dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie malowanie w dwa kolory

    Jak wykonujecie narożniki ?
    Kleicie taśmę czy korzystacie z wałka odcinającego ?

    I lecicie sufit, a potem ściany ?

  2. #2
    Banned
    benchmark

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-314
    Posty
    50

    Domyślnie

    Taśma wystarczy. Tylko często zamiast jednego paska kilka mniejszych, bo ściany nie są idealnie równe. I dobrej jakości farba, która nie będzie chlapać na lewo i prawo.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja malowałem wałkiem z odcinaniem ale nie jest to idealne narzędzie. W wielu miejscach poprawiałem potem korzystając z taśmy.
    Jeśli chcesz mieć łączenie idealnie w kącie łaczącym sufit ze ścianą czy dwie ściany to nic z tego. Wałek potrzebuje około 1cm marginesu.
    Gdybym teraz miał malować drugi raz dom to juz robiłbym tylko taśmą. Wyjdzie z 40zł na cały dom a wałek kosztował 50zł. Swoją droga chora cena, nie różni się niczym od zwykłego oprócz tego kawałka plastiku (ogranicznika) na łamanym pręciku.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    A jakiej taśmy używacie, bo jak używałem zwykłej marketowej papierowej to nie dość, że się odklejała często to jeszcze w kilku miejscach farba przebiła.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nieważne jakiej użyjesz, żółtej czy niebieksiej i tak musisz ja zerwać zanim farba mocno przyschnie bo ci zerwie taśmę razem z fragmentem farby w narożniku. Niebieksie teoretycznie są lepsze a w praktyce na pewno droższe.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sartia

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja zawsze korzystałam z taśmy, ale tym razem postanowiłam wypróbować ten wałek odcinający. Niestety, wygląda na to, że chyba nie potrafię się nim posługiwać jak należy, albo to trudniejsze niż przypuszczałam. Wracam do taśmy

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Przy malowaniu z pomocą taśmy kluczowe jest właściwe przygotowanie podłoża, by przy odklejaniu taśma nie odeszła razem z farbą lub nawet tynkiem. Ważny jest sposób naklejenia taśmy (krawędź stykowa powinna dokładnie przylegać, by farba nie dostała się pod nią), a także uważne jej usunięcie po pomalowaniu powierzchni (gdy farba już nie brudzi, ale jeszcze nie wyschła). Przy właściwym zachowaniu uwagi we wszystkich wymienionych czynnościach, malowanie narożników za pomocą taśmy jest bardzo proste.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  8. #8

    Domyślnie

    Panie E-rzeczniku bazując na Pańskim doświadczeniu jest jakiś producent, model taśmy, którą Pan poleca jako najlepszą, wszystkie jakie do tej pory używałem odklejały mi się od ściany i farba zaciekała.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roman88

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-898
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tylko nie maluj satynową śnieżką sufitu, bo będzie widać każdą nierówność

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    Panie E-rzeczniku bazując na Pańskim doświadczeniu jest jakiś producent, model taśmy, którą Pan poleca jako najlepszą, wszystkie jakie do tej pory używałem odklejały mi się od ściany i farba zaciekała.
    Szanowni Państwo,

    jeśli chodzi o taśmę, polecam zastosowanie taśm malarskich Tesa lub Blue Dolphin – rodzaj taśmy należy dobrać do „wrażliwości” podłoża.

    Farba Śnieżka Satynowa, ze względu na swoje wykończenie, dedykowana jest do malowania gładkich, równych powierzchni. Jeśli sufit ma nierówności, proponuję zastosować białą, lateksową farbę o matowym wykończeniu – Śnieżka Vernissage.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony