dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problem z pęcherzami na ścianie i plamami

    mam poważny problem. Jestem właścicielem domu od miesiąca. Poprzedni właściciele kupili dom, a tak dokładnie pół domu do remontu kapitalnego. Wymieniali dach, ocieplili budynek, podłogi, okno, drzwi czyli remont kapitalny. Myślałem, że kupiłem dom do którego się wprowadzam i nic nie muszę robić. Niestety jest całkiem inaczej. Okazuje się, że na ścianach w niektórych miejscach było kilka pęcherzy widocznych z bliska. Nie było to mokre, po zadrapania sam miał. Poprzedni właściciele twierdzili, że po położeniu tynkow dość szybko pomalowali ściany i po wyszpachlowaniu tych miejsc i ponownym pomalowania powinno być ok jednak tak nie jest. Pęcherze powychodziły i dodatkowo w niektórych miejscach jakby tłuste plamy które nie znikają.dziwne, że u nich plam nie było. Budynek jest ze starej cegły czerwonej czy to nie może z niej coś wychodzić? Dodatkowo zauważyłem, że w domu nie ma wentylacji,
    Nie ma jej wcale. W łazience mieli okienko małe i twierdzili, że to wystarczy, a w kuchni jest kratka ale zalepiona . Okazuje się, że zalepili bo idzie też w ten komin rura od okapu i wszystko wylatuje przez kratkę po wł okapu. Czy wentylacja też może mieć wpływ na to co się dzieje w pokojach? Pęcherze są tylko w kilku miejscach. czy pomoże zbicie tynków i posmarowie jakimś preparatem cegły? A może to tynk maszynowy które dobrze nie wysechl może być problem?wiem, że ciężko napisać coś nie oglądając mieszkania jednak może ktoś miał z podobnym problemem doczynienia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazik1906 Zobacz post
    Dodatkowo zauważyłem, że w domu nie ma wentylacji,
    Nie ma jej wcale.
    To odkryłeś, czemu poprzedni właściciele pozbyli się domu.
    O ile w dziurawym jak sito domu bez ocieplenia da się żyć bez wentylacji właśnie dzięki jego nieszczelności (ale ogrzewanie wychodzi drogo), o tyle po ociepleniu (co wiąże się z uszczelnieniem) nie da się bez sprawnej wentylacji mieszkać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony