dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    w zwiazku z sugestia anika zalaczam proponowana zmiane, czarna pozioma linia to granica podestu


    ... i przyznam ze opuszczam ten watek, bo nie mam uchoty na udowadniania komus czegos. pozdrawiam Kasia

    A dlaczego rura idzie do pustej ściany w sypialni?
    Przecież pion jest w kominie...
    I się tutaj kłania to, że trzeba znać możliwy procentowy spadek na metr, bo woda przecież poziomo nie będzie płynąć sama...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    A ja chętnie zapoznam się z Pani "pomysłemnadom" w postaci projektów.


    Może przedstawiam dość konkretne zdanie ale wszystko oczywiście będzie zależało od właścicieli.
    Każdy rysunek który tutaj pokazuję- czy ja czy Dziewczyny- i to nie od wczoraj a od dłuższego czasu, trzeba jakoś obronić.
    Ja mam taki pomysł i ktoś się może nie zgadzać. Ale raczej jestem praktykiem, bo na swoją korzyść przemawia za mną mój zawód gdzie nie mogę pozwolić sobie na błędy przy projektowaniu.

    I teraz jak dobrze zrozumiałam, to jakie zastosowanie będzie miał podest w SYPIALNI dla proponowanych rur, jeśli problem jest w aneksie w SALONIE???
    Trzeba pociągnąć odpływy od salonu do łazienki, przechodząc przez przedpokój...
    Że sypialnia ma mieć podest to niech sobie ma. Ale "tłumaczenie" było odnośnie schowania rur w aneksie a jak widać przedpokoju nie podniesiemy...


    Dlatego rysunki, rysunki i jeszcze raz rysunki- inaczej nie ma to racji bytu.

    A autorowi postu proponuję podpytać czy chociaż deweloper zgodzi się na podłączenie do sąsiada jeśli gdzieś tam jest pion. Ale jak widać ma nawet problem z drzwiami, więc chyba na cudy nie ma co liczyć...
    Mam Pani serdecznie dosc, dlatego znize sie do Pani poziomu, moze Pani cos zrozumie.

    Po pierwsze: to Pani daje propozycje kuchni w dziwnym miejscu, bez pionów az w 4 swoich propozycjach na 5. Zgodnie z Pani sugestia do mnie, z jednego z postow, skorzystalam z Painta i na obrazku zaznaczyłam "?" gdzie tkwi błąd Pani myslenia.

    Nie pisze Pani nic, jak chciala podlaczyc tam wode i kanalizacje???? Moze faktycznie od sasiada, w sumie dobre rozwiazanie, sasiad placilby rachunki za wode, tylko czy sie zgodzi?

    Po drugie: przypomne Pani wypowiedz ze swojego dziennika A R C H I T E K T I http://forum.muratordom.pl/showthread.php?272476-Dziennik-Budowy-PIERWSZE-MIESZKANIE-architektki/page2 , strona 2 post nr 26: cytuje:
    Temat kuchni na razie badam.
    W ilości projektów jakie miałam okazję robić to jest 1:30 dla łazienki... więc w temacie łazienek jest wszystko dopracowane a kuchnia kuleje.

    wiec zanim Pani na wszystkich moich postach bedzie na mnie najezdzac, to wpierw prosze sie nauczyc projektowac kuchnie i salony w stosunku 30:1!

    p.s. Nie jestem alfa i omege, chce wlascicielom cos zasugerowac, a nie klocic sie z kims na forum

    pozdrawiam
    Kasia
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 20-08-2017 o 00:36

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    A dlaczego rura idzie do pustej ściany w sypialni?
    Przecież pion jest w kominie...
    I się tutaj kłania to, że trzeba znać możliwy procentowy spadek na metr, bo woda przecież poziomo nie będzie płynąć sama...
    1. gaz likwidujemy na rzecz kuchenki elektrycznej wiec nie trzeba go ciagnac z pionow.

    2. na zdjeciu od wlasciciela jest zaznaczony zlew z dala od "pionow". Jezeli rury ida od pionu po prawej scianie to koncepcja podestu znikana. Jednak z tego co mi wiadomo wg nowego budownictwa, rury z pionow zazwyczaj prowadzone sa w wylewce, a potem pionowo do punktu wyjscia. Ale to powinna Pani wiedziec skoro niedawno projektowala swoje nowe mieszkanie i je wykanczala,

    3. na Pani nieszczescie "znam mozliwy procentowy spadek na metr", to 1% na metr, co daje ok 3 cm plus legary i podloga, wiec podest bylby nie wyzszy niz 7- no moze 8-10cm.

    ale moze sie myle, lecz lepiej zeby wypowiedzial sie hydraulik.

    pozdrawiam i zegnam
    Kasia
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 20-08-2017 o 00:56

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie



    ta opcja jest najbliższa naszym wyobrażeniom o mieszkaniu, jednak w łazience nie możemy dokonywać zmian, jeśli chodzi o układ poszczególnych elementów - ogranicza nas piec gazowy zainstalowany po lewej stronie drzwi a po prawej stronie mamy grzejnik.
    Co do przeróbki gazu - nie będziemy go potrzebować do zabudowy kuchennej, bierzemy pod uwagę płytę indukcyjną.
    Natomiast co do zabudowy kuchennej patrząc od strony drzwi - najpierw chcemy dać lodówkę wolno stojącą, potem zlewozmywak i indukcję, wszystko po to aby zyskać trochę blatu roboczego.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał arbea Zobacz post


    ta opcja jest najbliższa naszym wyobrażeniom o mieszkaniu, jednak w łazience nie możemy dokonywać zmian, jeśli chodzi o układ poszczególnych elementów - ogranicza nas piec gazowy zainstalowany po lewej stronie drzwi a po prawej stronie mamy grzejnik.
    Co do przeróbki gazu - nie będziemy go potrzebować do zabudowy kuchennej, bierzemy pod uwagę płytę indukcyjną.
    Natomiast co do zabudowy kuchennej patrząc od strony drzwi - najpierw chcemy dać lodówkę wolno stojącą, potem zlewozmywak i indukcję, wszystko po to aby zyskać trochę blatu roboczego.

    Ciężko z takim deweloperem gdzie nie można ulepszyć projektów.

    Piec w łazience przewidziałam nad wc o ile nie będzie przeszkadzał. Ogrzewanie podłogowe? To jest chyba najlepsza opcja w tak małej i ciasnej łazience. Ale coś czuję, że nie będzie to możliwe. Albo nie można chociaż przesunąć grzejnika nad pralkę?

    KUCHNIA:
    To tak teoretycznie:


    Odnosząc się do zarzutów, że umieszczam kuchnie w dziwnych miejscach, bez pionów- TAK, bo tego oczekuje Klient... bo niby gdzie przenieść kuchnię jeśli w jej miejscu ma być sypialnia?
    Poza tym, to nie jest mieszkanie w kosmosie, a w budynku, w którym jest n- innych mieszkań, które mają swoje piony. Większość deweloperów nie robi problemu, jeśli przeniesie się łazienkę czy kuchnię, a bliżej jest pion od sąsiada. Na etapie budowy nie ma problemów z podłączeniami. Dlatego od początku pytam, czy deweloper pozwoli podłączyć się do pionu sąsiada i CZY JEST JAKIŚ W POBLIŻU proponowanej kuchni. Bo jak widać rzut jest wyczyszczony z przyległych mieszkań.
    Reszty nie skomentuję.

    I jeszcze przyglądając się aneksowi- postawienie dużej lodówki przy wejściu będzie dawało wrażenie wąskiego korytarzyka.
    Jeśli ma być tylko jeden ciąg to lepiej lodówkę przenieść pod ścianę i odbić lustrzanie kolejność funkcji. Wejście zyska lekkości jeśli nie będziemy wchodzili na wysoki mebel.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja proponuję jednak kupić mieszkanie z dwoma pokojami

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    O tak mieszkanie z dwoma pokojami to najlepsze rozwiązanie ale niestety drogie i wiąże się z dołożeniem 100 tys. a nas nie stać. A mieszkanie jest większe raptem o 10m2
    Ostatnio edytowane przez arbea ; 20-08-2017 o 19:33

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Anika tez myślę że ta lodówka na wejściu nie pasuje. I zastanowię się nad opcją pod ścianą tylko wtedy nie mamy już możliwości powiększenia zabudowy kuchennej do kształtu L bo taką opcję też bierzemy pod uwagę, zyskujemy trochę blatu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał arbea Zobacz post
    Anika tez myślę że ta lodówka na wejściu nie pasuje. I zastanowię się nad opcją pod ścianą tylko wtedy nie mamy już możliwości powiększenia zabudowy kuchennej do kształtu L bo taką opcję też bierzemy pod uwagę, zyskujemy trochę blatu.
    Zależy na ile jesteście elastyczni.

    W mojej ostatniej propozycji z aneksem w C można zrezygnować z tego łączenia blatów gdzie jest płyta i zrobić dwa ciągi- ten od salonu wykorzystać jako miejsce do jedzenia. A wtedy nie ma problemu z przeniesieniem lodówki tam w kąt.
    Wszystkie przyłącza zostawić na ścianie od sąsiada + lodówka w kącie, a drugi równoległy ciąg wykorzystać jako blat roboczy i "barko- stół".



    Uwzględniając lodówkę pod ścianą w kącie- drugi ciąg szafek powinien wypadać w odległości 120cm, ale można zmniejszyć tą odległość do 80-90cm. I na pewno nie mniej. Musicie zobaczyć ile wtedy zostaje miejsca na kanapę.

  10. #30

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Świetne są te projekty kuchni
    Dziękuję za Waszą pomoc i rady, póki co stoimy w miejscu bo czekamy na odbiór mieszkania. Wtedy dowiemy się coś więcej, czy jest możliwość przeniesienia kuchni tak jak sobie wyobrażamy, czy jednak musimy pozostać przy opcji w mniejszym pokoju.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Wwracam do tematu mieszkania, bo już mam potrzebne informacje. Czy ktoś może mi podrzucić inspiracje do takiego projektu z aneksem kuchennym na długiej ścianie pokoju jak na załączonym planie?


  13. #33

    Domyślnie

    pewno juz zakasalam rekawy

    p.s. tylko odrazu zaznaczam że NIE JESTEM DYPLOMOWANYM ARCHITEKTEM. Sama mam mieszkanie 36m2 ktore urzadzilam wlasnym pomyslem i wlasna praca reczna: malowalam, ukladalam panele, montowalam meble, wycinalam dziury w blacie.

    Uwazam że mam jakis pomysl na urzadzenie funkcjonalnego malego mieszkania, moje projekty nie beda wygladaly jak z gazet, nie bedzie przestrzeni do grania w pilke, bedzie za to funkcjonalnie i duzo miejsca do przechowywania a za razem ladnie. Kolory mebli i scian prosze dopasowac do swojego gustu, ja lubie biele, szarosci, beze, dlatego w moich projektach kolory sa pogladowe.

    ja robie projekt w programie ike... bo jest ogolno dostepny, i fajnie pokazuje wymiarowanie. z takim projektem mozna pojsc do kazdego stolarza i zrobic meble na wymiar, nie kaze kupowac mebli w ike...
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 12-10-2017 o 09:57 Powód: zeby mnie nikt nie hejterowal!!!!!!!!

  14. #34

    Domyślnie

    No i powstało


    Kuchnia w kolejnosci od okna:
    1. lodowka z nadstawka
    2. szafka z piekarnikiem i mikrofalowka (tak tak lodowka moze stac kolo piekarnika i sie nie nagrzewa, ja tak mam w dwoch mieszkaniach i mowie z doswiadczenia)
    3. zlew 60cm szafka pod zlewem wysuwana super na pojemniki na smieci
    4. zmywarka 45 cm, prosze mi wierzyc myje tak samo jak 60 i jest mega pojemna
    5. szafka z plyta grzewcza z szufadami, odradzam z polkami i drzwiczkami, bo sa malo wygodne a tutaj mozna spakowac w kolejnosci od gory: przyprawy, talerze, garnki
    6. szafka z szufladami tutaj mozna spakowac w kolejnosci od gory: sztucce, talerze, garnki
    7. gorne szafki to witrynki zeby nadac lekkosci pomieszczeniu. powinien tutaj tez byc okak, proponuje taki podszafkowy, bo nie mamy gazu wiec wyciagowe sa bezzensu, ten zabierze pare i juz.

    uwazam ze blatu roboczego jest wystarczajaca ilosc (ja mam 70 cm i nigdy mi nie brakuje miejsca, zawsze mozna uzyc jeszcze stolu). zlew pod szafka nie przeszkadza, wszyskie laczenia uszczelniamy silikonem. zlew maly bo mamy zmywarke (mozna wstawic 60 jest na to miejsce) wiec nie robimy wystawki w zlewie.

    kolory scian ecru, jasny bez, a na scianie z sofa rozkladan/wersalka oddcien szarosci

    na srodku jest scianka wysoka na 100cm szeroka na 150cm i gruba na 20cm, jest ona po to zeby powiesic telewizor a dodatkowo ladnie chowa stol od strony wejscia. Stol BJURSTA Stół rozkładany z 90 do 168 ze sklepu ike.... bo jest naprawde rewalacyjny (zlozony zajmuje 90x90 a jak przyjda goscie to rozsuwa sie do 168cm).

    oswietlenie nad kuchnia, punktowe moga byc halogeny, spoty, ale wazne zeby bylo punktowe bo dobrze oswietla wtedy blat.

    jak przyjada goscie i bedzie trzeba ich przespac to lozko mozna rozlozyc, przygotowana jest powierznia 2m2 na 2m2 wiec moze byc wersalna albo wysuwana sofa (wtedy tylko bedzie trzeba odsunac stoliczek)

    po lewej kolo balkonu sa dwie szafy glebokie na 60 i szerokie na 60, mozna dac wiecej bo jest miejsce, prosze pamietac ze nie maja PAnstwo miejsca w przedpokoju na szafy ubraniowe. Proponuje zrobic na wymiar wielka szafe szeroka 150 do sufity, skaldajaca sie z dwoch par drzwi, jak dadza Panstwo jedne drzwi lustrzane to sie ladnie odbije swiatlo i szafa bedzie mniej widoczna. kolo szafy jest plytka witrynka np. na ksiazki i pierdulki
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 12-10-2017 o 09:55

  15. #35

    Domyślnie

    co do malego pokoju to ....
    1. lozko dajemy tak jak narysowalam na zdjeciu (tym co Panstwo zalaczyli), po bokach male szafeczki lub stoliczki
    2. szafa zostaje tez w tym miejscu bo nie bedzie jej widac zza winkla

    co do rur ... jezeli uda sie podpiac z lazienki to wtedy po podlodze w korytarzu,

    albo zrobic podest jak narysowalam wczesniej

    Pozdrawiam
    Kasia

    p.s. w razie gdyby byli Państwo w Krakowie przed remontem zapraszam do mnie na kawę i poogladanie mojego mieszkania
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 12-10-2017 o 10:04

  16. #36

    Domyślnie


    przyklad scianki na telewizor z drewna, ta tutaj musialaby byc grudsza i mozna w niej ukryc kable
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	O_gktkqTURBXy9lNTM5YzZlYjJjOWI4OGU2MTZlYmI2NjY4ZDhiNTEwNC5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	398684  

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Dziękuję za pomysły jednak ta wyspa (ściana na tv) odpada, tv powiesimy na ścianie w kącie przy drzwiach balkonowych.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał arbea Zobacz post
    Dziękuję za pomysły jednak ta wyspa (ściana na tv) odpada, tv powiesimy na ścianie w kącie przy drzwiach balkonowych.
    a gdzie dadza Panstwo szafy na ubrania? bo one zaslaniaja teraz tamten kat. Czy mysla Panstwo o przysunieciu ich w strone kanapy, tam gdzie zaproponowalam witryne?

  19. #39

    Domyślnie



    jest maly problem w Panstwa opcji przekontna ekranu musialaby miec ok 80 cali zeby dobrze ogladalo sie program z odleglosci 4metrow a Panstwo moga dac telewizor o maksymalnej podstawie 75cm bo tyle ma sciana. prosze sobie poczytac to https://mediamarkt.pl/telewizor-32-4...wdziwe-wymiary albo podejsc do sklepu z telewizorami wydrukowac rzut pokazac gdzie bedzie wg Panstwa sofa a gdzie telewizor i zobacza Panstwo co powie doradca.

    dlaczego nie chca Panstwo tej scianki? to zwykla konstrukcja ze stelarza i plyty gipsowo kartonowej. mozna zamiast scianki dac poprostu stolik i na nim postawic telewizor.

    pokoj jest dlugi i okna ma na wezszej scianie, wiec wg mnie trzeba go podzielic na dwie strefy, zeby bylo jeszcze miejsce do chodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mojpomyslnadom ; 15-10-2017 o 20:18

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojpomyslnadom Zobacz post
    a gdzie dadza Panstwo szafy na ubrania? bo one zaslaniaja teraz tamten kat. Czy mysla Panstwo o przysunieciu ich w strone kanapy, tam gdzie zaproponowalam witryne?
    Szafa na ubrania będzie w sąsiednim pokoju na ścianie z łazienką.
    W prawym narożniku od wejścia planujemy postawić narożnik rozkładany z funkcją spania a stół i 4 krzesła będą stały obok okna. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale na razie na takie wpadliśmy.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony