dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wnęka w kuchni

    Witam,

    Drodzy użytkownicy, potrzebuję pomocy!
    W mojej przyszłej kuchni posiadam wnękę (ok. 30cm) i nie wiem co z nią zrobić.
    Niestety jest to spowodowane kominem który przechodzi obok kuchni.
    Waszym zdaniem powinienem wyrównać do poziomu komina, stracić 30cm i wtedy postawić lodówkę przy ścianie
    czy może zostawić wnękę i pomyśleć nad jakąś szafką/półką a lodówkę postawić w innym miejscu?

    Bardzo proszę o jakieś rady! W załączniku projekt aby lepiej zobrazować w czym problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wnekkaaa.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	394961Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneekkaa.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	57,8 KB
ID:	394962

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dobuduj ściankę zasłaniająca wejście do łazienki i przy niej ustaw lodówkę. Skróć wówczas nieco barek (do 160 cm)
    we wnęce ustaw szafkę na toster, mikser.




  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rozwiązanie, warte przemyślenia. Jednakże z narzeczoną bardzo cenimy sobie przestrzeń, a dodatkowa ściana optycznie pomniejszy mieszkanie. Jakieś inne pomysły?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widzę wymiarów.Rozumiem, że we wnękę nie wjedzie lodówka?Czy ta wnęka to ma 30 cm szerokości czy głębokości? Wykorzystałabym ją ( jeżeli wymiary pozwalają) na spiżarkę z zamykanymi drzwiami.Pozostaje kwestia lokalizacji lodówki

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiary wnęki to 70 szerokości 30 głębkokości. Niby nie dużo, ale w małej kuchni każde miejsce się przyda.
    Jeżeli wrzuciłbym tam lodówkę to tracę jeszcze więcej miejsca na to, żeby mogła się otwierać.

    Wciąż się waham

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobiłem wizualizację pomysłu użytkownika "Elfir" i muszę przyznać że wygląda to całkiem nieźle.

    Mam również dwa krótkie pytania:
    Ile minimum cm potrzebuję w kuchni pomiędzy "barkiem/wysepką" a blatem (od ściany)?
    Kładę gres szkliwiony w przedpokoju + jadalni i zastanawiam się, czy w kuchni również położyć taki sam gres (gdzieś w tv mówili że jednolita powierzchnia optycznie powiększa pomieszczenia, czy może w kuchni położyć inną terakotę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	394977
    Ostatnio edytowane przez Krakers1902 ; 17-08-2017 o 10:49 Powód: dodanie załącznika

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysły Elfir z reguły wymiatają
    BTW, w czym robisz wizualizacje?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widok na sedes po otwarciu drzwi nie jest specjalnie dekoracyjnym elementem salonu.
    Dlatego radze jednak postawić tę ściankę.

    Minimalna szerokość to imho 100 cm. Wygodna 120 cm (jeśli pod barkiem będą szafki otwierane w stronę kuchni).
    Ja na rysunku zakładałam 125 cm i barek 40 cm szerokości.

    Ogólnie licząc od ściany byłoby 60+60+40+120 (narożna) i pod oknem 60 cm +60 cm zmywarka (lub 45 cm) +5 cm blenda pozwalająca na otwieranie mebli bez haczenia o sąsiednie szafki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Pomysły Elfir z reguły wymiatają
    BTW, w czym robisz wizualizacje?
    Wizualizację robię w "Planer 3D - Leroy Merlin". Darmowy program, online, bardzo łatwy w obsłudze.

    Elfir dzięki za pomoc a co z drugim pytaniem, odnośnie podłogi?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podłogę najlepiej zaplanować widząc cały rzut mieszkania.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    podłogę najlepiej zaplanować widząc cały rzut mieszkania.
    Co masz na myśli?
    Wklejam dwa zdjęcia przedstawiające mój dylemat. Oczywiście płytki są tylko przykładowe, będą całkiem inne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	394987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	394988

  12. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli na całej powierzchni będą płytki, to wykonanie zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz wizualnie oddzielić część kuchenną od reszty - użyj innych płytek/ wzoru. Bardziej podoba mi się wizualne oddzielenie obu pomieszczeń.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli chcesz płytki to może na całym obszarze korytarza, łazienek i kuchni a pod stołem "dywan" z drewna.

    Nie wygodniej było zamienić salon z sypialnią? Wówczas można było otworzyć salon na jadalnie

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie, przecież aż się prosi żeby połączyć jadalnię z sypialnią i zrobić ładny przestronny salon z (i tak dość mocno) wydzielonym aneksem. wtedy na całości jakieś ładne panele i płytki w aneksie kuchennym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony