dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Szlam elastyczny - łatwo go uszkodzić mechanicznie?

    Chciałbym wymalować od góry ławy szlamem elastycznym (schomburg aquafin 2K).
    Ściany fundamentowe będę miał również monolityczne, wiec nie wiem czy to nie nadgorliwość, ale zastanawia mnie inna kwestia. Czy jak na wymalowanej ławie będą stawiać szalunki pod ścianę fund. to nie uszkodzą powierzchni szlamu? Jest to wytrzymała mechanicznie powłoka?

  2. #2

    Domyślnie

    Prawidłowo położona jest bardzo wytrzymała. Teraz miałem taki szlam z tym ze nie robiłem od razu całej ławy, tylko tyle co potrzeba pod ścianę z lekkim zapasem, a dopiero po całości poszedł szlam na posadzkę i częsc ścian.

    Warstwa pod ścianą okazała się bardzo twarda i przyczepna, nawet stukanie młotkiem nie odbijało jej.

    Nie rób na całej ławie bo ustawiając szalunki będą je kotwić do ławy (najpierw od strony ściany po linii, potem oporówki od zewnatrz szalunku, więc będziesz miał dziurki po wiertle co te kilka metrów maksymalnie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Prawidłowo położona jest bardzo wytrzymała. Teraz miałem taki szlam z tym ze nie robiłem od razu całej ławy, tylko tyle co potrzeba pod ścianę z lekkim zapasem, a dopiero po całości poszedł szlam na posadzkę i częsc ścian.

    Warstwa pod ścianą okazała się bardzo twarda i przyczepna, nawet stukanie młotkiem nie odbijało jej.

    Nie rób na całej ławie bo ustawiając szalunki będą je kotwić do ławy (najpierw od strony ściany po linii, potem oporówki od zewnatrz szalunku, więc będziesz miał dziurki po wiertle co te kilka metrów maksymalnie.
    Dzięki.
    Na lawę uzywałeś szlamu elastycznego czy sztywnego?
    Uważasz, że jest sens smarowania ławy w przypadku monolitycznych ścian fundamentowych?

    Przy izolacji pionowej ściany wykonywałeś fasetę na styku lawy i ściany?

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz sztywnego (PCI). (Przeoczyłem że pytasz o elastyczny, ale ze 4 lata tamu robiłem też elastycznym to też nie do uszkodzenia).
    Dać nie zaszkodzi zawsze to dodatkowa izolacja .
    Faset tak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony