dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Rdza w wodzie

  1. #1

    Domyślnie Rdza w wodzie

    Witam mam problem z rdzą w zbiorniku hybrydowym.Kupiłem używany zbiornik,używam go już od roku (sporadycznie, działka na wsi) i ciągle leci nie zbyd czysta woda.
    Zastosowalem filtr narurowy sznurkowy 10 mikronów, woda troszkę sie polepszyła ale nie jest jeszcze idealna.
    Czy jest możliwość oczyszczenia zbiornika przy pomocy jakieś chemi.??Może jakiś inny sprawdzony pomysł.
    Dodam że woda ze studni jest czysta.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielona Zobacz post
    Witam mam problem z rdzą w zbiorniku hybrydowym.Kupiłem używany zbiornik,używam go już od roku (sporadycznie, działka na wsi) i ciągle leci nie zbyd czysta woda.
    Zastosowalem filtr narurowy sznurkowy 10 mikronów, woda troszkę sie polepszyła ale nie jest jeszcze idealna.
    Czy jest możliwość oczyszczenia zbiornika przy pomocy jakieś chemi.??Może jakiś inny sprawdzony pomysł.
    Dodam że woda ze studni jest czysta.
    A czy woda ze studni była badana?
    Jeśli nie, to mam dla Ciebie propozycje. Nalej tej czystej wody prosto ze studni (z pominieciem zbiornika hydroforowego) do butelki, wybełtaj i poczekaj 24h. Wtedy zobaczysz jak czysta jest ta woda ze studni. W 90% przypadków woda studzienna zawiera żelazo, którego nie widać bo jest w wersji rozpuszczalnej. Po utlenienie w zbiorniku przechodzi w wersje nierozpuszczalna i mamy brązową wodę.

    Dal pewnosci, jaki to zbiornik. Ocynkowany czy z workiem,

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Zbiornik jest ocynkowany.
    Wody nie badałem.
    Dzięki za poradę, spróbuje tak zrobić i zobaczę efekt.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielona Zobacz post
    Witam.
    Zbiornik jest ocynkowany.
    Wody nie badałem.
    Dzięki za poradę, spróbuje tak zrobić i zobaczę efekt.
    Woda w zbiorniku ocynkowanym ma kontakt z powietrzem, więc ewentualne rozpuszczone żelazo się utlenia i uwodocznia.

    Zdecydowanie polecam wodę zbadać nawet w jakieść lokalnej firmie od uzdatniania wody, lub nawet wykonać prosty test o którym pisałem. Woda do badania lub testu powinna pochodzić prosto ze studni bez przechowywania w zbiorniku (co możę wyniki zafałszłować). Wodę do badania najlepiej zaś pobrać po przynajmniej 1-2h godzinnym pompowaniu, żeby pobrać wodę z warstwy wodonośnej a nie stojącą w rurze studziennej. Woda stojąca w rurze studziennej jest poddana podobnemu procesowi jak w hydroforze, choć wolniej to zachodzi bo małą powierzchnia kontaktu z powietrzem.

  5. #5

    Domyślnie

    Inżektor (zwężka Venturiego) a jak bym zastosował coś takiego,czy to mija się z celem,??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielona Zobacz post
    Inżektor (zwężka Venturiego) a jak bym zastosował coś takiego,czy to mija się z celem,??
    Inżektor to proste urządzenie (odpowiednio przewężona rurka) który dzięki prawom fizyki i przepływającej przez nią wodzie, zasysa powietrze. Do niektorych procesów uzdataniani wody potrzbny jest tlen (najprościej z powietrza).

    Zastosowanie inżektora bez wiedzy co wodzie dolega mija się celem. Zbadaj wode. Wszelkie dywagacje na temat tego co zastosować bez wiedzy o tym co w wodzie siedzi to bezsens. Losowe lekarstwo też łykasz gdy się źle poczujesz? Najpierw trzeba wiedzeić na co się leczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony