dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Drzewa na granicy - co robic

    Dzien dobry wszystkim. Chce zaczac budowe domu na naroznej dzialce- dwie strony od ulicy. Na granicy dzialki oraz czesciowo bezposrednio za nia, czyli na drodze sasiedzi posadzili sosny. Rosna w miejscu gdzie ma byc wjazd do domu oraz 6 m od planowanej sciany bocznej. Drzewa ktore rosna po mojej stronie moge wg mojej wiedzy usunac po uprzednim zgloszeniu , wieksze drzewa po uprzednim zezwoleniu, ale co zrobic z tymi ktore rosna na terenie nalezacym do gminy ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Masz pozwolenie na budowę, budujesz się, potem piszesz że drzewa zagrażają budynkowi, że odległość drzew od budynku jest dużo mniejsza niz wysokość drzew, że kierunek wiatrów, że liście zatykają rynnyy, bla,bla, bla i wystepujesz o wycinkę. Powinna to zrobic gmina jako własciciel terenu. Gdy bardzo ci zalezy, ewentualnie możesz zasugerować współudział w kosztach, choc oni i tak pewnie ogłoszą przetarg na usługę (wycinkę). Manewr ze współudziałem zastosowałem kiedyś walcząc z 26 metrowymi drzewami za płotem u sasiadów. Ja załatwiłem formalności (podanie, opinię dendrologa, zebranie ich podpisów), wynająłem firmę która metodami alpinistycznymi usunęła dwa chojary i dwa liściaste (bo teren bez dojazdu), zapłaciłem, jasno stawiałem oczywistą sprawę że ich drzewa to ich drewno. Jak zobaczyli pocięte kloce, ile tego mieli do palenia, to honornie według udziałów zwrócili mi to co zapłaciłem ekipie. Jeszcze od zachodu zostało mi jedno ogromne bydlę, ale to juz nie długo. Drzewo koło domu może se rosnąć do poziomu rynny, a potem trzeba robić porządek zanim ono z nami zrobi swój porządek. Za każde ścięte mogę osobiscie posadzić dziesięć lub dwadzieścia, ale w lesie a nie przy domu. Miejsce drzew jest w lesie, w parku czy na miedzy; przy domu drzewo, duże drzewo to kłopoty. Kto miał drzewo leżące na chałupie ten rozumie moje obiekcje.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak że jeszcze przed zakończeniem budowy wystosowałbym pismo do gminy z żądaniem usunięcia drzewa, gdyż zgodnie z planem w pobliżu będzie budynek i drzewa będą zagrażały życiu mieszkańców. Poczekaj na odpowiedź i zobaczysz co dalej jaka będzie ich reakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony