dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Odnawianie drzwi drewnianych, zmiana koloru

    Jeśli było już o tym, a pewnie było tylko nie znalazłam tego co bym chciała, to przepraszam.

    Mam w mieszkaniu wszystkie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne drewniane (ościeżnice również). Ościeżnice proste, szerokie, opaskowe. Drzwi bez szyb. Ogólnie bardzo ładne, zdrowe. Chyba nie są stare bo mają "kształt" raczej w nowszym stylu, mogą mieć kilkanaście lat, nie jest to model z kamienic przedwojennych Nie wiem jakie to drewno.

    Ogólnie są super tylko mają rudy kolor. A ja styl mieszkania i kolorystykę zmieniam na beżowo-białą. Podłogi już w bieli. Wiem że z drewnem cuda można robić. Ja bym bardzo chciała, żeby zrobić je na biało i żeby było widać usłojenie, niekoniecznie zależy mi żeby później były błyszczące, raczej półmat. Aktualnie są pomalowane chyba jakimś lakierem. Na pewno nie olejną bo widać słoje. I raczej nie mają na sobie 100 warstw.

    Jak się za nie zabrać? Zedrzeć starą powłokę? mechanicznie czy chemicznie? biała bejca czy jakiś inny produkt? W internecie porad milion a najlepiej pogadać z kimś kto coś podobnego robił. I nie chodzi mi też o postarzanie, po prostu białe "drewniane" drzwi.

  2. #2

    Domyślnie

    Przydało by się drzwi oczyścić do gołego drewna. Jeśli są płaskie- można użyć jakiejś mechaniki typu szlifierka. Jeżeli z bajerami- lepiej wykorzystać jakąś chemię. Jeżeli chcesz nadać kolor i zachować rysunek drewna- fajny jest lakier akrylowy Vidaron- u siebie malowałem nim ścianę z boazerii i wygląda b. fajnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie zależy mi na tym, żeby nadal było widać słoje.
    Oglądałam filmik na YT o malowaniu lakierobejcą. Wczoraj w casto miałam puszkę w ręce ale jak czytam, że należy nałożyć minimum 3 warstwy i każdą szlifować (plus jakiś grunt) to mi się odechciewa. Ja mam 4 pary drzwi więc do wiosny tego nie zrobię :/
    A ten lakier tez trzeba w kilku warstwach nakładać?

  4. #4

    Domyślnie

    Lakier też przydałoby się w 2-3 warstwach dać. A to szlifowanie papierem ściernym pomiędzy warstwami, to kupujesz papier gradacji około 500 i przekiziasz kilka razy całe drzwi. Chodzi o to aby wygładzić powierzchnię lakieru pod kolejną warstwę. Dzięki temu ta kolejna będzie jeszcze bardziej szklista i jeszcze gładsza. Dużo roboty z tym nie ma.
    A co do lakierobejcy, to im więcej warstw tym ciemniejszy (intensywniejszy) kolor uzyskasz.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jedno pytanie: czy słoje widać tj czy lakier jest przezroczysty, czy czuć pod palcem? Może i jedno i drugie? Jak jest przezroczysty to skąd kolor? Lakier jest zabarwiony? Drewno było bejcowane? No i jeszcze jak to ma byc wykończone? Lakier bezbarwny tylko kolor drzwi inny i widoczny rysunek drewna?

    Farba lekko kryjąca ale widoczna struktura tj słoje?

    Farba kryjąca, struktura tj słoje niewidoczne ale widoczna faktura drewna? Na zdjęciu poniżej tego nie widać ale to są drzwi z wytłoczonymi w folii słojami.


    Najlepiej pokaż jakieś zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 22-08-2017 o 18:53
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Chyba autorka już sobie poradziła skoro nie zagląda do tematu.

  7. #7

    Domyślnie

    Autorka pojechała w góry bez zasięgu i dopiero wróciła
    Na drzwiach i widać słomę i czuć. i tak ma pozostać tylko żeby było w bieli. Zdjęcie jak dotrę do kumputera

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony