dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariuszx33

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    2

    Question Wylewka cementowa na gruncie proszę o pomoc

    Proszę o poradę, wziąłem ekipę posadzkazy z mikskretem. Posiadam dwa pokoje o metrażu 15 i 20 m w jednym 20m nie ma nic oprócz piasku , była stara drewniana podłoga na legarach zerwana, w drugim mniejszym wylewka około 10cm trochę spękana pod nia deski i legary zerwane. Kierownik od posadzek powiedzial mi ze chce mi zrobic ta wylewke w jeden dzien. Chudziak 10cm izolacja steropian 10cm i na gore gotowa posadzka. Stad moje obawy czy jak to wyleje wszystko na raz czy wylewka wyschnie prawidlowo czy chudziak nie speka i nie bede mial wilgoci w pokojach. Nadmieniam ze wszystko bedzie robil mikskretem.
    Prosze o porade bo nie wiem czy mam szukac innej ekipy

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Nie jest w stanie wylać chudziaka a następnie położyć papy lub folii, styropianu i zrobić posadzek.
    Poza tym nie wiadomo jaki jest faktycznie grunt pod legarami i jego zagęszczenie tak aby w przyszłości nic nie siadło.
    ,
    Fachowców od szybkiego zysku i kiepskiej roboty jest wielu więc o ile jest on chętny do roboty to niech to zrobi według Twoich wytycznych czyli sam chudziak a po minimum 2 tygodniach dojrzewania pozostałe warstwy.
    Wykop dziurę i sprawdź czy pod cienką warstwą piasku nie ma urodzajnej ziemi. Następnie odpowiednio zagęść.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariuszx33

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje za informacje. Sam tez przypuszczalem ze to nie normalne w ten sposob to wykonac. Pod okolo pol metrowa warstwa piasku jest glina. Czy wystarczy to dobrze zagescic i wylac chuda warstww betonu?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Jeśli piasku jest 1m to bez obaw o glinę możesz przejechać zagęszczarką dla sprawdzenia i spokoju i zalewać.
    Jeśli zdecydujesz się na tą z miksokreta to beton z niej wychodzi jako mieszanka półsucha więc aby wilgoć nie została zbyt szybko wchłonięta przez piasek możesz go przed wylewaniem zlać wodą lub też rozłożyć zwykłą folię budowlaną która nie pozwoli na mieszanie się piachu z zaprawą i uchroni przed zbyt szybkim ubytkiem wilgoci.
    Poza tym wylewanie w takiej technologii polega na częstej zmianie pozycji pracującego na kolanach oraz zmiany miejsca usypywania kopczyków co z ubitego już piasku i płaskiej powierzchni może zrobić zwykłe pobojowisko.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-08-2017 o 14:17
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony