dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Ocieplenie fundamentu - 1 czy 2 warstwy?

    Będę ocieplał fundament 15cm XPS, tylko nie mogę znaleźć dostępnego w tej grubości z frezowaniem.
    Polecacie dawać 2 warstwy 10cm i 5cm i dawać na zakładkę, czy to za dużo zachodu i dać po prostu zwykły prosty 15cm? Wtedy trochę tracę na szczelności.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rób zakładek bo utrudnisz sobie pracę, poza tym ciekawe jak połączysz ze sobą płyty skoro są w pionie ? Nawet jak pokleisz pianką to szczeliny i tak będą bo nie zniwelujesz nierówności i cały plan na marne. Myślałem że każdy styropian tzn grubość można wyfrezować ... Jak faktycznie nie można to szczeliny na krawędziach wypełniaj pianką do klejenia.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    ok, tylko nie mogę nigdzie dostać styroduru 15cm, a nie mogę przykleić najpierw 10cm a potem na to 5cm? myslisz, że będzie problem z klejeniem?

  4. #4

    Domyślnie

    Czemu niby nie można połączyć płyt? Są różne gadżety, choćby szpilki do styropianu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale jaki to ma sens ? jeśli chcesz mieć frezy żeby było szczelnie bez mostków termicznych to po co zakładkować płyty robić w nich dziury i kleić ? Wg mnie przerost formy nad treścią
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony