dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie tynki wewnetrzne

    Czy ktoś ma zdjęcia dzięki którym można zobaczyć różnice w rynku cementowo-wapienny a gipsowym ? Dostaliśmy cenę na cw z materiałem za 18zł/m2. Czy to oby "nie za dobra cena"? Fachowiec twierdzi, że nie trzeba później kłaść gładzi. A jak to wygląda w praktyce? Będę wdzięczna za Państwa opinie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Normalna cena to ok. 25 zł/m2. Może u was są takie ceny, ale... Bardzo dobrze obejrzyj poprzednie roboty. A i tak nie masz gwarancji. U moich fachowców obejrzałem dwa budynki robione przez sprawdzoną brygadę, tymczasem do mnie firma przysłała gościa, który u nich robił bodajże drugi dom dopiero (jakieś doświadczenie miał, ale był furiatem i nerwusem i chyba po mojej budowie rozstał się z robotą), z pomocnikiem, który był pierwszy tydzień w branży i z trudem odróżniał łatę od kielni.

    Aha - bardzo mało tynków nie wymaga gładzi. I tu nie chodzi o ziarnistość, "gładkość", tylko o równomierność faktury, zwłaszcza w narożnikach.

  3. #3

    Domyślnie

    U nas taka cena jest za robociznę bez materiału. Jeśli jest to z piasku i cementu i nie jest za dobra ekipa to jest to możliwe a jeśli to jest z materiału workowanego to nierealna

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    no i już się lekko cena zmieniał, gdy pan zobaczył, że to tynki na cegle a nie na pustaku. Aktualna cena to 16zł robocizna i 5zł materiał - sami mieszają. Dziś jedziemy zobaczyć ich prace. Czy to, że sami mieszają powinno ich dyskwalifikować na początku już, czy może samemu można zrobić równie dobry lub lepszy materiał?

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Normalnie tynki mieszało się na budowie , przecież "gotowe w worku" są dostępne w Polsce od niedawna, i jakoś wytrzymywały one BARDZO DŁUGO ma milinach domów .

    Wykonawcy jest łatwiej wysypać gotową mieszankę z worka i tylko dolać wody .

    Ludzie nie dajcie się ogłupić !
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Darku najpierw przeczytaj co on chcę osiągnąć... Rozumiem że z betoniary zrobisz dokładnie taką samą mieszankę w pierwszej o ostatniej betoniarce? Nikt nie mówi że ten z betoniarki jest gorszy... ba nawet bym powiedział że mocniejszy tylko chodzi o fakturę i możliwość robienia bez listew

  7. #7

    Domyślnie

    Tak też kiedyś wierzyłem w tynki bez gładzi... to jest możliwe jeśli ktoś ma bardzo niskie wymagania co do jednorodności struktury tynku i tylko wtedy. Widziałem robotę kikunastu ekip i jak chce się mieć gładkie ściany to trzeba gładzie. I tyle. Tynki wyglądają zwykle dobrze dopóki nie wyschną, wtedy widać wszysto jak światło padnie z boku. Tynki raczej tylko z gotowców, prościej i lepiej i niekoniecznie drożej.
    Jak odbieralem moje tynki to g... wiedziałem i nie miałem uwag. Wystarczyło mi że są równe i wyglądają ok. Teraz latałbym już z dużym kątownikiem po wszystkich pomieszczeniach, zwłaszcza kuchnia i łazienki gdzie brak kąta 90 stopni powoduje potem spore kłopoty. No i duży reflektor pod kątem. To wszystko potem wychodzi jak tynk jest już biały i suchy.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 20-08-2017 o 08:43

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tynki można bez problemu robić na budowie. Wystarczy wiedzieć jak. W sensie co i ile z materiałów wiążących i co i ile piasku. Niejednolita faktura to zawsze wina wykonawcy, przy czym jednolitej faktury nie zapewni "gotowizna". Btw drzewiej materiały wsypywało się objętościowo a nie wagowo.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    Widzielismy jego prace i... musi ba to pojsc gładź. No i teraz dylemat: czy za 26zlm2 z materiałem robić tynki gipsowe czy za 21złm2 z materiałem cw i później gładź. Hmm z drugiej strony czy na gipsowych nie trzeba już gładzi?

  10. #10

    Domyślnie

    Zależy kto robi i jakie macie wymagania

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Gipsowe mają ten sam problem, tzn. trudno o jednorodność faktury. Są tylko gładsze. Nadal uważam, że gładzi nie robi się po to, żeby ściana była gładka jak lustro (no, są ludzie, którym na tym zależy, ale myślę, że zdecydowana mniejszość), tylko po to, żeby wyglądała w każdym miejscu podobnie. Na tynku gipsowym też masz ślady zacierania, gdzieś zrobią bardziej gładko, gdzieś mniej, gdzieś jest nierówno. Szlifowanie nie jest rozwiązaniem - nie wiem jak zwykłe, ale utwardzanego Diamanta szlifuje się źle, wydrapuje się z niego piasek i faktura się wręcz pogarsza. Poza tym ja miałem lekkie górki i dołki widoczne przy świeceniu wzdłuż ściany - bez gładzi kinkiety świecące na ścianę wydobyłyby to brutalnie.

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    równe, gładkie ściany to połączenie dwóch rzeczy: umiejętności fachowca oraz zastosowania dobrego materiału. Przed zatrudnieniem wykonawcy warto obejrzeć jego poprzednie realizacje, poprosić o referencje.

    Do wykończenia ścian dobry rozwiązaniem jest zastosowanie gładzi szpachlowych, np. ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Tej gotowej do użycia gładzi nie trzeba przygotowywać, długo zachowuje ona swoją konsystencję, łatwo się nakłada i szlifuje. Jednocześnie charakteryzuje się dużą przyczepnością oraz wytrzymałością.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony