dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Opłata za rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej

    Witam, wkrótce rozpoczynamy budowę. Mam już pozwolenie i na koniec sierpnia wchodzi ekipa. Niestety za podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej spółka wodna chce obciążyć mnie, twierdząc że nie ma pieniędzy na rozbudowę sieci... I tu rodzi się pytanie - czy jest jakiś określony ustawowo termin w którym gmina zobowiązana jest podłączyć mnie do sieci? Czy też spółka twierdząc że nie ma funduszy w tym i w kolejnym roku zmusi mnie do pokrycia tych kosztów? Proszę o podpowiedź!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysomice Zobacz post
    Witam, wkrótce rozpoczynamy budowę. Mam już pozwolenie i na koniec sierpnia wchodzi ekipa. Niestety za podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej spółka wodna chce obciążyć mnie, twierdząc że nie ma pieniędzy na rozbudowę sieci... I tu rodzi się pytanie - czy jest jakiś określony ustawowo termin w którym gmina zobowiązana jest podłączyć mnie do sieci? Czy też spółka twierdząc że nie ma funduszy w tym i w kolejnym roku zmusi mnie do pokrycia tych kosztów? Proszę o podpowiedź!
    NIe ma terminu ustawowego w którym gmina MUSI Cię podłączyć. Wogóle Cie nie musi podłączyć.
    NIe może Cię też zmusić do pokrycia kosztów. Jeśli zaś nie pozwala Ci zbudować szamba i wywiercić studni (poprzez plan zagospodarowania lub warunki zabudowy) to sprawa banalna dla sądu administracyjnego. NIe może Ci powiedzieć żę nie możesz mieć studni/szamba i jednocześnie powiedzieć że Cie nie podłączy do sieci.

    Przerzucanie kosztów na odbiorcę jest zaś niezgodne z prawem. Jeśli Ci dają takie rządania na piśmie że Cię podłączą do sieci jeśli Ty tą sieć sfinansujesz także sprawa prosta dla sądu administracyjnego. Możesz wygoglować pare wyroków w takich przypadkach i złożyć im propozycje nie do odrzucenia, że do sądu i UOKiK nie pójdziesz, a oni Cie podłączą. UOKiK bardzo chętnie karze za takie praktyki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony