dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Szybkie pytanie - ubijanie kostki brukowej przed czy po fugowaniu?

    Cześć!
    Jutro kończę samodzielnie układać kostkę brukową (betonową) na ścieżce do domu. Kostka ułożona klasycznie, to znaczy na podsypce piaskowej.
    Czy bezpośrednio po ułożeniu kostki ubijam (wyrównuję) ją zagęszczarką, a po zagęszczeniu zasypuję fugi piaskiem, czy wręcz odwrotnie, po ułożeniu kostki spoinuję fugi, a dopiero po tym wchodzę z ubijarką? Internet nie daje jednoznacznej odpowiedzi.
    A może wstępnie wyrównać kostkę (np. 2 przejazdy wyrównywarką), po czym sklinować kostki zasypując fugi piaskiem, a następnie wyrównać powierzchnię "na gotowo"?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    u mnie jak układali kostkę to ubijali a potem piasek w fugi, w sumie to nie jestem pewny czy kolejność prawidłowa ale kostka 2 lata leży i jest ok

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Cześć!
    Jutro kończę samodzielnie układać kostkę brukową (betonową) na ścieżce do domu. Kostka ułożona klasycznie, to znaczy na podsypce piaskowej.
    Czy bezpośrednio po ułożeniu kostki ubijam (wyrównuję) ją zagęszczarką, a po zagęszczeniu zasypuję fugi piaskiem, czy wręcz odwrotnie, po ułożeniu kostki spoinuję fugi, a dopiero po tym wchodzę z ubijarką? Internet nie daje jednoznacznej odpowiedzi.
    A może wstępnie wyrównać kostkę (np. 2 przejazdy wyrównywarką), po czym sklinować kostki zasypując fugi piaskiem, a następnie wyrównać powierzchnię "na gotowo"?
    najpierw zasyp piaskiem. jak pojezdzisz ubijarka po niezasypanej kostce to Ci sie wszystko porozpada i pokrzywi.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Ubija się przed. Ubijarka powinna mieć specjalną gumę lub inną okładzinę aby nie rysowała kostki. Po ubiciu zasypujesz piaskiem.

  5. #5

    Domyślnie

    A nie moglibyście być jednomślni? I bądź tu mądry.

    Cały dzień nad tym myślę i wydaje mi się, że znaczenie tu ma także przygotowanie podsypki. W poradnikach piszą by nie ubijać podsypki (podsypki, nie podbudowy), za to na forum brukarskim fachury jednogłośnie piszą że ubijają. Pewnie na ubitej kostki mają minimalną różnicę we wysokości, a na mojej nieubitej jedna od drugiej pół centymetra wyżej/niżej.

    Zrobię więc tak, jak pisałem - przejadę raz, dwa razy zagęszczarką by chociaż mniej więcej je wyrównać , wówczas zasypię piaskiem, wyrównam powierzchnię na gotowo i zasypię piaskiem jeszcze raz.

    Teraz mam inny dylemat. Właśnie skończyłem układać kostkę ale zastanawiam się czy nie wstrzymać się z wyrównywaniem. W nocy lało. Można wyrównywać kostkę kiedy piasek pod spodem jest mokry?
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 10-08-2017 o 12:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony