dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hamlet0

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    96-310
    Posty
    5

    Domyślnie Ogrodzenie a wodociąg gminny.

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam zamiar ogrodzić swoją działkę siatką oraz wstawić bramę przesuwną. Ogrodzenie nie muszę nigdzie zgłaszać czy występować o pozwolenie o ile wysokość jest do 2,2m, ale zgodnie z przepisami ogrodzenie musi być odsunięte od wodociągu o przynajmniej 1m i tutaj jest problem ponieważ ów wodociąg biegnie nieregularnie w różnych odstępach od granicy działki - zamieszczam mapkę z opisem.
    Proszę o radę co byście zrobili na moim miejscu dodam, że w KW nie ma żadnej informacji o użytkowaniu wieczystym na rzecz tego wodociągu.
    Pozdrawiam Hubert

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hamlet0

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    96-310
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170811_172440.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	394703

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym się cofnął z ogrodzeniem 1,5m wgłąb działki. Ewentualnie 1,2m - nikt tego nie będzie sprawdzał do centymetra.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hamlet0

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    96-310
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też tak pomyślałem w pierwszej chwili, ale z drugiej strony działka ma szerokość około 50m, odsuwając się 1,5m tracę 75m2 terenu, moim zdaniem to dość sporo. Ponadto dlaczego gmina nie odsunęła się 1m od granicy / ogrodzenia kładąc wodociąg 20 lat temu? Czyżby wtedy nie było takich przepisów?
    Czy mogę wnioskować o przesunięcia wodociągu, ewentualnie zabranie go z mojej działki? Jeżeli tak to na jakie przepisy musiał bym się powołać?

  5. #5

    Domyślnie

    Na tym się nie znam, ale chętnie poczytam czyjąś odpowiedź na ten temat.

  6. #6

    Domyślnie

    ale zgodnie z przepisami ogrodzenie musi być odsunięte od wodociągu o przynajmniej 1m i tutaj jest problem ponieważ ów wodociąg biegnie nieregularnie w różnych odstępach od granicy działki - zamieszczam mapkę z opisem.
    wodociag powinien iśc 1m od granicy i zapewne tak był zaprojektowany i na takich warunkach wykonawca/inwestor zdobył PnB na ten wodociag. A to, ze wykonał go niezgodnie z projektem, to Tobie nic do tego. stawiaj ogrodzenie przy granicy w działce i niczym sie nie przejmuj. ostatecznie zadaj sobie pytanie: jakim prawem investor wybudował wodociag na twojej posesji bez twojej zgody.


  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hamlet0

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    96-310
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Ogólnie to tak jak wspomniałem wodociąg był kładziony w połowie lat 90, nie wiem czy w tamtych latach były przepisy mówiące o odsunięciu się od granicy, obecnie znalazłem informację o budowie ogrodzenia w odległości minimum 1m od wodociągu. Właścicielem nieruchomości jestem od niedawna, myślałem o ogrodzeniu z siatki konkretnie wbetonowaniu samych słupków pod siatkę a cokolik z krawężników lub innych betoniaków co w przypadku awarii wodociągu i konieczności wykopu nie stanowiło by dużej przeszkody, jednak w Urzędzie Gminy cały czas słyszę o 1m od wodociągu.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Sprawdź czy właściciel Twojej działki w latach budowy wodociagu nie podpisał czasem zgody na jego przejście przez działkę. A tam czasem nie ma drogi? Bo wtedy chyba trzeba się odsunąć o określoną odległość od osi drogi. Ja u siebie cofnalem się od drogi o ponad 1,5m dla świętego spokoju.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hamlet0

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    96-310
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poprzedni właściciel twierdzi, że nie podpisywał zgody na budowę wodociągu w KW również nie ma o nim wzmianki.
    Jest droga powiatowa, od osi trzeba zachować odstęp 10m, taka odległość wypada akurat na granicy działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony