dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie Wybór producent drzwi wejściowych

    Witam,

    Czy może ktoś polecić drzwi wejściowe do 7tyś - to takie max.

    Po przeczytaniu forum skłaniam się na Wikęd Prestige - ale pytanie czy warto?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Heh, a czego szukasz? Jaki materiał, jakie wymiary, z inoxem, ze szkłem, z lustrem weneckim, pochwytem, czy klamką, z dodatkami antywłamaniowymi, z kontaktronami i tak dalej, a jest tego dużo...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mówisz drzwi - myślę o typowych, jednoskrzydłowych bez ekstra dodatków. Bo tak naprawdę wymiar jest kluczową sprawą. Na takie 7 tys. to duża kwota (nie zmieszczą się w niej tylko najdroższe opcje). Taki Wikęd Prestige to wartość 3-4tys, także masz spory zapas na lepsze drzwi drewniane.
    Ale jeśli już w grę wchodzą naświetla, to wybór może być ograniczony..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Interesują mnie jednoskrzydłowe drzwi z naświetleniem (lustrem weneckim) oraz pochwytem.
    Wymiary to 110x210. Pytanie czy warto dopłacać do drewnianych czy lepiej zostać przy stalowych?

  5. #5

    Domyślnie

    Mówisz o dopłacie, czyli masz już na oku jakieś drzwi, skoro wiesz, że trzeba dopłacić do drewnianych?
    Gdybyśmy rozpatrywali, jaki materiał jest lepszy przy produkcji drzwi, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi - podobnie przy wyborze materiału na ściany, każdy z nich ma swoje plusy i minusy.
    Jeśli wybierasz drzwi, to zwróć uwagę na parametry, na precyzję wykończenia, ciepły montaż, dodatkowe uszczelki, dodatkowe ryglowanie - sporo jest rzeczy, które można dobrać dodatkowo, poprawiając zarówno bezpieczeństwo (to szeroki temat, ale skupiam się na drzwiach), jak i parametry cieplne.

    Masz na oku jakiś model? Może łatwiej będzie w ten sposób.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wstępnie interesował mnie Wikęd wzór 26 - prestige.
    Drzwi potrzebuje w kolorze winchester i przez to muszę odpuścić Mikea bo tam takiego koloru nie ma

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Szerokość drzwi 110cm? To prestige odpada, bo tam nawet 100 nie ma nawet za dopłatą.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Założe sie że ma tylko otwór 110cm, więc prestige 90tki wejdą na styk.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dokładnie to wymiary otworu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wymiary otworu aż tak istotne w tej chwili nie są. Zakładam, że jest w nich błąd pomiarowy i pewne korekty można przyjąć.
    Dla TP z Wikęda będzie brakowało ok 1cm, dla Cala Arktycznego w sam raz. Wysokość w obu przypadkach może wymagać zrobienia drzwi krótszych o 1cm. W obu przypadkach to możliwe (dopłata rzędu 0 -200zł). Takie rzeczy ustala się przy pomiarze.
    Myślę ze wyraźnie napisałem co ja bym wybrał przy budżecie ok 5 tys. A dlaczego? Bo wierzę w nie bardziej. Są na ogół sztywniejsze i stabilniejsze, mogą być cieplejsze, mieć większą szczelność.
    A firma którą podałem ma dopracowane wszystkie szczegóły. Zaczynając od takiego drobiazgu jak poszerzenie pod próg. W Wikędzie otrzymujemy całkiem solidny kawał PCW który tak sobie pasuje do progu (mam na myśli to, że nie pasuje "na klik" i trzeba to nieźle wciskać. Te same profile w oknach pcw wymagają wzmocnień - tu można pominąć (zyska cena i niby cieplej, bo bez stali). A w drewnie o którym myślę wszystko jest dobrane dokładnie, pomyślane o taśmach doszczelniających, wcięciach na płytki. Słowem - trochę bardziej dopracowane.
    Tak czy inaczej - ja stawiam obie firmy jako wzory w swoich segmentach, przy czym uważam, że Wikęd ma jeszcze co poprawiać by nie było się czego czepiać.

    A jeśli ktoś z tej wypowiedzi wyciąga jeszcze dalej idące wnioski i myśli, że może w tym układzie warto sięgnąć po inne firmy - to jego sprawa. Na ile ja widziałem, to do tych innych przyczepiać się mam bardziej do czego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Warto również zapytać o dom, czy jest tam wiatrołap i czy jest on ogrzewany. Od której strony świata maja być montowane drzwi. Jaki to będzie rodzaj montażu itd itd. Inaczej możemy licytować się w Wikędzie, CALu, Hormannie i innych wysokich modelach na ich parametry i właściwości nie podawane w DWU.
    W 7 tysiakach to można i świetne drewniane, stalowe wybrać. Do tego wchodzisz już w rejon drzwi aluminiowych, także masz jeszcze większy wybór. Napisz może na czym Ci zależy, czego oczekujesz od drzwi najbardziej, albo co wkurzało Cię w starych drzwiach i jaki to był model.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dom jest nowo budowany, wiatrołap jest ogrzewane lecz będzie otwarty na dom. Drzwi znajdują się na północny-zachód. Interesuje mnie ciepły montaż oraz konsola pod progiem.
    Zależy mi na ciepłych, trwałych drzwiach.

    Dodatkowo jest bardzo małe zadaszenie nad drzwiami - pytanie czy nie grozi to utratą gwarancji? Poniżej zdjęcia domu od przodu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	project.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	397205
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom+drz.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	397204  

  13. #13

    Domyślnie

    Widziałem Twoją wiadomość w PW. Wolę odpowiadać na forum tak aby inni w przyszłości mieli z tego korzyść. Pytałeś o Wikęd albo Mikeę (czy też Mikeję czy jak to się odmienia). Wikęd Prestige to kwoty 3-4 tysiaki. W budżecie około 7 tysięcy to możesz już rozpatrywać się np za drewnianymi drzwiami z Cala czy Porty. Parametry będą podobne. Drewno ma swoje plusy i minusy oczywiście. Ja osobiście mam Wikędy Premium na ościeżnicy 11 - te ze starszych serii. Nie narzekam na prawdę, ale dom mam stary po generalnym remoncie. Nie było sensu u mnie dawać nic lepszego (ówcześnie były w Wikędzie Premiumy + ościeżnica Termo w najwyższej opcji).
    Przy braku wiatrołapu (tak to czytam) szedłbym w maksymalną szczelność drzwi, czyli kierunek Prestige z czwartą przylgą, 3 uszczelkami, uszczelką opadającą + tymi windstoperami uważam za słuszny.

    Co do Mikei, to widzę masę reklam badziewnym w internecie, ale nic mi to nie mówi poza tym, że w DWU mają zastosowaną inną normę PN-EN dla podanych wyników - taką bardziej z kategorii "chwyt marketingowy".

    P.S. bardzo ładny projekt - lubię takie nie przesadzone domy.
    P.S.2 teraz masz bardzo ładne drzwi - ja bym takie zostawił ha ha ha.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Teraz zauważyłem, że załączyłem zdjęcie po testach koloru Oczywiście obecnie są białe

    Zastanawiam się nad:
    CAL Akrtyczny - tu możliwe że przekroczę budżet - pytanie czy warto?
    Wikęd Prestige - z tym co piszę theme (bardzo dziękuje za radę) - tutaj powinno się udać do 7tyś

    A czy może ktoś polecić ekipę do montażu drzwi w okolicach Bielska-Białej?

  15. #15

    Domyślnie

    To ja się może podepnę pod temat
    Na drzwi wejściowe chcielibyśmy przeznaczyć maksymalnie 4000zł (optymalnie już z montażem).
    Rozważamy Wikędy stalowe w najlepszej wersji termicznej. Ale zastanawiamy się, czy na pewno chcemy stalowe, czy może nie lepiej drewniane?
    Jeśli chodzi o estetykę, zależy nam na możliwie prostych drzwiach, raczej bez przeszkleń. Ze zwykłą klamką. Nad drzwiami jest zadaszenie, mamy zamykany wiatrołap w którym będzie ogrzewanie podłogowe.
    Rozglądałem się za drzwiami drewnianymi w tym samym przedziale cenowym, współczynnik Uw jest nawet niższy, niż w przypadku drzwi stalowych, ale no właśnie. Czy są cechy obu materiałów o których nie pomyślałem, albo który z nich jest wyraźnie lepszy?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli masz zadaszenie to proponuję jednak drewniane. Naturalny, ciepły materiał.
    Z drewnianych osobiście polecam CAL (dopieszczone detale wykonania) oraz Doorsy (przyzwoita cena).

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Czy 140 cm od linii dachu jest wystarczające dla drzwi drewnianych, czy bezpieczniej wybrać drzwi stalowe?

  18. #18

    Domyślnie

    Drzwi otwierane do środka, czy na zewnątrz? Zastanawiamy się jeszcze nad tą kwestią. Mamy raczej niewielki wiatrołap:
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej a nie myślałeś o aluminiowych jak w przyszłym tygodniu montuję od lokalnego producenta, przeszklenie 20cm, pochwyt, ciepły próg jeszcze poszerzenia bo otwór drzwiowy 133cm i miały być skrzydło i doświetlenie stałe ale w tej szerokości doświetlenie wychodziło zbyt wąskie więc zrezygnowaliśmy i 7.5tys z montażem

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Aluminiowe porządne drzwi zaczynają się w okolicach 7 tysięcy i w górę. Myślę tu o klasycznym zestawie skrzydło + ościeżnica + okucia (lepsze / gorze - to nie wpływa za bardzo na cenę). Bez naświetli, dostawek itd.
    Warto byłoby też mieć resztę domu tak skonstruowaną aby drzwi aluminiowe nie były w tym domu najcieplejszą rzeczą. Czytaj dobrze zrobione fundamenty, ściany, ocieplenie poddasza/dachu, racjonalna wentylacja (najlepiej mechaniczna) itd itd itd.
    U mnie w Warszawie jest sporo osób czytających właśnie muratora. Naczytają się, że aluminium najlepsze i że bez niego będzie zimno i że resztę można psu o tyłek potłuc. Niestety nie każdy w tym wielkim mieście używa głowy do filtrowania informacji z muratora stąd zawszę wolę zapytać w czym ci ludzie mieszkają i po co im takie drzwi. Ale to już raczej wchodzę w inny wątek.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony