dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nieprzekraczalna linia zabudowy + teren zalewowy

    Witam,

    Chciałbym poznać Państwa opinię na temat mojej działki oraz możliwości budowy tam domu. Zaznaczony na wypisie z miejscowego planu zagospodarowania teren na żółto to działka budowlana, teren na zielono to teren zalewowy. Przez obszar żółty przechodzi nieprzekraczalna linia zabudowy, która całkowicie dyskwalifikuje tą działkę, aby można było tam cokolwiek postawić. Obszar żółty to prostokąt o wymiarach 18x11 m wraz z drogą dojazdową. Biorąc pod uwagę oddalenie się od działki na prawo i od góry o 4m (na lewo jest droga o szerokości 5 m, a od dołu ciąg dalszy działki) możliwe byłoby tam postawienie domu o wymiarach 7 x 14 i taki projekt już nawet znalazłem. Tylko ta nieprzekraczalna linia zabudowy, która wg mnie jest tam trochę bez sensu. Dalej w dół działki płynie rzeka, teren tam nie wydaje mi się, aby mógł być jakkolwiek wykorzystany przez gminę. Czy ktoś z Państwa spotkał się już taką sytuacją? Jest możliwość wnioskowania o przesunięcie tej nieprzekraczalnej linii? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	395017Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170725_173515.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	395018

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ciągle nie kapuje jak ludzie pieniądze swojego życia potrafią ładować w coś co może sie rozpłynąć w jeden dzień... jak myślisz po co są te granice wyznaczane?

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbym się dowiedzieć właśnie. W gminie nie potrafią odpowiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie buduję się domów w takiej odległości od terenów zalewowych...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5

    Domyślnie

    Na potrzeby budowy poniósłbym teren... myślę, że są możliwe jakieś odstępstwa...

  6. #6

    Domyślnie

    Uważam, że to nierozsądne. To są tereny zalewowe stricte, czy z możliwością zalania? Wiem, że takie przestrzenie są określone strefami o określonym zagrożeniu. Jeśli ta działek leży przy strefie na pewno zagrożonej, to ja bym tam domu nie postawił.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #7

    Domyślnie

    Mapki mają już ponad 10 lat, a rzeka nie wylała od przynajmniej 20 lat. Zwróć też uwagę, że dom miałby stać ok 60 m od rzeki. Na tej linii są już zbudowane domy w mojej miejscowości, oczywiście dostały zezwolenie na budowę zanim określono takie tereny. Kupno działki mojej miejscowości to koszt ok 250 zł/m2, ta działka to jedyna szansa na własny dom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony