dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pseudobonie--pasy na elewacji.

    Witam, kładę sobie tynk ozdobny na elewacje, postanowiłem dorobić pasy. Narazie zrobiłem wnękę balkonową, zajęło mi to mnóstwo czasu i nie jest to do końca idealne. Dół masa biała, wysokość okien masa szara z białymi pasami, nad oknami masa biała. B-90cm, SZ-41cm, B-11cm, SZ-41, B-11, SZ-41, B-15cm. Najpierw okleiłem, położyłem masę białą, po wyschnięciu okleiłem, położyłem masę szarą. Łączenia kolorów nie wyszły idealnie, na moje oko na 4+. Pomyślałem żeby szary kolor zrobić "na raz", po wyschnięciu okleić i białe pasy pomalować farbą elewacyjną, druga możliwość -położyć białą masę. Głównym problemem jest to, że masa podchodzi pod taśmę mimo nakładania zgodnie z kierunkiem klejenia (nie pod włos). Ktoś coś doradzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Położyć wszystko w jednym kolorze i po wyschnięciu pomalować elementy na inny kolor używać gęstej, nie rozwodnionej farby i dobrej taśmy malarskiej

  3. #3

    Domyślnie

    Mówisz kolego cały dom na biało zaciągnąć, a potem zabawić się w malarza pasów? Ja myślę że zrobię tak-biały na gotowo, szary na gotowo, i w tym szarym zrobię białe pasy farbą elewacyjną. Jaką taśmą użyć? Kupiłem papierową, malarską. Na gołym tynku trzyma się super, na masie już nie. Sprubuję okleić taką pomarańczową tynkarską. Może potem z masą nie zejdzie. Najpierw zrobię próbę na jakimś małym kawałku.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrób to natryskiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony