dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Liwko się ,, machną" raczej miał na myśli kolektor pionowy 120 m za 8400 , co a znowu powiem że, za odwiert 120 m 8400 pln to żenująco niska cena . U nas w okolicy wiertacze za 1mb odwiertu krzyczą 120 pln .

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    No to sporawo, ja szukając wykonawcy tak drogiej wyceny nie miałem. Najtaniej znalazłem 75 zł za metr.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Liwko się ,, machną" raczej miał na myśli kolektor pionowy 120 m za 8400 , co a znowu powiem że, za odwiert 120 m 8400 pln to żenująco niska cena . U nas w okolicy wiertacze za 1mb odwiertu krzyczą 120 pln .
    Oczywiście chodziło mi o pionowy.

    120zł to raczej wołają o odwierty do studni. Poszukaj ofert na znanym portalu aukcyjnym.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Możliwe, że w przyszłym miesiącu będę się orientował ile lokalne firmy będą chciały za całość. Natomiast ten wątek bez wątpienia dużo mi pomógł, ponieważ teraz mam kilka rozwiązań przedstawionych, które mają sens i mam w czym wybierać

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  5. #25

    Domyślnie


    Gazu na działce nie ma i nie ma możliwości przyłączenia.



    U nas na działce też nie ma podłączenia do gazu ziemnego, ale dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i jak do tej pory (dom wybudowaliśmy 3 lata temu), wszystko działa jak należy, tak więc taka przeszkoda, to nie przeszkoda

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post
    [B]
    dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i jak do tej pory (dom wybudowaliśmy 3 lata temu), wszystko działa jak należy, tak więc taka przeszkoda, to nie przeszkoda
    Ile wychodzi kWh ciepła? Ile kosztowała kompletna instalacja i jakie roczne koszty poza gazem płacisz?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post

    Gazu na działce nie ma i nie ma możliwości przyłączenia.



    U nas na działce też nie ma podłączenia do gazu ziemnego, ale dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i jak do tej pory (dom wybudowaliśmy 3 lata temu), wszystko działa jak należy, tak więc taka przeszkoda, to nie przeszkoda
    Ale wrozansk szuka ekonomicznych rozwiązań w kwestii ogrzewania domu i wody do mycia.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Oczywiście chodziło mi o pionowy.

    120zł to raczej wołają o odwierty do studni. Poszukaj ofert na znanym portalu aukcyjnym.
    E, teraz o musztarda po objedzie , ceny można było logiczne znaleźć ale ,,w Polsce" u nas już tragedia była, z stąd po prostu kupiłem sobie mała wiertnię na moje potrzeby wystarcza.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post

    Gazu na działce nie ma i nie ma możliwości przyłączenia.



    U nas na działce też nie ma podłączenia do gazu ziemnego, ale dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i jak do tej pory (dom wybudowaliśmy 3 lata temu), wszystko działa jak należy, tak więc taka przeszkoda, to nie przeszkoda
    Po co Tobie ten zbiornik , nie lepiej było robić ogrzewanie czystym prądem ?

  10. #30

    Domyślnie

    prąd to drogie rozwiązanie. Lepiej wybrać pompę ciepła.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    prąd to drogie rozwiązanie. Lepiej wybrać pompę ciepła.
    W stosunku go gazu zwłaszcza z butli to prąd jest tani pod każdym względem .
    Tak lepiej wybrać pc zwłąszcza tanią pompe inwerter grunt .

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Po co Tobie ten zbiornik , nie lepiej było robić ogrzewanie czystym prądem ?
    W naszym przypadku dzierżawa zbiornika się dobrym rozwiązaniem, nie zawiodłem się jak do tej pory. Myślę, że każdy powinien sam przeanalizować temat ogrzewania i wybrać najlepsze dla siebie. Ogrzewanie prądem wyszłoby nam drożej

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post
    Ogrzewanie prądem wyszłoby nam drożej
    A podasz liczby? Ile kWh, jaki koszt instalacji, przeglądów i innych opłat?
    Powszechne przekonanie (IMO słuszne) jest takie, że to jedno z najdroższych rozwiązań. Ale przeliczmy na Twoich danych.

  14. #34

    Domyślnie

    a może warto rozejrzeć się za pelletem. Grunt to mieć dobrej jakości pellet i wtedy nie ma problemów z ogrzewaniem.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o jakość.. tylko o - kot/ nie kot w worku.. kupujesz pelet sobie który daje np 18 MJ z kg i płacisz X..zł
    ale wiesz za co płacisz.. ale gorzej jak kupujesz 19,2 płacisz jak za niego .. a dostajesz 15 MJ.
    Może być "najgorszy" pelet .. ale płać za niego np 500-600 zł lub wykonaj swój.. szczególnie dla tych co po wioskach grasują
    to jest cały problem peletu.. może mieć kaloryczność nie wiem.. 12 MJ... spalisz więcej.. ale żeby w przeliczeniu na kWh nie przepłacić..
    Tak też jest z EPS'em grafit vs biały.. sama lambda nie wystarcz.. dopiero koszt "U" z m2 daje porównanie ile tak naprawdę kosztuje izolacja.
    Pompa ciepła.. daj Wam Boże 20 lat aby chodziła/ pracowała i wszelkie inne synonimy ale paść prędzej czy później musi ..

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A podasz liczby? Ile kWh, jaki koszt instalacji, przeglądów i innych opłat?
    Powszechne przekonanie (IMO słuszne) jest takie, że to jedno z najdroższych rozwiązań. Ale przeliczmy na Twoich danych.
    Też mnie to interesuje. Ostatnio kilku znajomych kupiło zbiorniki i będzie używać pierwszy sezon. Na podstawie lektury Muratora pamiętam, że wychodzi to drogo, ale artykuł był sprzed kilku lat, więc może coś się zmieniło?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Od ekogroszku mnie odrzuca. Pellet jeszcze zniosę. Natomiast moim preferowanym wyborem byłaby pompa ciepła. Z tym że z racji lokalizacji jest to opcja dość ryzykowna. Niby nowoczesne pompy mają grzałki i potrafią pracować w niskich temperaturach, to jednak w tym przypadku wolałbym mieć jakieś zabezpieczenie w postaci alternatywnego źródła ogrzewania.
    PC i podłogówka to dobry (najlepszy jeśli nie ma gazu) wybór (i nawet jakby Cię przypalali, nie daj się wpuścić w kalafiory). Przy czym musisz najpierw wybrać projekt, poddać go OZC i dopiero będzie o czym rozmawiać. Na paliwa stałe nawet nie patrz, bo przy obecnym zapotrzebowaniu domów na ciepło będą z tym tylko kłopoty.

    Patrząc na wybrany projekt, a uwzględniając dane ocieplenia które przytoczyłeś, wygląda to bardzo mizernie. 20 cm na ściany i min. 15 cm w podłogę przy podłogówce to absolutne minimum aby nie grzać jałowo gleby i atmosfery przygotowując się do grzania prądem (czy to PC czy czystym prądem). Można też mieć zastrzeżenia co do samego projektu, bo na energooszczędny nie wygląda (patrz potężny balkon nad wykuszem, wykusz na piętrze nad wejściem).

    Powielanie źródeł ciepła (szczególnie montowanie kominka z PW) to strzelanie sobie w stopę. Jeśli już, to awaryjnie kominek albo koza, nawet bez DGP (ja na brak prądu mam w planach zamontować mały kociołek gazowy). Chłodzenie w PC to tylko dodatek, a nie podstawa (dość rzec, że w tym roku na PODDASZU tylko PIĘĆ razy uruchomiłem klimatyzator, w zeszłym roku podobnie -- częściej w tym roku działał jako grzałka). Wybranie PC do grzania tylko dlatego, że oferuje chłodzenie to jak kupowanie Mercedesa ze względu na ładne felgi.

    Taki względnie mały dom możesz spróbować też grzać czystym prądem, ale zwiększenie parametrów ocieplenia to w tym wypadku podstawa. Nie są to jednak znacząco większe koszty (najwięcej kosztów generuje robocizna, za którą i tak będziesz płacić, a nie sam materiał). Generalnie im cieplejszy dom tym lepiej. W przypadku domu grzanego prądem trzeba także zadbać mocno o jakość wykonania, co już jest zadaniem nieco trudniejszym. Inwestycyjnie prąd jest bardzo tani w stosunku do innych źródeł. Sumując koszty instalacyjne, koszty miesięczne i obliczając stopę zwrotu poszczególnych źródeł wcale nie jest tak, że koszty ogrzewania prądem MUSZĄ doprowadzić wrzodów czy palpitacji serca. Jeśli już, to tylko kogoś kto myśli w mocno ograniczony sposób i nie uwzględnia wszystkich kosztów a tylko te miesięczne.

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    Też mnie to interesuje. Ostatnio kilku znajomych kupiło zbiorniki i będzie używać pierwszy sezon. Na podstawie lektury Muratora pamiętam, że wychodzi to drogo, ale artykuł był sprzed kilku lat, więc może coś się zmieniło?
    Wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie. Artykuły na Muratorze są dosyć mocno tendencyjne, bo w znacznej części sponsorowane. Z pewnością można przyjąć, że domy o zapotrzebowaniu CO na poziomie <6MWh/rok spokojnie można ogrzewać prądem.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 12-09-2017 o 12:14
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    PC i podłogówka to dobry (najlepszy jeśli nie ma gazu) wybór
    Zabłysnąłeś z tym gazem.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,

    W przypadku budynków o powierzchni 100-120 m2, warto zastosować powietrzną pompę ciepła o małej mocy, która będzie znacznie tańsza niż zakup i montaż gruntowej pompy ciepła. zł. Uzyskamy wtedy bardziej komfortowy i bezobsługowy system ogrzewania od kotła na paliwa stałe, który ponadto będzie gwarantował niskie koszty ogrzewania. Pompa ciepła jest również ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Moderowano link reklamowy.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-10-2017 o 12:16

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    W przypadku budynków o powierzchni 100-120 m2, warto zastosować powietrzną pompę ciepła o małej mocy, która będzie znacznie tańsza niż zakup i montaż gruntowej pompy ciepła. zł.
    Niestety nie posiadacie w ofercie nic, co by się OPŁACAŁO zamontować, bo ceny macie od czapy. 6kW PC PW (SAS) za 35 tys. NETTO? Za tyle to ludzie gruntowe pompy o mocy 10kW montują na gotowo z wyposażoną kotłownią. Z czym do ludzi DROGI konsultancie...

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Pompa ciepła jest również ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery.
    Szanowny konsultant niech się doszkoli, bo że PC nie emituje ŻADNYCH zanieczyszczeń jest kłamstwem. PC emituje zanieczyszczenia, co prawda nie w miejscu pracy, ale za to w elektrowni. Zgodzić się można jedynie co do tego, że póki co PC korzystając w 3 czy nawet 4 częściach z energii słońca jest bardziej ekologiczna, szczególnie dla ludzi, niż każde inne dostępne rozwiązanie grzewcze wykorzystujące prąd czy inne paliwa stałe. Co do wygody to nie sposób polemizować, natomiast da się kupić znacznie taniej niż u niektórych spamerów...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony