dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurtz1992

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    61

    Domyślnie Garaż 5x6m jak najtańszy koszt budowy

    Witajcie!!!
    Aktualnie mam blaszaka 5x6m, ale patrząc na to jakie teraz my aury pogodowe mam coraz większe obawy że kiedyś ten blaszaczek odleci razem ze samochodami w środku... Dlatego też coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl żeby go rozebrać i postawić w jego miejsce murowany, a blachę z niego wykorzystać na jego dach. Chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem, a jednocześnie żeby był wiadomo stabilny. Dlatego też fundamenty myślałem zrobić tak jak się z dawien dawna robiło poprostu wykop i zalać betonem (samemu mieszać albo kupić gotową gruchę). Tylko nie bardzo wiem jaki byłby tego koszt (chodzi mi o sam materiał, pracę bym wykonał całą sam). Ściany również żeby nie robić sobie kosztów to myślałem kupić gdzieś pustaki tzw. leżaki które można upolować po 1-3zł/szt za grube betonowe, żużlowe albo siporexy. Więźba to już wiadomo by nowa szła i blacha na dach była by ta z mojego blaszaka. Powiedzcie mi tylko jaki mniej więcej byłby koszt takiego fundamentu? Bo czytając wasze dzienniki budów rozbieżność w kosztach jest ogromna...

  2. #2

    Domyślnie

    A myślałeś czy nie lepiej zakotwić go . Jak masz miejsce na manewry obok blaszaka to zrobić pale w rogach na zewnątrz jak najgłębsze. I ściany przymocować do zalanego w tych dziurach kątownika, heby itp. tj. tego co dostepne będzie taniej. Wyjdzie taniej niż budowa od podstaw.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurtz1992

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wolę już postawić sobie murowanego bo myślę że robiąc wszystko własnymi siłami i w miarę tanim kosztem dając na dach blachę z blaszaka i pustaki kupione z drugiej ręki nie powinno wyjść wiele drożej niż dobre kotwiczenie blaszaka, zresztą chcący go zostawiać musiałbym go przerabiać bo spad mam stanowczo za mały i kiedyś jak nawali przez nockę 2 metry śniegu jak za dawnych zim to mi się dach zarwie. A tak przed zimą wybuduję, a w przyszłym roku wstawię dwie bramy uchylne i z czasem napędy do nich. Zrobię raz i na lata i do tego machę na nim elewację w kolor domu. Tak więc raz że murowany zawsze będzie mocniejszy a dwa że ładniejszy. A jak mi blacha zostanie z garażu to sobie zmienię dach na budynkach gospodarczych bo mam jeszcze eternit, albo postawię drewutnię na opał.
    Ostatnio edytowane przez Kurtz1992 ; 18-08-2017 o 14:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony