dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 53
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1043
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Świetny pomysł, żeby szafka nad lodówką była tej samej głębokości co lodówka (u nas też jest taki pomysł).
    To standardowe rozwiązanie. Szafka nad lodówkę powinna być dedykowana jeszcze z tego powodu, że ma plecki odsunięte od ściany, żeby powietrze chłodzące skraplacz mogło swobodnie cyrkulować.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam szafkę nad lodówką i jest w niej normalna temperatura jak w całej kuchni.
    Szafka nad lodówką.


    Szafka z dala od lodówki.



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teraz mam piekarnik obok szafki naroznej i widze, na ile te "2,5kW" podnosci temperature scianki. Jakies 2C....
    Ścianka szafki z piekarnikiem w czasie pieczenia chleba.



    Od wewnątrz mam szafkę jeszcze odizolowaną od piekarnika ekranem który montuje się za kaloryferami (ze 2 czy 3mm styropianu i folia aluminiowa) - bez tego temperatura byłaby jeszcze wyższa.

    EOT z mojej strony.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SzafkaNadLodówką.jpg
Wyświetleń:	994
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	407780   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SzafkaZdalaOdLodówki.jpg
Wyświetleń:	988
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	407781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BokSzafkiZpiekarnikiem.jpg
Wyświetleń:	985
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	407782  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-02-2018 o 17:55

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Dokładnie
    Ja tam mam dobre stosunki z teściową. Dzięki drobnym kłamstwom. Wśród nich, jak to wspaniale wygląda i sprawuje się zastawa od niej (na której właśnie jemy, wyciągniętej te kilka razy do roku z zakamarków kuchni, bo właśnie przyjechała).
    Kłamstwo "wszystko się potłukło" a tym bardziej prawda "wyrzuciłem" raczej pogorszyłaby te stosunki. Gratów do warzenia piwa też nie dam wyrzucić. Tylko czekam na miejsce żeby je znowu wykorzystywać regularnie. Podobnie wiele innych drobiazgów.

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Bo niektórym zlew pod oknem kojarzy się ze stertą brudnych naczyń, które myjesz godzinami, to przynajmniej możesz popatrzeć na piękny świat na zewnątrz.
    Ja lubię robić prace precyzyjne przy dziennym oświetleniu. Jak operuję nożem, to wolę to robić przy oknie a jakoś nad zlewem mi niewygodnie. Ponieważ większość prac w kuchni robię na blacie - dlatego wolę blat mieć pod oknem. Jakby większość prac polegała na zmywaniu (i patrzeniu czy domyłem) - to wolałbym zlewozmywak.
    Gary w zlewie mnie irytują i przeszkadzają - nie można korzystać ze zlewu. Więc u mnie jak akurat zmywarka się zapełniła lądują na blacie. Można wtedy normalnie korzystać ze zlewozmywaka. A od tego, żeby tego nie było widać jest szafka do sufitu, która to zasłania (właśnie ta z piekarnikiem z termowizji) albo lodówka na przeciwko. W domu robię podobnie.

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    różnica jednego stopnia w szafce nad lodówką? To jest zauważalne w czasie normalnego użytkowania?

    Jaka jest temperatura kolejnego elementu stykającego się z szafką piekarnika?
    Bo dookoła widzę ciemny ekran, co znaczy, że kolejne elementy temperatur nie przejmują.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-02-2018 o 22:29

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Okna się przesuwają. Ostateczny termin miał być do 23.02, ale się nie wyrobią i termin montażu to początek marca. Akurat jak nad Polską kręci się ten wir lodowy i przynosi niskie temperatury. Także być może będziemy mieć @mrufkowe dylematy. O ile temperatura nie spadnie poniżej -5ºC to montujemy, ale poniżej tej temperatury wstrzymamy montaż.

    Brak akcji na budowie objawia się wymyślaniem, a planer IKEA świetnie się do tego nadaje.

    Ostatnio będąc na budowie głowiliśmy się jak my urządzimy tak mały gabinet na dwie osoby. Było kilka koncepcji, ale poniższa jest chyba najlepsza. Każdy ma dość miejsca przy biurku, a przy ścianie na przeciwko okna jest jeszcze miejsce na jakieś komody czy regały.



    Ustawiłam też na nowo łazienkę na poddaszu - tak, zdecydowanie bardziej mi się podoba taka wersja. Ten klocek za wanną ma jedynie zobrazować, że tamtą przestrzeń zakrywamy KG. Obok kabiny jest komin. Ścianka przy toalecie nie będzie taka wysoka. W tym planerze chyba nie da rady ustawić niskiej przegrody. Teraz tylko trzeba pamiętać że mniej więcej pomiędzy toaletą a wanną rozpoczyna się skos i ta przestrzeń straci na znaczeniu.







    No i idąc za ciosem zaplanowałam też małą łazienkę. Drzwi od kabiny nie będą takie szerokie. Planujemy od lewej strony nieruchomą taflę szkła, a drzwi po prawej, mniej więcej na połowę szerokości łazienki. Znowu wykorzystałam przegrodę żeby zwizualizować stelaż od WC i szafkę-słupek nad nim.



    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 22-02-2018 o 17:23
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #225

    Domyślnie

    A ja z kolei latam sobie od tematu do tematu i staram się to wycenić. Sieć, internet, monitoring, potem poskakałem po gniazdkach ściennych i przełącznikach oświetleniowych, trochę łóżek i standardowych wymiarów, w między czasie biały montaż i tak jakoś się żyję na tej wsi.

    I tak zrobiłem wstępną rozpiskę sieci, internetu i przyszłego monitoringu:
    Internet i sieć:
    Listwa zasilająca https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=05626 ok 50zł
    Szafka wisząca: https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=05583#produkt ok 200zł (wolę z okienkiem, bo będzie widać bez otwierania co się dzieje)
    Switch https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08104 ok 220zł
    Patchpanel https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04951 ok 105zł (można ewentualnie model z ekranowaniem, jest ok 100zł droższy, ale wydaje mi się to niepotrzebne akurat w naszym przypadku).
    Access Point (czyli wifi): https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04658&k=1 ok 270zł

    Router, opcje są dwie:
    1) Tańszy, ok 220zł https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08375
    2) Droższy, ok 450zł ale umożliwi nam np. podpięcie światłowodu i jednocześnie anteny LTE - mamy coś na kształt łącza zapasowego. https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08521

    Gniazdka podtynkowe https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08325 ok 14zł. Mamy pięć, podwójnych gniazdek, więc wychodzi 70zł.

    SUMA:
    Internet tylko w gabinecie: 780zł
    Internet razem z wifi: 1050zł
    Internet wszędzie wersja full wypas: 1300zł

    + Antena na LTE, zamontowana np. na kominie powinna złapać jakiś sensowny zasięg: https://www.senetic.pl/product/RBSXTLTE3-7 ok 460zł


    Monitoring: kwestia otwarta, na razie skłaniałbym się za tym:
    Kamery 4x (lub 3x do przemyślenia jeszcze) normalnie 670zł, teraz w promocji ok 400zł https://www.sklep-bcs.pl/sklep,992,b...mpx_ir_30m_poe
    Przeszły mi przez myśl kamery dookolne lub panoramiczne, ale ich koszt jest niewspółmierny.

    Wideorejestrator ok 1000zł https://www.sklep-bcs.pl/sklep,1182,...ch_poe_x4#opis
    Obsługuje POE, i kilka innych równie fajnych opcji. Nie wiem czy akurat ten model.
    Do tego dysk, w zależności od pojemności max 400zł, do czasu instalacji pewnie i tak zejdą. 2TB prawdopodobnie wystarczy na nasze potrzeby w zupełności.

    SUMA: 4280zł
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #226

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przełączniki m.in. do świateł, to na razie pod względem estetycznym wygrywa Legrand, linia Niloe
    podwójny https://www.electric24.pl/legrand-1/...podwojny-10-ax 15,08zł
    potrójny https://www.electric24.pl/legrand-1/...potrojny-10-ax 32,58zł

    gniazdko sieciowe, niestety pojedyncze (nie wiem czy są podwójne), nie do końca mi się podoba no i cena wydaje się zaporowa https://www.electric24.pl/legrand-1/...rj45-kat-6-ftp ok 50zł za sztukę... A akurat po tej stronie kabla, zależy mi na ekranowaniu.

    Z kolei gniazdka, w przeważającej większości zdecydowaliśmy się na podwójne, ale ładnych podwójnych jest jak na lekarstwo.
    Oli bardziej podoba się to https://onninen.pl/pl-PL/gniazdo-2-k...ly-opal,HFK620 (nie patrzcie, że bez uziemienia, chodzi o kształt na razie) ok 14zł
    A z kolei mi bardziej odpowiada https://onninen.pl/pl-PL/gniazdo-2-k...hneider,HEL350 ok 24zł

    Zależy mi, żeby gniazdka były pozbawione odstających plastikowych kołnierzyków - maksymalnie płaskie, nie pokrywające się kurzem.

    Część z Was pewnie ma już ten etap za sobą - czy cena wstępnie wybranych gniazdek jest absurdalnie wysoka, czy raczej w średniej normie?
    Dopiero dziś zacząłem sobie przeglądać, ale mam takie wrażenie, że podobają mi się najdroższe...
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 22-02-2018 o 22:14
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #227

    Domyślnie

    To przede mną, ale na pewno gniazdka będą typu F(schuco). Jakąś awersję do tych z bolcami.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Z kolei gniazdka, w przeważającej większości zdecydowaliśmy się na podwójne, ale ładnych podwójnych jest jak na lekarstwo.
    Raz zrobiłem podwójne. Więcej takich nie zamontuję. Wiele kabelków, ładowarek czy innych urządzeń wetkniętych w jedno gniazdo uniemożliwia skorzystanie z drugiego. Lepiej zrobić kilka puszek koło siebie (po 3 - bo co fajniejsze ramki poczwórne i większe potrafią zaskoczyć ceną, np. Livolo).

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    A z kolei mi bardziej odpowiada https://onninen.pl/pl-PL/gniazdo-2-k...hneider,HEL350 ok 24zł
    Czemu nie chcecie gniazd systemowych? Żeby był jeszcze mój ulubiony argument ekonomiczny, to u mnie elektryk liczył baterię puszek jak jeden punkt niezależnie od tego, czy była to jedna, czy 5 puszek. A jakbym dał je co 5 cm to każda byłaby osobnym punktem.

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Dopiero dziś zacząłem sobie przeglądać, ale mam takie wrażenie, że podobają mi się najdroższe...
    Ja gniazda kupiłem po 14 zł szt (pojedyncze do ramki). Zestaw potrójna ramka szklana + 3 gniazda pojedyncze kosztował mnie niespełna 70zł. Podobne do Livolo, tylko że akurat Aliexpress ma "embargo" na tę markę (zgaduję, że jakiś przedstawiciel na Polskę ma wyłączność i dlatego nie wysyłają). Ale jest sporo podobnych produktów innych "marek".
    Podwójne komputerowe kosztuje jakieś 20zł bez ramki.

    Co do monitoringu - też preferuję chińszczyznę. Zresztą w sumie to prawie wszystko to chińszyczna, tylko że z Chin kilkakrotnie tańsza. Ale żeby nie było za różowo, to bratu spodobała się zabawka i kupił podobny zestaw, tylko z kamerkami "antywantalowymi" kopułkowymi i jedna mu padła. Niby na gwarancji, ale sobie krzyknęli 20USD "logistic fee". Podobno płynie nowa (stara została - będzie na atrapę albo jako dawca części w razie awarii innej).

    Co do modemu - brak mu 800MHz, a to przy marnym zasięgu może być ważne.

  9. #229

    Domyślnie

    Doli, wizualki fajne. Mówisz, że planer Ikei jest łatwy do ogarnięcia?? Nie mam czasu nad tym posiedzieć, ale może w końcu znajdę chwilę. W razie czego uderzę do Ciebie po pomoc , bo widzę, że już oblatana jesteś. Duża łazienka zdecydowanie bardziej mi się podoba, niż ta pierwotna, z projektu. A jeszcze, jak dojdzie toaletka
    Mała łazienka i gabinet też są spoko. Rzeczywiście dobry pomysł z biurkami na środku. Nie zawalasz nimi ścian i zyskujesz miejsce na inne meble.


    jak_to_możliwe, co do internetów i innych alarmów, wszystko przede mną, więc będę podglądać, co tam planujesz Może coś podpatrzę.
    Jeśli chodzi o kontakty, łączniki i całą resztę, to wszystko mam już kupione, także mogę powiedzieć, że tak, to co pokazałeś jest drogie
    Oczywiście każdy potrzebuje czego innego, więc nie narzucam swojego wyboru, ale jeśli planujecie zwykłe, klasyczne ramki i całą resztę, to polecam SIMON 15. Wyglądają przyzwoicie, mój elektryk od dawna montuje tę serię i poleca, ja miałam okazję pooglądać na żywo u znajomych i nie mam uwag.
    Dla przykładu cena łącznika potrójnego w Simonie, to 20,34 zł, u Ciebie - ponad 32 zł, gniazda komputerowe masz tutaj. U Ciebie 50 zł, za gniazdo pojedyncze zwykłe, w Simonie masz podwójne za 36,51 zł, a ekranowane podwójne w cenie 63,20 zł. Popatrz sobie na stronie, bo różnica w cenie spora.
    Ja za wyposażenie całego domu zapłaciłam 1050 zł. A też mam ramki wielokrotne, łączniki potrójne, schodowe, krzyżowe, gniazda tylko podwójne, plus pojedyncze hermetyczne, gdzie trzeba. Brakuje mi oświetlenia schodowego i gniazdek zewnętrznych (dwie sztuki).
    Jeśli chodzi o gniazda, brałam te bez ramek (trzeba dodatkowo dokupić), bo właśnie były ładniejsze, czytaj, mniej wystających elementów zbierających kurz. Te, które Tobie się podobają, będą trochę duże. Jakieś takie długie są niepotrzebnie. Te moje są zgrabniejsze No i tańsze.
    No nic, kombinujcie Powodzenia życzę Mi trochę czasu zajęło zliczanie tego wszystkiego, ale w sumie nawet fajna zabawa.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Doli, wizualki fajne. Mówisz, że planer Ikei jest łatwy do ogarnięcia?? Nie mam czasu nad tym posiedzieć, ale może w końcu znajdę chwilę. W razie czego uderzę do Ciebie po pomoc , bo widzę, że już oblatana jesteś. Duża łazienka zdecydowanie bardziej mi się podoba, niż ta pierwotna, z projektu. A jeszcze, jak dojdzie toaletka
    Mała łazienka i gabinet też są spoko. Rzeczywiście dobry pomysł z biurkami na środku. Nie zawalasz nimi ścian i zyskujesz miejsce na inne meble.
    Tak, tylko jest jedno "ale". Żeby działał poprawnie najlepiej odpalić go na IE. Jeśli masz Win10 i nową przeglądarkę Edge, to włączasz stronę i potem klikasz trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki i szukasz opcji "Otwórz w programie Internet Explorer" - zdecydowanie lepiej chodzi. W ogóle: CHODZI

    Jak dla mnie najprostszy planer z w miarę nowym osprzętem. Próbowałam ogarnąć inne ale albo renesansy i zawijasy, albo ja wymiękam Jak coś znajdziesz lepszego to się podziel

    Co do gniazdek to będzie zabawa z szukaniem ładnej, klasycznej, delikatnej linii i żeby nie wydać majątku.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post




    Ścianka szafki z piekarnikiem w czasie pieczenia chleba.



    Od wewnątrz mam szafkę jeszcze odizolowaną od piekarnika ekranem który montuje się za kaloryferami (ze 2 czy 3mm styropianu i folia aluminiowa) - bez tego temperatura byłaby jeszcze wyższa.

    EOT z mojej strony.
    Albo mam leplej zaizolowany piekarnik, albo lepsza cyrkulacje powietrza, bo u mnie takiegi efektu nie ma.
    Lodówka tez nue odczuwala pracy piekarnika, kiedy byly jeszcze obok siebie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do modemu - brak mu 800MHz, a to przy marnym zasięgu może być ważne.
    Masz pomysł co może być alternatywą?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #233

    Domyślnie

    Jest coś co trochę spędza mi sen z powiek, być może niepotrzebnie?
    Czy to, że ścianki działowe dochodzą praktycznie na styk do jętek, bardzo nam utrudni montaż sufitu z KG?


    Wydawało mi się, że właśnie powinno się zostawić przerwę, wtedy można całej powierzchni zamontować profile i przykręcić płyty, ale może się mylę.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    2) Droższy, ok 450zł ale umożliwi nam np. podpięcie światłowodu i jednocześnie anteny LTE - mamy coś na kształt łącza zapasowego. https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08521
    Gdzie w tym routerze jest wejście na światłowód?

    Jako Access Point polecam : http://allegro.pl/ubiquiti-unifi-uap...1.html#thumb/5
    Ewentualnie tańsze wersje.

  15. #235

    Domyślnie

    Na światło nie ma - wybacz brak precyzji są dwa WANy.
    Zależy mi na światłowodzie z wielu względów, natomiast po doprowadzeniu do domu, wolałbym zastosować przelotkę na zwykłą skrętkę - wygodniej i taniej dla mnie. Planuję cat. 6e, na papierze 10 gbps, na ten moment lokalnie wystarczy mi spokojnie 1gbps.

    //edyta: zapomniałbym, początkowo faktycznie chciałem pchać się w ubiquiti, ale wolę oba urządzenia tej samej marki, a firma na "U" jest jednak droższa i sama konfiguracja dość upierdliwa. Co innego do firmy, gdzie takich punktów jest więcej, ale to inna historia.
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 24-02-2018 o 18:22
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jest coś co trochę spędza mi sen z powiek, być może niepotrzebnie?
    Czy to, że ścianki działowe dochodzą praktycznie na styk do jętek, bardzo nam utrudni montaż sufitu z KG?

    Wydawało mi się, że właśnie powinno się zostawić przerwę, wtedy można całej powierzchni zamontować profile i przykręcić płyty, ale może się mylę.
    Jak chcesz montować sufit po całości to faktycznie będzie problem. Do mnie jakoś bardziej przemawia oddzielny sufit w każdym pomieszczeniu więc u siebie celowo tak wysoko zakończyłem działówki

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Planuje kosztorys dalszych prac i chciałabym o niczym nie zapomnieć, więc pytam was drodzy Szczęśliwcy, mający instalacje i "deweloperkę" za sobą (albo Was, którzy osiągnęliście zen w planowaniu przyszłych etapów ), czy coś powinnam do tej listy, materiałów i robocizny, dorzucić.

    ODKURZACZ CENTRALNY:
    - położenie instalacji wraz z materiałem (zapewnia wykonawca)
    - jednostka z osprzętem (w późniejszym czasie)

    REKUPERACJA
    - położenie instalacji wraz z materiałem (zapewnia wykonawca)
    - jednostka z osprzętem (w późniejszym czasie)

    INSTALACJA ELEKTRYCZNA
    - położenie instalacji wewnętrznej wraz z materiałem (zapewnia wykonawca)
    - przyłącze wraz z materiałem (materiał zapewnia wykonawca, koparka po naszej stronie)
    - rozdzielnica
    - biały montaż: do kupienia wszystkie łączniki i gniazdka

    INSTALACJA GAZOWA
    - przyłącze wraz z materiałem (materiał zapewnia wykonawca, koparka po naszej stronie)
    - położenie instalacji wewnętrznej wraz z materiałem (zapewnia wykonawca)

    INSTALACJA WOD-KAN
    - przyłącze wraz z materiałem (materiał zapewnia wykonawca, koparka mam nadzieję po stronie wykonawcy)
    - położenie instalacji wewnętrznej wraz z materiałem (zapewnia wykonawca)
    - zbiornik CWU 200L
    - opcjonalnie anoda do zbiornika
    - grupa bezpieczeństwa
    - reduktor ciśnienia (nie wiem czy jest potrzebny gdy jest grupa bezpieczeństwa)
    - naczynie wzbiorcze
    - pompa cyrkulacyjna
    - zmiękczacz wody

    Powyższe instalacje będą wykonywane w całości przez zewnętrznych instalatorów, a poniższe z udziałem inwestorów

    INSTALACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA
    Materiały wg projektu:
    - rura ogrzewania podłogowego PE/RT-EVOH-PE/RT - 650mb
    - Rozdzielacz HKV/T 8 grup
    - Rozdzielacz HKV/T 9 grup
    - Złączka skręcana 16mm/2mm rura-rozdzielacz - 34szt
    - Bezprzewodowy termostat RF z wyświetlaczem cyfrowym - 11szt
    - Głowicowy napęd zaworu - 17szt
    - RF kontroler z programatorem do 6 termostatów - 2szt
    - Spinka wciskana 50mm 250 szt. w opakowaniu - 12op.
    - IsoTherm zestaw pompująco-mieszający z bajpasem i energooszczędną pompą - 2szt

    - szafka podtynkowa - 2szt
    - foila z podziałką 1 x 50mb - 4szt

    Pod podłogówkę:
    - folia pod styropian
    - styropian EPS 100, 0,036, 2 x 5cm - do garażu i kotłowni
    - styropian EPS 80, 0,038, 2 x 5cm - do pozostałych pomieszczeń

    - piec kondensacyjny jednofunkcyjny

    Cel: podłogówkę rozkładamy sami. Pytanie: Ile weźmie hydraulik za spięcie podłogówki w całość? Kto instaluje piec i go spina w całość z podłogówką?

    PRACE WEWNĘTRZNE
    Tynki: materiał wykonawcy
    Wylewki: materiał wykonawcy
    Ocieplenie dachu i poddasza (praca samodzielna):
    - wełna mineralna
    - sznurek do wełny
    - folia żółta
    Zabudowa KG poddasza (praca samodzielna):
    - płyta KG
    - profil główny CD60
    - profil przyścienny UD27
    - wieszaki
    - łączniki wzdłużne
    - blachowkręty
    - wkręty do drewna
    - gips szpachlowy
    - taśma z włókna szklanego

    Strych:
    - płyty OSB na podlogę
    - schody strychowe

    Parapety wewnętrzne
    Malowanie
    Drewniane wykończenie schodów + barierka
    Drzwi wewnętrzne

    PRACE ZEWNĘTRZNE
    Ocieplenie elewacji (praca samodzielna do wysokości ok 5m)
    - styropian
    - klej w pianie do styropianu
    - klej do siatki
    - siatka
    - narożniki metalowe
    - listwa startowa
    Tynk na elewacji + cokół (praca zlecona)
    - materiał z robocizną
    Parapety zewnętrzne
    Obróbka komina tynkiem strukturalnym (praca zlecona)

    Reszta to prace wokół domu, do których zaliczam:
    - Wykonanie podjazdu i chodnika
    - Wyrównanie terenu
    - Ogrodzenie
    - Taras
    - Zadaszenie tarasu
    - Odprowadzenie wody opadowej
    - Studnia ogrodowa

    Jeśli dodatkowo coś z waszego bogatego doświadczenia albo prze-dokładnych prognoz przychodzi wam na myśl, to śmiało piszcie - każda pomoc się przyda
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 24-02-2018 o 21:33
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #238

    Domyślnie

    Niestety nie mam zdjęcia naszej przyszłej garderoby. Pierwotnie wejściem miała być literalnie dziura w ścianie a teraz dochodzimy do wniosku, że lepiej będzie dać drzwi. Otwór ma równo 90, więc myślę o drzwiach 80cm (wymiary są tylko co 10cm?). Jak najwygodniej dołożyć węgarek? Żeby było stabilnie, to myślałem o domurowaniu 10cm z ytonga i albo przewiązaniu każdego bloczka ze ścianą porządnym wkrętem (min. 15cm) albo użyć tych dedykowanych blaszek co np. drugą warstwę. Podpowiedzcie proszę co sądzicie.

    I podobna sprawa w łazience, chcemy dodać ściankę, czy raczej niską przegrodę. Wymiary szerokość ok 10cm, głębokość ok 60 - 80cm, wysokość ok 100cm. Z czego ją najlepiej wykonać? W pierwszej chwili pomyślałem o zabudowie z KG, ale jak usztywnić prawy górny róg, który nie będzie miał oparcia ani w ścianie, ani w podłodze? Szukałem na google i youtubie, ale chyba źle to nazywam, bo cały czas wyszukuje mi ścianki działowe (pod sufit). Czy może lepiej byłoby to zrobić również z ytonga, ale o grubości np. 6cm?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Termin montażu okien miał być w okolicy połowy lutego, no max do 23.02 (te datę mamy wpisaną w umowę). Ostatecznie po rozmowie wyszło, że okna z fabryki nie przyjadą wcześniej jak 26.02, a datę montażu ustaliliśmy na 1-2.03. Teraz z kolei plany pokrzyżowała pogoda. Ekipa montażowa pierwszy raz dzwoniła do Wojtka w piątek, że pogoda taka sobie się szykuje i że być może trzeba będzie przesunąć montaż. Dzisiaj drugi telefon, że montaż na 100% przesunięty. Kolejna data to 07.03.2018. No co zrobisz jak nic nie zrobisz. Przynajmniej nie próbują z soplem na nosie przekonywać, że cieplutko jest i taśmom oraz pianie nic nie będzie.

    Pytam wykonawcę jakich taśm (Illbruck) i jaką pianę (Soudal) stosują, a na koniec on mnie z powątpiewaniem pyta: "a Pani to się na tym zna??"
    Haha, nie stać mnie żeby się nie znać

    Szukamy też symultanicznie hydraulika i gazownika.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #240

    Domyślnie

    W między czasie wpadają nam (no dobra, bardziej mi ) różne szalone pomysły, jak np. czy musimy montować piec gazowy? A może jednak kocioł elektryczny?
    Roczne OZC nam wychodzi 10,249kW. I zastanawiam się jaki piec i jak prognozować roczny koszt CWU i CO - podpowiecie?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 12 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony