dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc w wyborze papy

    Dzień dobry. Zjeździłem kilka pobliskich hurtowni w celu zasięgnięcia informacji o papach nadających się na skośny dach 37 stopni, na deskowanie pod dachówkę betonową. W mojej okolicy niestety wybór nie jest porażający a również zależy mi na cenie by mnie nie dobiła na koniec SSO...
    W okolicy mam taki wybór:
    - Czarna mamba V60S42H - 8zł m2
    - Lembit O Plus P-G200S40 - 9,75m2
    - Lemar W-PYE 250 S52 SBS - 10,45m2
    - Swisspor Bikutop G40 (G200 S40) - 11,46
    - Primaglas G200S40 - 11,38m2

    Jeden sprzedawca namawiał mnie także na membranę na deskowanie IKO podobno jest z dodatkiem SBS i także jest wytrzymała. Niestety mam całkowity mętlik w głowie a na dniach muszę się na coś zdecydować. Może coś podpowiecie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Lemar W-PYE 250 S52 SBS - 10,45m2

    to jest najlepsza z powyższych - jest na włókninie poliestrowej czyli b. wytrzymała na rozdarcia

  3. #3

    Domyślnie

    Zauważyłem że sporo pap jest na osnowie z welonu szklanego lub na tkaninie szklanej (nie wiem czy to jest to samo) Czy taka papa się nie nadaje na skośny dach pod dachówkę?
    Najbardziej przypadła mi do gustu papa Lembit O Plus P-G200S40 i to ze względu na cenę i ze względu na parametry.
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 19-08-2017 o 11:07

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki ciekawy artykuł Sporo mi wyjaśnił. zastanawiam się jednak nad sposobem montażu tzn jeśli jest informacja że papa jest montowana przez zgrzewanie to czy mimo to można ją montować mechanicznie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Lemar W-PYE 250 S52 SBS - 10,45m2

    to jest najlepsza z powyższych - jest na włókninie poliestrowej czyli b. wytrzymała na rozdarcia
    Miałem dziś w ręku próbki papy Lemar W-PYE 250 S52 SBS oraz papy Lembit O Plus P-G200S40. Ta pierwsza (droższa) dużo łatwiej sie przedziera w jednym kierunku. Z tego co pisze to zauważyłem że jest ona papą wierzchniego krycia a nie podkładową.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Lemar W-PYE 250 S52 SBS Wydłużenie przy max sile rozciągajacej 60%/60% Max siła rozciągająca (wzdłuż i w poprzek) 1100N/900N

    Lembit O Plus P-G200S40 Wydłużenie przy max sile rozciągajacej 4% Max siła rozciągająca (wzdłuż i w poprzek) 1200N/1300N

    .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Lemar W-PYE 250 S52 SBS Wydłużenie przy max sile rozciągajacej 60%/60% Max siła rozciągająca (wzdłuż i w poprzek) 1100N/900N

    Lembit O Plus P-G200S40 Wydłużenie przy max sile rozciągajacej 4% Max siła rozciągająca (wzdłuż i w poprzek) 1200N/1300N

    .
    Niby wszystko jasne ale dlaczego ta tańsza papa jest trudniejsza do rozerwania jak powinno być odwrotnie? Jeszcze jedna ciekawa sprawa. Dwa dni temu miałem w reku jeszcze jedną papę firmy Techno Nicol model Mida Standard PV S3 SBS w cenie 8zł m2. Papa jest podobno produkcji rosyjskiej, ma 3mm grubości i jeśli chodzi o próbę rozerwania jej to bije o głowę te dwie papy Lemar. W rękach nie jestem w stanie jej rozerwać. Papa tylko lekko się naciąga i tyle.Przy tej samej sile 4- 5 mm papy lemara już pękały. Wielu znawców na forum twierdzi że tylko w rekach można rozpoznać dobrą papę. Twierdzą że papę należy sprawdzić po tym jak rozrywa się w rekach. W tym przypadku wygrywa Mida potem Lemar O Plus a na końcu jest W-PYE...
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 25-08-2017 o 23:07

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponownie. Zdecydowałem się na papę firmy TES model ADEPT ECO P-PYE PV250 S40 (-10). Papa także jest na włókninie poliestrowej. Udało mi sie ja kupić za 9zł m2 także cena nawet niezła.Mam nadzieje że spełni moje oczekiwania.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    No to super. Wrzuć zdjęcia na forum jak już papa będzie leżała na dachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony