dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dremar

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-438
    Posty
    14

    Domyślnie Odprowadzenie wody deszczowej czy tak można?

    Mam problem z odprowadzeniem wody po mocnym deszczu. W jednym miejscu rynna przy ziemi łączy się z karbowaną rurą i gdzieś leci dalej (brak kratki rewizyjnej przy gruncie). Przy dużym deszczu w miejscu połączenia dachu z rynna spustową robi się fontanna i potop. Około 5m. od budynku jest nie używana betonowa studnia z której czasem czerpie wodę do podlewania. Czy można by do niej skierować odprowadzenie z tej felernej rynny?
    Natomiast w innym miejscu podczas deszczu woda wybija mi "źródełko" na podjeździe garażowym wykonanym z bruku granitowego. Wymywa fugę i woda wpływa do garażu.
    Wzdłuż drzwi garażowych chcę zamontować odwodnienie liniowe ale gdzie skierować wodę? Nie mam żadnych planów gdzie przebiega odprowadzenie wody opadowej. Jedynie widać na poziomie gruntu że rury z rynien łączą się z żółtymi karbowanymi rurami i znikają pod ziemię. Budynek jest z 2004r.
    Będę bardzo wdzięczny z pomocną opinię jak sobie z tym poradzić.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Nie wiesz dokąd spływa woda z rynien ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dremar

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-438
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest rozprowadzona w gruncie. Prawdopodobnie jest jakieś rozsączenie .Wokół domu jest kilka drzew które zastały posadzone wraz z budowa i teraz maja spore rozmiary. Korzenie widoczne sa na powierzchni, czy mają one wpływ na stan rur odpływowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony