dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie układanie płytek - kilka pytań

    1. Czy ma znaczenie, że podłoga na początek później ściany, czy można na odwrót ?
    2. Czy w przypadku stosowania tych samych kafelek na dużej powierzchni w kilku pomieszczeniach zawsze w przejściu i tak nacinać dylatację ?
    3. Przy stosowaniu różnych kafelek w różnych pomieszczeniach, gdy jeszcze nie ma ościeżnic i drzwi - jak określić, w którym miejscu mają się kończyć płytki w danym pomieszczeniu żeby potem nie było ich widać w drugim pomieszczeniu z pod drzwi ?

  2. #2

    Domyślnie

    1. mozna pod warunkiem, ze bedzie cokół lub nie układasz dolnej wartswy
    2.dylatacje na płytkach robisz tam, gdzie masz w wylewce
    3, na równo ze ściana pod przyszłymi drzwiami


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    1. Cokołu nie będzie. Nawet nie mam wybranych plytek jeszcze na podłogę. Czyli musze zaczekać.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba900115

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    59

    Domyślnie

    Powitać. 1. Jest wiele opini co do kładzenia płytek ściana czy podłoga... To zależy od wielu czynników ale przede wszystkim od przeznaczenia pomieszczenia, płytkarza, jak i frontów robót(jesli np w tym samym czasie robią sufit regipsiarze itd). Ja na Twoim miejscu zacząłbym od ścian z tym,że możesz zostawić dolny rząd, więc zacznij od listwy startowej, po skończeniu ścian połóż podłogę, i ten dolny rząd płytek docinaj do podłogowych z uwzględnieniem +-3mm luzu od podłogi(podłoga jak i ściany pracują więc unikniesz w przyszłości spękań płytek a te 3mm ładnie przykryje silikon). Oczywiście ja np czasami kładę całe ściany a na koniec podłogę, jednak jak w/w jest to uwarunkowane przeznaczeniem pomieszczenia(łazienka, garaż, podłogówka itd)...
    2. Dylatację robisz wszędzie tam gdzie są dylatacje w posadzce, są oczywiście sposoby i patenty na położenie płytek bez zabawy w dylatację ale jest to bardziej kosztowne
    3. Płytki mają się łączyć dokładnie pod drzwiami, czyli musisz uwzględnić jakie będziesz miał ościeżnice, jeśli regulowane to w miejscu w którą stronę otwierają się drzwi łączysz je 1cm od ściany i wychodzi łączenie pod drzwiami,że przy zamkniętych drzwiach z każdej strony nie zobaczysz łączenia płytek... pozdrawiam Kuba

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    Dzięki za rady.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    Czyli generalnie, na samym dole na styku z podłogą nie fugować, a dać silikon ?

  7. #7

    Domyślnie

    jak najbardziej tak. jak dasz fuge, to podłoga troche usiadzie i zrobi sie szczelina przez która woda bedzie sie wlewała pod płytki, pod wylewke itd.
    Ogólnie zasada jest taka, ze wszystkie wewnętrzne kąty silikonujesz, nie wazne czy poziome, czy pionowe


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba900115

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    59

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Na łączeniu płytek w narożnikach wewnętrznych wszędzie dawaj silikon i na ścianach i na podłodze. Unikniesz spękań płytek ale i dużo estetyczniej to wygląda

  9. #9

    Domyślnie

    Podłączę się w temacie narożników zewnętrznych:
    1. czy układa się jeszcze łazienki na listwach? bo tak chce mi to zrobić fliziarz
    2. czy bezlistwowo, jest metoda, że szlifuje się na ostro pod kątem 45st. 2 płytki i dokłada bezfugowo? Tak chciał niby zrobić nam fliziarz, ale pokazał, że płytka się strzępi i dlatego się trzeba listew...
    3. czy jednak bezlistwowo, szflifuje się nie na ostro, ale zostawia się 0.5-1mm (żeby się brzeg nie postrzępił) po czym daje się tam fugę -fliziarz gada, że tak się nie robi, że tak będzie brzydko i że lepiej listwy - co o tym sądzić?

  10. #10

    Domyślnie

    A może masz gres? Bo u mnie podobna sytuacja ale właśnie gres i na nic stwierdzenia, że w sklepach pełno ekspozycji z gresu na ścianie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    To jak jest z tymi narożnikami ?
    Gresu się nie robi na ostro tylko zwykłą ceramikę ?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba900115

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    59

    Domyślnie

    Tak można również szlifować do 45st. Jeśli chodzi o mnie, to flizowanie gresu na 45st jest droższe niż w przypadku glazury(twardość płytki itd...), ciężko jest tak doradzić, nie rozmawiając z inwestorem, nie widząc projektu(o ile jest) i nie widząc płytek. Moim zdaniem listwy są praktyczniejsze i estetyczniejsze. Sam byłem przeciwnikiem listew do puki nie pracowałem na zachodzie, otóż tutaj w 99% montuje się listwy narożne a 90% są ze stali nierdzewnej a reszta to plastik i aluminium. Są różne rodzaje, listew, półokrągłe, kwadratowe, L, gładkie jak i szczotkowane. Jeśli ja miałbym do wyboru szlif czy listwa plastikowa, wybrałbym szlif, ale ja jestem zdania,że jeżeli listwa to tylko z nierdzewki. Wracając do pytania, to powinno się min 1 mm zeszlifować płytkę od krawędzi i na łączeniu w narożniku zewnętrznym obowiązkowo wąska fuga, wzmacnia ona łączenie ale i estetyczniej to wygląda. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba900115 Zobacz post
    ... powinno się min 1 mm zeszlifować płytkę od krawędzi i na łączeniu w narożniku zewnętrznym obowiązkowo wąska fuga, wzmacnia ona łączenie ale i estetyczniej to wygląda. Pozdrawiam
    Dzięki! A nasz fachowiec zrobił gres ostro jako argument że odpryskuje i dlatego nie da się ułożyć naroża zewn. bez listwy Jak się dokładniej przyjrzałam w salonie łazienek, to dostrzegłam, że wcale nie jest tam tak idealnie

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba900115

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    59

    Domyślnie

    Fachowcy "czarują swoich klientów" mówiąc,że tak się nie da, ponieważ gres jest twardą płytką i w takich sytuacjach jak szlif bardziej podatną na "odpryski"ale i jest to bardziej praco i czasochłonne. Powinno się to robić przecinarką wodną z odpowiednią do tego tarczą, co niektórzy zaraz napiszą,że power jestem, to już jest wyższa klasa ale i kosztuje... Często się zdarza tak,że po "dużej" budowie taka tarcza nadaje się do śmieci, dlatego jest to wyższa cena usługi niż w przypadku glazury. W salonie łazienek, nie bardzo się przykładają do jakości wykonania, ponieważ za jakiś czas wchodzi coś nowego i taka ekspozycja idzie pod młotek. Sam też miałem propozycję, od "popularnego salonu z płytkami" na wykonanie 7 ekspozycji, ale jak powiedziałem ile mi to zajmie czasu to powiedzieli,że wezmą kogoś innego bo tam nie trzeba się przykładać i za jakiś czas wszystko pójdzie pod młotek...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.205

    Domyślnie

    Można układać gres szlifując go pod kątem 45* ale po pierwsze trzeba zainwestować w droższą tarcze a to już ok 100 PLN a po drugie to faktycznie szlifuje się zostawiając 1 mm przed końcem szkliwa. Razem z fugą powstaje zaokrąglenie lub kąt 45*.

    Jest to kwestja wprawy i chęci bo bez odpowiedniego sprzętu to żmudna zegarmistrzowska robota ale też można.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #16

    Domyślnie

    Moglibyście zalinkować zdjęcie jak wygląda takie cięcie i jaki jest efekt końcowy?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba900115 Zobacz post
    2. Dylatację robisz wszędzie tam gdzie są dylatacje w posadzce, są oczywiście sposoby i patenty na położenie płytek bez zabawy w dylatację ale jest to bardziej kosztowne
    Witam bardziej kosztowne tzn ile podpowiesz ,podlinkujesz jakis system bo jestem zainteresowany, mam na parterze salon otwarty na kuchnie jadalnie i holl o niezbyt regularnym kształcie prawie 80m2 chcę położyć jakieś wielgachne płytki i nie przejmować się dylatacjami. Pozdrawiam.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    Jaką tarczą szlifować ten kąt ?

  19. #19

    Domyślnie

    diamentową, okrągłą, pełną


  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _papa_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    50

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony