dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Front do zmywarki ma 80cm wysokości. Jaki zawias zastosować?

    Szafki w kuchni mam zaprojektowane tak, że fronty mają po 80cm wysokości plus cokoły cofnięte mają wysokość ok 10cm. Zmywarka dotarła do zakładu, który zrobił już większość mebli, wszystkie fronty czekają a tu okazuje się, że nie wiadomo jak teraz zamontować front do zmywarki bo wymiarówka ponoć nietypowa. Widziałem na necie jakieś zawiasy Elektroluxa i AEG o nazwie Perfect Fit, ale nie wiem, czy to by pasowało do zmywarki Boscha, już nie mówiąc, że ciężko to dostać osobno. Czy zna ktoś może lub zastosował jakiś inny patent w takiej sytuacji? Ikea ponoć coś miała swego czasu ale już na polskim rynku niedostępne i do tego niezbyt solidne.

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że IKEA ma monopol na zmywarki pasujące pod fronty 80 i z tego co czytam wiele osób ma ten sam problem. Wykorzystała to firma Adapt-R, która stworzyła prowadnicę specjalnie adresująca ten problem za jedyne... 5 stówek. Nie za fajnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Widzę, że IKEA ma monopol na zmywarki pasujące pod fronty 80 i z tego co czytam wiele osób ma ten sam problem. Wykorzystała to firma Adapt-R, która stworzyła prowadnicę specjalnie adresująca ten problem za jedyne... 5 stówek. Nie za fajnie.

    Jest szeroki wybór zmywarek z zawiasami ślizgowymi do kuchni IKEA. Są to modele Electroluxa, Boscha/Siemensa, Gorenje, częściowo w wielkości XXL. 500 złotych za same zawiasy to bardzo dużo patrząc np. na cenę zmywarki Ikea Lagan za 1199 zł (produkowanej zresztą w Polsce).
    Jeśli chcemy więcej programów, IkEA ma ciekawe modele po ca. 1400 - 1700 zł.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TJD84

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-762
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie widzę tego w polskiej Ikei, ale może to będzie dobre: http://www.ikea.com/gb/en/products/a...-art-50291370/ (to chyba ten patent, o którym pisałeś)
    Ostatnio edytowane przez TJD84 ; 30-08-2017 o 11:48

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadza się, ale podobno straszny badziew i rozwala się szybko, bo wszystko z plastiku i nie jest w stanie utrzymać frontu szafki i drzwi zmywarki. U mnie meblarze zrobili tak, że drzwi zmywarki nie dochodzą do samej góry frontu i dali ładną maskownicę. W praktyce tego jeszcze nie testowałem, ale nie powinno być problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony