dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Studnia głebionowa bez prądu.

    Witam, przygotowuję działkę pod budowę która zacznie się na wiosnę, postawiłem WC, garaż blaszany teraz pora na wodę. Chcę kopać studnie głębinową ale mam dwie kwestie które nie dają mi spokoju:

    -czy do wykopania studni potrzebny jest prąd? z tego co rozmawiałem z kilkoma firmami któe zajmują się odwiertami prąd jest niezbędny i nie można do tego celu używać agregatu, prąd musi być z sieci.

    -czy jak zrobię studnię teraz a prace rozpocznę dopiero na wiosnę to ta studnia się jakoś nie uszkodzi np w zimie? Docelowo nie ma być jak na razie obudowy studni ponieważ teren będzie niwelowany, będzie wystawała tylko rura ponad poziom.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ad.1. Nieprawda. Ja mam na działce przyłącze 7kW, które okazało się niewystarczające więc Panowie studniarze przywieźli agregat i wiercili z jego wykorzystaniem. Poza tym są firmy posiadające wiertnice spalinowe na samochodach typu kamaz czy mniejszych np. lublin.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0m4d Zobacz post
    -czy do wykopania studni potrzebny jest prąd? z tego co rozmawiałem z kilkoma firmami któe zajmują się odwiertami prąd jest niezbędny i nie można do tego celu używać agregatu, prąd musi być z sieci.
    Są też tacy co wiercą siłą włąsnych mięśni, biegajać jak koń w kieracie Wtedy niezbedny jest zarówno "prąd" jak i zagrycha

    A na powżnie szukaj firmy, która ma wiertnicę samochodową napędzaną przez silnik spalinowy samochodu. Zaleta taka, że taki silnik spalinowy na kamazie ma "trochę" więcej mocy niż pociągnąłbyś z przyłącza elektryczego dla domu jednorodzinnego, wiec wiercenie idzie szybciej.


    Studnia nie zarośnie przez zimę. Dopilnuj jedynie żeby była bardzo solidnie przepompowana po wierceniu (a tak ze 24h solidną pompą).

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie do tego przepompowania potrzebny jest prąd którego nie ma i w tym roku nie będzie, agregatem cały dzień?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Są też tacy co wiercą siłą włąsnych mięśni, biegajać jak koń w kieracie
    Oj tam. Można bez biegania.

    Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach

    U mnie Urgot wiercił na agregacie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0m4d Zobacz post
    właśnie do tego przepompowania potrzebny jest prąd którego nie ma i w tym roku nie będzie, agregatem cały dzień?
    Chcesz mieć solidną i długożyjąca studnie to pompowanie oczyszczające musisz wykonać od razu a nie po roku. Lepiej pożyczyć agregat na 1dzień niż wiercić nową studnie. Nie masz jakiegoś sąsiada w zasięgu kabla który prądu do pompy pożyczy?

  7. #7

    Domyślnie

    Na dzień czy dwa nie będzie problemu ale po przepompowaniu może już stać nieużywana przez np pół roku?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony