporo miejsca pod prysznicem.
    Witam, też uważam że to najlepsze rozwiązanie do tej łazienki i powodujące najmniej kucia. Tylko proszę kupić odpływ liniowy do podłogi o najwyższych ocenach, bo słyszałam dużo negatywnych opinii o tym rozwiązaniu. Pod drugie sprawdziłabym jaka jest twardość wody w mieszkaniu, jeżeli osadza się kamień, to lepiej płaski duży brodzik, bo proszę się zastanowić jak będzie czyszczona taka podłoga z kamienia w miejscu fug!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    Witam, też uważam że to najlepsze rozwiązanie do tej łazienki i powodujące najmniej kucia. Tylko proszę kupić odpływ liniowy do podłogi o najwyższych ocenach, bo słyszałam dużo negatywnych opinii o tym rozwiązaniu. Pod drugie sprawdziłabym jaka jest twardość wody w mieszkaniu, jeżeli osadza się kamień, to lepiej płaski duży brodzik, bo proszę się zastanowić jak będzie czyszczona taka podłoga z kamienia w miejscu fug!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Prosze o pozostawienie krytyki w swojej glowie, decyzja zawsze nalezy do wlascicieli mieszkania, to oni beda ja pozniej szorowac.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja się tylko zastanawiam na jakiej podstawie padło zdanie:

    "bo słyszałam dużo negatywnych opinii o tym rozwiązaniu."

    Przecież odpływy teraz są montowane jak "standard" i naprawdę już producenci mają taki zakres ofert, że nie ma żadnych problemów z czyszczeniem.
    Co więcej, są syfony wannowe, które można wyczyścić przez odpływ w wannie.
    Odpływy liniowe można otwierać.

    Tutaj jest inny problem, bo w blokach często nie ma miejsca w konstrukcji na takie odpływy i na to akurat my tutaj nie mamy wpływu.
    Od tego jest spółdzielnia i osoba odpowiedzialna za wykonawstwo.
    A czy brodzik gotowy czy podwyższony z kafli, czy odpływ liniowy tani czy z 6*, to już w tym wypadku mało ważne co do kamienia- kamień jest jak się nie sprząta...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony