dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czym zabezpieczyć stara cegłę z której wychodzi wilgoc

    Tak jak w temacie czym zabezpieczyć cegłę stara z której wychodzi wilgoć. Wychodza mi na ścianach tłuste plamy i pęcherze i chce skuc do cegły i czymś ja zabezpieczyć. Jakieś pomysły? Guma na wilgoć? Znajomy coś mówił, że można lepikiem posmarować. Co o tym sądzicie??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    A skąd ta wilgoć w tej cegle ?
    Jeśli jest bo zamokło to trzeba skuć wysuszyć i zatynkować na nowo a jeśli wchodzi nadal to trzeba likwidować powód a nie tylko skutki
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Wilgoć wychodzi cegłą? Nie fugą? Jeśli idzie cegłą to jest spora szansa że po kilku zimach będzie sieczka, jeśli idzie fugą - to tak ma być.

  4. #4

    Domyślnie

    Co znaczy, że "będzie sieczka"? Czego należy się spodziewać? Mam dwa miejsca w piwnicy, gdzie okresowo - głównie w lecie wilgoć się ujawnia w sposób podobny do tego, jaki opisuje twórca tego tematu...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Wykład ale krótki. Dawno dawno temu cegła idąca na mury, konstrukcyjna powinna mieć wytrzymałość min 7,5 MPa czyli klasy 75. Nasiąkliwość poniżej 10%. Też zwykle. Zaprawa była słabsza od cegły i nieco bardziej nasiąkliwa. To zaprawa powinna wyciągać wilgoć z cegły i ją oddawać na zewnątrz. W momencie jeśli wilgoć wychodzi cegłą - to oznacza, że zaprawa jest zbyt mocna (błąd), i może się okazać, że zimą rozmrozi cegłę. Złuszczy się zewnętrzna warstwa. A jak zostanie zaimpregnowane, jak cegła będzie wilgotna, lub dokładniej nie będzie prawidłowej izolacji poziomej gdzieś na dole, to stanie się to na pewno. Jeśli skutkiem wilgoci są białe przebarwienia osadzające się na brzegach cegły to oznacza, że albo cegła jest kiepskawej jakości, albo zaprawa robiona na kiepskim cemencie i do tego zbyt mocna. Cegła po tym jak się ją przełamie w środku powinna być dobrze ubita, bez dodatków typu "margle" i to co "jeszcze można wymyśleć" (lącznie ze starymi przemielonymi ceglami).

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, cieszę się, jak ktoś napisze więcej jak dwa słowa w odpowiedzi na dane pytanie. Doceniam mały wykład! Wiem już czego sie spodziewać,za kilka tygodni czeka mnie skucie kawałka sciany piwnicy to wtedy dostanę się do cegły i sprawdzę czy zachodzą procesy o których piszesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony