dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dom obok domu

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnnNowak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    14

    Domyślnie Dom obok domu

    Mam na działce stary dom mieszkalny. Jest w nim oczywiście prąd i woda. Instalacja wodociągowa bo do ścieków jest szambo.

    Czy jeżeli wybuduje zaraz obok drugi dom mieszkalny , to czy rury do wody będę mogła pociągnąć od tego domu i instalacje elektryczną także?
    Czy też będę musiała występować o warunki przyłączenia osobno do nowego domu i ta instalacja będzie odrębna i ciągnięta od drogi gdzie są przyłącza?

    Zrobiłam babola z tymi pytaniami?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnNowak Zobacz post
    Mam na działce stary dom mieszkalny. Jest w nim oczywiście prąd i woda. Instalacja wodociągowa bo do ścieków jest szambo.

    Czy jeżeli wybuduje zaraz obok drugi dom mieszkalny , to czy rury do wody będę mogła pociągnąć od tego domu i instalacje elektryczną także?
    Czy też będę musiała występować o warunki przyłączenia osobno do nowego domu i ta instalacja będzie odrębna i ciągnięta od drogi gdzie są przyłącza?

    Zrobiłam babola z tymi pytaniami?
    Możesz .
    Nie.

    A to będzie modernizacja starego czy budowa nowego domu na działce. Wygoda wg procedur sugeruje pierwsze rozwiązanie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnnNowak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Możesz .
    Nie.

    A to będzie modernizacja starego czy budowa nowego domu na działce. Wygoda wg procedur sugeruje pierwsze rozwiązanie
    To byłaby budowa nowego domu na działce bo modernizacja starego wymagałaby sporych kosztów.

    Chciałabym postawić mały ciepły domek a stary 200 metrowy poniemiecki dom niech sobie stoi. Jest całkiem ładny z zewnątrz. Koszty rozbiórki powalają ...

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że gnago ma na myśli, że doklejając nowy budynek do starego można to nazwać modernizacją istniejącego domu, co znacząco uprości procedury. Mam rację?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    ALe wtedy obowiązują przepisy przeciwpożarowe chyba - 8 m odległości od domów lub 6 m jeśłi sciany bez okien
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    ALe wtedy obowiązują przepisy przeciwpożarowe chyba - 8 m odległości od domów lub 6 m jeśłi sciany bez okien
    Jeżeli domy są na jednej działce te przepisy nie obowiązują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony