dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie 34m2 dla dwóch osób, czy to możliwe?

    Witam,
    kupiłem nowe mieszkanie z przeznaczeniem dla jednej osoby, ale tak się ułożyło, że będą tam mieszkać jednak dwie osoby. Czy mógłbym prosić o jakieś pomysły jak urządzić takie małe mieszkanie dla dwójki, największy problem, jaki widzę na wstępie, to jakim cudem zmieścić dwuosobowe łóżko i jakąś szafę w tej mikroskopijnej sypialni. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    aneks sypialny zamykany suwanymi drzwiami.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam identyczne metrażowo mieszkanie. Troszkę szersze. I też 2os. + w najbliższej przyszłości +1 jeszcze.

    U nas wejście do sypialni jest w przedpokoju, ale ze względu na samodzielne zmiany jakie wprowadzałam w projekt, to akurat przy takim "schemacie" M2 za dużo opcji z układem nie ma. Elfir ma rację, że to będzie najlepszy układ.
    Chyba że chcecie mieć głowę pod oknem i tylko jedne drzwi jak w projekcie u dewelopera.

    Jak chcesz to możesz zajrzeć do mnie- dużo nie ma, jeszcze wykańcza stolarz... ale nas na razie z długością składania mebli.
    Na pierwszej stronie jest rzut- nieostateczny jaki mieliśmy, ale tylko sypialnia ma szafę + regał na ścianie od salonu, biurka nie będzie tam. I kuchnia jest w L bo była za krótka przez źle narysowany komin- architekt sobie ustalił jakieś swoje "małe" wymiary a na budowie się okazało, że komin jest szerszy o ponad 10cm... i zabrano nam 10cm z szafek... więc aneks się rozrósł...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...IE-architektki

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za pomysł z podwójnymi drzwiami przesuwnymi, nigdy bym na to nie wpadł - jak najbardziej do realizacji. Kuchni natomiast nie chciałbym jeszcze zmniejszać bo planowałem wstawić tam gdzieś jakąś małą wyspę żeby nie wstawiać nigdzie stołu i uzyskać więcej miejsca na część kanapową - może nawet jakiś narożnik dałoby się upchać. Anika przyjemne projekty, chętnie zobaczę jak to wszystko będzie gotowe - trzymam kciuki za stolarza

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety deweloper nie zgadza się już na zmiany w ściankach działowych, będę mógł je sobie ewentualnie sam zmieniać po oddaniu mieszkania
    Może macie jakieś pomysły aby to zagospodarować zachowując układ ścian? Jestem otwarty na wszystkie propozycje, myślałem już nawet o hamakach, chowanych łóżkach i nawet o zabraniu z domu dziadków takiego prl-owskiego półkotapczanu, więc jestem trochę zdesperowany
    :

  6. #6

    Domyślnie

    Taniej chyba będzie poczekać na odbiór i zrobić sobie po swojemu- chyba nie masz mieszkania robionego pod klucz.
    U mnie zmiana ściany między salonem a sypialnią wyniosła 1200zł, ale jeszcze na etapie zmian lokatorskich.
    Poza tym, masz tylko do postawienia kawałek ściany przy aneksie i wykucie drugiego otworu w sypialni.
    Drzwi nie musisz chować w ścianie w sypialni- chodzi mi o kasety tak jak tutaj padło w propozycji.

    Ewentualnie jak nie będziesz chciał zmieniać części z sypialnią, to w ostateczności powinno się zmieścić dwuosobowe łóżko postawione z głową pod oknem i przesuwane drzwi, które nie będą przeszkadzały, a zajmą na pewno mniej miejsca.




  7. #7

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Usuwając całkowicie ściankę przy wejściu.
    Do tego lodówka obudowana płytami meblowymi i z boku szafa- wszystko do sufitu.
    Stół wysuwany- tak żeby można było przysunąć w wypadku gości do sofy.



    Chodzi mi o całkowitą zabudowę bez ścian- jedynie meble tworzące zabudowę.







  10. #10

    Domyślnie

    Zrób remont po odbiorze mieszkania. Wszelkie , rozwiązania tymczasowe mszczą się, bo najczęściej zostają na lata. Zrób raz a dobrze.

  11. #11

    Domyślnie

    Anika Ty to masz głowę pełną pomysłów Nie mogę sobie jednak pozwolić na przerabianie ścianek po oddaniu mieszkania - bardzo goni mnie czas dlatego remont chcę zrobić jak najszybciej. Powiedz mi proszę, w tym projekcie gdzie naniosłaś oświetlenie, na końcu blatu jest jakaś szafka, czy można w tym miejscu zrobić coś takiego na kurtki i buty (przesłałaś zdjęcie) czy będzie to głupio wyglądać?

  12. #12

    Domyślnie

    Tak, można zrobić, właśnie o czymś takim myślałam, żeby był przy barku- bo ten blat z krzesłami to miejsce do jedzenia- postawić wysoki słupek, który będzie odtwierany na przedpokój i tam zrobić miejsce na kurtki, buty i inne rzeczy. A po drugiej stronie wysoką szafę np. na odkurzacz, deskę do prasowania i resztę ubrań, bo w słupku nie wszystko się zmieści i tak.
    Tylko żeby to przejście między tymi szafami miało przynajmniej 90cm, bo potem ciężko będzie cokolwiek wnosić czy wynosić.

    Nie znalazłam odpowiedniego przykładu, ale tutaj zamiast słupa, byłaby szafa i kuchnia w U- chodzi o wyobrażenie sobie wizualnie.



    Szkoda że nie chcesz się zdecydować na przeróbki, bo to potem się mści. A przy ogarniętej ekipie, to zaledwie 3-4 dni roboty dodatkowo

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Trochę nie mam wyjścia, większość prostych prac będę robił sam więc nie można tego nazwać "ogarniętą ekipą" i zamiast 3-4 dni zrobią się 2-3 tygodnie, a obecne mieszkanie muszę opuścić praktycznie miesiąc po odbiorze tego nowego. Nawet sam ten betonowy słup wygląda petarda, ale masz rację przy małym metrażu lepiej to zagospodarować szafką. Patrząc na to co przysyłasz coraz bardziej zastanawiam się czy urządzanie mieszkania samemu ma sens i czy nie lepiej zwrócić się do profesjonalisty, bo widać jak ktoś w tym siedzi to można z klitki przyjemne mieszkanie urządzić

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wyburzając ani kawałka ściany (czego w poprzednich propozycjach nie było.


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko jak osoba śpiąca przy ścianie będzie chciała wstać, to musi przeczołgać się przez osobę śpiącą od krawędzi.
    Dlatego preferuję łóżka z dostępem z obu stron.

  17. #17

    Domyślnie

    Jasne, tylko pokój jest szeroki na 222cm.
    Przeważnie łóżka mają 215cm więc ile zostaje na przejście jak ustawimy łóżko w drugą stronę? Nic.
    Poza tym, jeśli nic nie będzie zmieniane i tej drugiej dziury w ścianie nie będzie, to inaczej się nie przejdzie na drugą stronę jak tylko przez drugą osobę.
    Można zminimalizować łóżko do 140cm, ale też większego przejścia wtedy nie zrobisz "w nogach" przy innym układzie łóżka.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stąd uważam, że ograniczanie się do propozycji ścianek dewelopera jest błędem, który odbije się w codziennym użytkowaniu tego mieszkania przez dwie osoby.

    Zbudowanie ścianki z k-g to max tydzień.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    stąd uważam, że ograniczanie się do propozycji ścianek dewelopera jest błędem, który odbije się w codziennym użytkowaniu tego mieszkania przez dwie osoby.

    Zbudowanie ścianki z k-g to max tydzień.
    Pewnie.
    Ja też jestem tego samego zdania. Ale my możemy tylko radzić.
    Decyzja już i tak zostaje w kwestii autora.
    Od początku twierdzę, że lepiej zrobić "pod siebie" i potem nie mieć pretensji że można było pomyśleć wcześniej.
    U siebie też podjęliśmy decyzję o wyburzeniu ścian, powstały nowe i powiem szczerze, że jest lepiej niż było wcześniej.
    Na etapie wykańczania wszystko wyjdzie jak nie będzie można wstawić tego co się chce, a łóżko będzie za szerokie o 5cm... niby szczegół, ale znaleźć potem coś co ma dokładnie 142cm max szerokości, to cud. Bo rama łóżka to przeważnie dodatkowe 7-15cm... mimo materaca 140x200.

  20. #20

    Domyślnie

    Zgadzam się z Waszym zdaniem, bo jak najbardziej ma to sens co piszecie, ale mam taką sytuację, że nie mogę sobie pozwolić na nic co nie jest niezbędne do zamieszkania (czasowo), ponadto nie jest to mieszkanie na długie lata (przynajmniej tak zakładam), za 2,3 lata chciałbym się przenieść do czegoś większego.
    Rzeczywiście ciężko znaleźć łóżko z bardzo małą ramą, ale w ostateczności można na samym materacu spać - w stylu japońskim a że w sypialni okno jest od samej podłogi to może nawet zwykłe łóżko by źle tam wyglądało. A jeśli można chciałbym jeszcze spytać czy sądzicie, że jest sens próbować upchać do salonu narożnik?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony