dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie Energooszczędne okna dachowe - jakie wybrać

    Buduję "dom energooszczędny" jestem na etapie wyboru okien dachowych Czym się kierować w wyborze..
    Zakładam U na poziomie 0,8-0,9 jak w oknach fasadowych.Część okien ma być w pomieszczeniach mokrych

    wytypowałem na ten moment

    VELUX GGU 0062 PK08 140x78 + kołnierz termo
    VELUX GGL 3062 140x78 + kołnierz termo
    lub
    ROTO 7/14 R69 P K +blok WD PCV
    ROTO 7/14 R69 P H +blok WD DREWNO

    Fakro raczej odpada. U6 ma fajne parametry ale nie mają ciepłego okna pcv a pomalowane za dopłatą tą farbą (poliuretanową??) nie przekonują mnie...
    I te kołnierze z wełny?

    co wybrać??

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milun Zobacz post

    ...Fakro raczej odpada. U6 ma fajne parametry ale nie mają ciepłego okna pcv a pomalowane za dopłatą tą farbą (poliuretanową??) nie przekonują mnie...
    I te kołnierze z wełny?

    co wybrać??
    Witam serdecznie,

    nie mogę zgodzić się z powyższym - w ofercie handlowej posiadamy okna PVC również w wersjach energooszczędnych.
    Parametry co prawda na troszkę słabszym poziomie w porównaniu do wersji FTT U6 czy U8 ale mieścimy się w wymaganych parametrach.

    Proponuję zastosowanie okien PTP-V U5 wraz z kołnierzem Thermo - zestaw ten uzyskuje współczynnik Uw na poziomie 0,88W/m2K
    Alternatywne rozwiązanie to rzeczywiście wersja FTT U6 malowana lakierem poliuretanowym (w kolorze białym) który bardzo skutecznie chroni drewno przed wilgocią.

    Co to samej izolacji za pomocą wełny owczej to właśnie jej właściwości i struktura pozwalają na wykonanie optymalnej izolacji okna.
    Materiał termoizolacyjny z wełny owczej posiada optymalna gęstość i dużą sprężystość. Bloki z wełny owczej, dają możliwość lepszego
    docieplenia wokół okna niż np.: gotowe elementy, które posiadają określoną grubość. Docieplenie z wełny owczej dzięki swojej sprężystości i elastyczności dostosowuje się do szczelin w których jest montowane. Dodatkowo wełna posiada sama w sobie zdolność do wysychania w
    przypadku zawilgocenia.


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    Proszę o link do państwa strony / katalogu gdzie jest podane że dla okna z pcvPTP-V U5 78x140 z kołnieżem thermo parametr uw jest taki jak pan podaje nie mogę tego znaleźć...
    W internetowych sklepach wszedzie podawany jest od ,95-1,1 ???


    Dziękuję za odpowiedź.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milun Zobacz post
    Buduję "dom energooszczędny" jestem na etapie wyboru okien dachowych Czym się kierować w wyborze..
    Majac okna dachowe zapomnij o energooszczednosci. Myslisz ze po co kaza montowac grzejniki pod oknami ?

    Jesli moge cos doradzic to szukaj szczelnych okien -czyli na to zwroc uwage najbardziej, gdzie i jak sa umiejscowione uszczelki, parametr Uw sobie daruj, tylko ladnie wyglada na papierze.
    Szyby oczywiscie potrojne i ciepla ramka.
    W ogole poszukaj sobie informacji o oknach dachowych i jakie to problemy sa z nimi.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    No dobra ale które z wymienionych okien wybrać??? Velux czy roto

  6. #6

    Domyślnie

    Ja polecam aluminiowe okna dachowe . Polska firma z Lublina robi okna jakie poszukujesz : ciepłe wersja HI Uw=1,0 W/m²K trwałe i do pomieszczeń wilgotnych też się ekstra nadają.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-09-2017 o 12:42 Powód: Reklama

  7. #7

    Domyślnie

    Velux jest dobry.
    Montowanie grzejników pod oknami? Zawsze bawił mnie ten mit
    Czy w domu będzie rekuperacja?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milun Zobacz post
    No dobra ale które z wymienionych okien wybrać??? Velux czy roto
    Od paru lat ma Roto, jak narazie jest wszystko ok.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9

    Domyślnie

    FTT R3 ma tez dobre parametry

    Zastanawiam się jakie okno bedzie dobre do pralnio/suszarni ( bede mial wentylacje mechaniczą z rekuperacją )

    Brać PTP-V U5 bez wywiewników czy może FTT R3 ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelut Zobacz post
    FTT R3 ma tez dobre parametry

    Zastanawiam się jakie okno bedzie dobre do pralnio/suszarni ( bede mial wentylacje mechaniczą z rekuperacją )

    Brać PTP-V U5 bez wywiewników czy może FTT R3 ?
    Ja mam PTP-V bez wywiewników i powiem CI że najważniejsze to dobry montaż... Mi robił fachowiec polecany przez stronkę fakro i niestety nie jestem zadowolony na chwilę obecną montażem.
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony