dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem po wymianie pokrycia dachu z blachy na papę

    Witam,

    mam dach prosty dwuspadowy ponad 200m2 o kącie nachylenia 20% i pod nim wykończone poddasze (7 okien połaciowych) . Konstrukcja była typowa: KG, paroizolacja, wełna, folia dachowa, kontrłaty, łaty i na to blachodachówka. W związku z tym, że blacha była kiepsko położona i powyginana miałem przecieki. Dekarz zaproponował zrzucenie blachy i zrobienie dachu deskowanego pokrytego papą. Zrzucił blachę i łaty, nabił deski na kontrłaty i pokrył papą. Niestety od tego czasu poddasze stało się bardziej gorące i duszne, a na folii paroizolacyjnej od strony wełny pojawiła się skroplina. Podejrzenie padło na wentylację, ale dekarz pokazał, że wstawił 5 połaciowych kominków blisko kalenicy i wszystko jest zgodnie ze sztuką. Pytanie jest takie:
    1. czy taka wentylacja jest wystarczająca (zakładam, że przy blachodachówce cała kalenica była wentylowana pod gąsieorem).
    2. czy woda może pochodzić z desek i czy kiedyś przestanie się skraplać?
    3. czy poddasza dachu deskowanego są z natury cieplejsze niż pod membraną i blachą? Jeżeli nie, to jak teraz je ochłodzić?

    Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez witeks ; 12-08-2017 o 20:57 Powód: błąd

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie zna odpowiedzi? Jakieś sugestie może?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zadałes pytanie w złym dziale, przeniosłam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jeśli kominki połaciowe to w każdym polu międzykrokwiowym. Najlepiej przeciąć kalenicę. Czy jest wlot przy okapie? Jan
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony