dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr_doit

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1

    Domyślnie Ściana bez łączenia z sufitem

    Witam wszystkich.

    Za niecałe dwa tygodnie planuje rozpocząć remont pokoju. Oprócz podstawowych czynności remontowych (malowanie, cyklinowanie) planuję postawić ściankę działową.

    Na początku kilka podstawowych informacji. Pokój jest w wymiarach 4m x 5m. Wysokość sufitu to 315 cm (stara kamienica). Zwracam się do Was z prośbą o udzielenie rady, wskazówek jak się do tego zabrać.

    Zadaniem ścianki, którą planuję postawić jest podział pokoju na część do spania (sypialnia) oraz część telewizyjną. Chciałbym żeby ścianka miała wymiary - 240 cm szer / 260 cm wysokość / 20 cm grubości (max) . Dodatkowo chciałbym, aby ścianka nie łączyła się sufitem, a tylko z jedną ścianą (chodzi o cyrkulację powietrza i światło). Kolejnym zdaniem ścianki jest przymocowanie z jednej strony oświetlenia na zdjęcia, a z drugiej telewizora (55 cali) wraz z głośnikami i może jakąś niedużą półką. Dodam tylko, że chodzi mi o radę jak taką*ściankę wybudować, a nie jak rozplanować podział ww. części.


    Poniżej przesyłam pytania:

    1. Czy ścianka o takiej wielkości może nie łączyć się z sufitem i będzie stabilna? (zależy mi na tym, żeby się nie łączyła z sufitem, aby światło dzienne przechodziło do strefy salonowej).

    2. Jeśli nie jest to możliwe, to czy można połączyć ściankę z sufitem za pomocą filarów odchodzących od ścianki do sufitu (zbudowanych z tego samego materiału co ścianka)?

    3. Jeśli jest to możliwe, to z jakich materiałów ją wykonać? Do tej pory zastanawiałem się nad trzema opcjami - płyty osb + k-g, bloczki z gazobetonu ytong albo solbet, bloczki porotherm i płyty laminowane (meblowe).

    4. Czy konieczne jest przy budowie ścianki bez łączenia z sufitem, zakotwienie jej w jakiś sposób? Jeśli tak, to w jaki?

    Dodatkowo w załącznikach przesyłam:

    - plan pokoju naszkicowany odręcznie przeze mnie,
    - opcje ścianek, na które z bólem sercem zaakceptuję,
    - zdjęcie ścianki, która byłaby idealna (z tym, że w innych wymiarach).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2386.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	394821

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	394822

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-08-14 o 13.58.06.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	394823

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Ściana musi być porządnie związana ze ścianą do której będzie przylegać.
    Najlepiej wymurować ją z betonu komórkowego.
    W dwóch miejscach czyli na środku oraz na samej górze należy związać ją ze ścianą stojącą prostopadle.
    Najlepiej zrobić to wiercąc otwór i wkładając zbrojenie lub wykuwając większy otwór i wmurowując prostopadle cegłę itp.

    Jeśli ścianka z lżejszego materiału czyli płyty gk na stelażu to aby zawiesić na niej cokolwiek najlepiej oprócz związania początkowego stelaża należy na końcu zaplanować słup związany z podłogą i stropem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-08-2017 o 11:55
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nie musi się łączyć z sufitem i w wielu technologiach ścian działowych się nie łączy na sztywno od góry (np. w ceramice). Ścianka musi być w sposób trwały dołączona do ściany nośnej. U mnie to jest wykonane poprzez podkucie moderowano w ścianie nośnej, bodajże co trzeci albo czwarty rząd.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-08-2017 o 15:37 Powód: Lokowanie produktu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony