dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie prośba o pomoc w aranżacji mieszkania 38m2

    Mam ogromną prośbę o pomoc w urządzeniu mieszkania w stanie deweloperski. Pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój.
    Wg projektu ma być osobna kuchnia ale chcielibyśmy ją przerobić na pokój dla dziecka.
    Natomiast pokój zrobić z aneksem kuchennym. Wymiary poszczególnych pomieszczeń są następujące:
    - pokój 19,41 m2
    - kuchnia - 9,63 m2

    W pokoju dla dziecka na ścianie z łazienką chcielibyśmy umieścić dużą szafę, natomiast w dużym pokoju na ścianie z drzwiami kuchnię pod zabudowę z lodówką wolno stojącą. I teraz zastanawiamy się czy wystarczy prosta kuchnia o długości ok 2.5 m czy zrobić ją w kształcie litery L
    Poniżej plan mieszkania

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/c495aabca81408e4

  2. #2

    Domyślnie

    A da się w ogóle doprowadzić wodę i kanalizację w miejsce gdzie chcecie kuchnię?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do tego czy w pokoju jest jakakolwiek wentylacja?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc na tym etapie wszystkie "chwyty" są dozwolone. Z tego co się orientowaliśmy jest możliwość podciągnięcia kanalizacji do dużego pokoju, podobnie jak z przerobieniem instalacji gazowej (wszystkie rurki są na wierzchu). W pomieszczeniu przeznaczonym na kuchnię nie ma szybu wentylacyjnego, tylko w ścianie pod oknem jest "okienko".
    Generalnie zastanawiamy się czy jest sens przenosić tą kuchnię do dużego pokoju, czy pozostawić ją na ścianie przyległej do łazienki i zrobić ją jako narożnik, a pozostałą część wykorzystać na postawienie kanapy/łóżka.
    Mieszkanie ma służyć głównie do wypoczynku, nie jako lokal do stałego zameldowania.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to po co osobny pokój dla dziecka?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to po co osobny pokój dla dziecka?
    Może nie tyle dla dziecka coś do spania. Chcielibyśmy zmieścić tam dwie rozkładane kanapy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    o matko, to chyba w innym mieszkaniu...

  8. #8

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    o matko, to chyba w innym mieszkaniu...
    racja, przeliczyliśmy i jest za wąsko
    Ale jest też opcja umeblowania małego pokoju - łóżko pod oknem 200x140 cm, przesuwamy drzwi z pokoju na wysokość łazienki i wtedy zyskujemy miejsce na drugą sofę pod ścianą po lewej stronie
    Anika1003 dzięki za projekty. Problem z tym, że ścian nie możemy ruszać, bo to są nośne ściany. Też braliśmy pod uwagę przebudowę drzwi ale nie ma zgody na to

  10. #10

    Domyślnie

    Zapytać o podciąg, bo ten "dzyndzel" na pół przedpokoju do niczego nie jest potrzebny a funkcjonalnie przeszkadza. No chyba że deweloper jak zwykle pójdzie na łatwiznę.

  11. #11

    Domyślnie

    uwazam Ze z gazu można zrezygnować na rzecz kuchenki elektrycznej/indukcyjnej, rozwiazuje sie tez problem wentylacji, gaz brudzi, prad nie.


    Moim zdaniem problemem jest przeniesienie wody i kanalizacji, z tego co wiem od fachowcow, mozna przenosic po scianie albo po podlodze tylko trzeba zachowac spadek, no a wtym przypadku jest tylko opcja po podlodze, co spowoduje podniesienie podlogi w pomieszczeniu.
    Mozna byloby ukryc ta instalacje w tzw. lozku na podwyzszeniu, a w podwyzszeniu zrobic szuflady do przechowywania, czy tylko to Panstwa wogole ineteresuje?

    P.S. dopisuje ze: chodzi mi o zrobienie z kuchni swojej sypialni a z duzego pokoju aneksu z jadalnia i malym wypoczynkiem
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 19-08-2017 o 20:36

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    uwazam Ze z gazu można zrezygnować na rzecz kuchenki elektrycznej/indukcyjnej, rozwiazuje sie tez problem wentylacji, gaz brudzi, prad nie.

    Moim zdaniem problemem jest przeniesienie wody i kanalizacji, z tego co wiem od fachowcow, mozna przenosic po scianie albo po podlodze tylko trzeba zachowac spadek, no a wtym przypadku jest tylko opcja po podlodze, co spowoduje podniesienie podlogi w pomieszczeniu.
    Mozna byloby ukryc ta instalacje w tzw. lozku na podwyzszeniu, a w podwyzszeniu zrobic szuflady do przechowywania, czy tylko to Panstwa wogole ineteresuje?
    To jest chyba najgorszy pomysł.
    Dzielić jeszcze jakimiś stopniami, wysokościami, podestami tak małe mieszkanie...
    I mówi to A R C H I T E K T !

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    anika - akurat podesty często spotkam w aranżacjach małych wnętrz

  14. #14

    Domyślnie

    Dla mnie to akurat strata miejsca bo ile można pod taki podest pochować, a tracimy np. na wysokości szaf, które na tych podestach potem stoją.
    Do tego mieszkania deweloperskie to 2,5m przeważnie wysokości i akurat dla mnie wysokiej osoby chodzenie pod sufitem byłoby mało komfortowe.
    Nie czuję tego "ścisku" i dodatkowo mając podest jest się już na przyszłość ograniczonym przy ustawianiu mebli, bo trzeba się dostosować do powierzchni na podłodze.







    Poza tym jeśli już miałabym zaakceptować jakiś podest, to chyba najszybciej we wnęce, tak, żeby nie obijać kostek o rogi przy chodzeniu.
    https://pytanieomieszkanie.pl/wp-con...06/projekt.jpg
    A tutaj niestety nie widzę tego na przejściu do salonu.


    Jedynie o czym tutaj warto pomyśleć, to czy trzeba upychać dwa łóżka w sypialni... bo tam nie będzie się gdzie ruszyć. Nie wystarczy rozkładana kanapa w salonie?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    anika - akurat podesty często spotkam w aranżacjach małych wnętrz
    dziekuje Elfir, tez moj pomysl wzial sie z patrzenia jak inni projektuja,
    W mojej wypowiedzi chodzilo mi ze podest ma byc w dawnej kuchni, ewentualnie przerobionej na dodatkowy pokoj sypialniany, tak jak sugerowała anika. moze dochodzic do szafy wysokiej na 250cm i byc z nia polaczony, idea bylo ukrycie przenoszonych instalacji, ze sciany w obecnej kuchni na sciane przeciwna


    kazdy ma jakis swoj pomysl, wlasciciele sami zdecyduja z ktorego skorzystaja.Pozdrawiam "anika", mam do Pani prosbe jak krytykuje Pani moje posty, prosze to zrobic na priva, jezeli uznam ze krytyka jest zasadna napewno zmienie posta zgodnie z sugestia albo skasuje w nim tekst
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 19-08-2017 o 20:47

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie





  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    dziekuje Elfir, tez moj pomysl wzial sie z patrzenia jak inni projektuja,
    W mojej wypowiedzi chodzilo mi ze podest ma byc w dawnej kuchni, ewentualnie przerobionej na dodatkowy pokoj sypialniany, tak jak sugerowała anika. moze dochodzic do szafy wysokiej na 250cm i byc z nia polaczony, idea bylo ukrycie przenoszonych instalacji, ze sciany w obecnej kuchni na sciane przeciwna


    kazdy ma jakis swoj pomysl, wlasciciele sami zdecyduja z ktorego skorzystaja.Pozdrawiam "anika", mam do Pani prosbe jak krytykuje Pani moje posty, prosze to zrobic na priva, jezeli uznam ze krytyka jest zasadna napewno zmienie posta zgodnie z sugestia albo skasuje w nim tekst

    A ja chętnie zapoznam się z Pani "pomysłemnadom" w postaci projektów.


    Może przedstawiam dość konkretne zdanie ale wszystko oczywiście będzie zależało od właścicieli.
    Każdy rysunek który tutaj pokazuję- czy ja czy Dziewczyny- i to nie od wczoraj a od dłuższego czasu, trzeba jakoś obronić.
    Ja mam taki pomysł i ktoś się może nie zgadzać. Ale raczej jestem praktykiem, bo na swoją korzyść przemawia za mną mój zawód gdzie nie mogę pozwolić sobie na błędy przy projektowaniu.

    I teraz jak dobrze zrozumiałam, to jakie zastosowanie będzie miał podest w SYPIALNI dla proponowanych rur, jeśli problem jest w aneksie w SALONIE???
    Trzeba pociągnąć odpływy od salonu do łazienki, przechodząc przez przedpokój...
    Że sypialnia ma mieć podest to niech sobie ma. Ale "tłumaczenie" było odnośnie schowania rur w aneksie a jak widać przedpokoju nie podniesiemy...


    Dlatego rysunki, rysunki i jeszcze raz rysunki- inaczej nie ma to racji bytu.

    A autorowi postu proponuję podpytać czy chociaż deweloper zgodzi się na podłączenie do sąsiada jeśli gdzieś tam jest pion. Ale jak widać ma nawet problem z drzwiami, więc chyba na cudy nie ma co liczyć...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    po pierwsze autor posta napisal ze scian nie mozna ruszac, wiec trzy ostatnie propozycje w Pani wersji odpadaja.

    pierwsza Pani propozycja ma kuchnię na scianie sasiadujacej z obecna kuchnia. jak Pani miala zamiar podciagnac tam kanalizcje i wode, sufitem? Wiec naprawde zanim mnie Pani skrytykuje prosze napisac na priva.
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 19-08-2017 o 22:36

  19. #19

    Domyślnie

    w zwiazku z sugestia anika zalaczam proponowana zmiane, czarna pozioma linia to granica podestu


    ... i przyznam ze opuszczam ten watek, bo nie mam uchoty na udowadniania komus czegos. pozdrawiam Kasia
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 19-08-2017 o 22:40

  20. #20

    Domyślnie

    Rzuty powstały zanim autor napisał że nic nie można zmienić. A też nie w moim interesie jest poprawianie za każdym razem rysunków. Robię to bo chcę.
    I zgodnie z sugestią, pierwsze dwa też odpadną, bo usunięty jest tam ten dzyndzel ściany nośnej- co niestety burzy ład.
    Propozycje są ustawione od najgorszej do najbardziej funkcjonalnej, więc dla mnie pierwszy projekt jest zwyczajnie kiepski. Dorzucając jeszcze tam ten kawałek ścianki, robi się labirynt i wchodzimy na ostre kanty czego należy unikać- dodatkowo wąskie przejście.

    W aneksie musi być zachowany ciąg roboczy i kolejność sprzętów jest prawidłowa. Przerzucając zlew czy lodówkę na drugą stronę pod okno, to albo automatycznie oddalimy się od pionu i ciągniemy rurę przez całą sypialnię i wtedy podest będzie jaki będzie, albo będziemy latać z rzeczami z lodówki pod oknem do zlewu przy wejściu przez pół salonu brudząc sobie wszystko.



    A druga sprawa to wykorzystanie podestu w pierwszym przypadku jak się będzie miało w odniesieniu do wejściu do pokoju, drzwi i wykorzystaniu go do spania?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony