dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Rearanżacja mieszkania w kamienicy (58 mkw) - prośba o pomoc

    Witam,

    wraz z moją drugą połówką jesteśmy na etapie planowania remontu mieszkania w kamienicy, z uwagi na mało praktyczny układ postanowiliśmy zmodyfikować podział pomieszczeń poprzez postawienie dodatkowej ścianki działowej (koncepcja na załączonych zdjęciach)
    Wydaje się, że ten pomysł jest najrozsądniejszy, ale może ktoś z Was ma lepszą wizję
    Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady, sugestie..

    Pozdrawiam


  2. #2
    Ostatnio edytowane przez zioleczek007 ; 20-08-2017 o 01:24

  3. #3

    Domyślnie

    Rozrysujcie sobie wszystko w skali żeby mieć pewność, że w kuchni będzie się jak obrócić a łazienka wystarczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak to wyglada po wyskalowaniu
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8f454169925b67a3
    Ostatnio edytowane przez zioleczek007 ; 22-08-2017 o 23:55

  5. #5

    Domyślnie

    Jakies sugestestie w kwestii ewentualnych zmian /lepszego zagospodariwania przestrzeni?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja nie do końca wszystko widzę. Nie chciałeś rozrysować wszystkiego w jakimś darmowym programie?

    Potrzebna jest Wam taka długa sypialnia? Nie lepiej zrobić np. garderobę (patrząc na rzut) na dole, żeby trochę optycznie zmniejszyć pomieszczenie?
    Gdzie będziecie trzymać ubrania, deski do prasowania, mopa, odkurzacz itd.? W przedpokoju nie ma miejsca na szafę a w reszcie mieszkania widzę tylko jedną szafę w sypialni i komodę? To zdecydowanie za mało.

  7. #7

    Domyślnie

    Bez skali, jedynie chodzi mi o pomysł.


  8. #8

    Domyślnie

    Ewentualnie nie wiem na ile taka opcja byłaby możliwa. Na pewno zyskuje wykorzystanie przestrzeni dziennej i wystarczający aneks kuchenny.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za sugestie! Bardzo ciekawe rozwiązania, niestety 2ga opcja odpada z tego względu, że w miejscu potencjalnej sypialni jest pion wodny i w tej okolicy mieszkania musi być łazienka i kuchnia.
    Jestem wlasnie w trakcie tworzenia projektu w homestyler.com,
    Jeśli dzisiaj uda mi się skończyć wrzucę efekty pracy.

    Co myślisz o otwarciu przestrzeni między pokojami (usunięciu ścianki działowej) i zrobieniu łóżka na anstresoli w lewej dolnej części mieszkania a pod nim garderoba lub miejsce na biurko? Oddzielenie części sypialnianej mniej więcej w tym stylu:
    https://pl.pinterest.com/pin/AQ-XwsF...SuF2SFsyr0Cyg/

    Wysokość pomieszczeń to 3,6m.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli myślicie i macie możliwość wykorzystania wysokości, to masz rację, warto zrobić antresolę, ale trochę wyżej. Tak, żeby pod spodem można było normalnie chodzić.

    Możliwości jest cała masa, tylko trzeba kogoś z wyobraźnią przestrzenną i nie patrzeniem schematycznie na mieszkanie.



    Dwie propozycje. Na czerwono zaznaczona ta część z antresolą. Drugi obrazek to co byłoby pod nią. wszystko do wymierzenia czy przejścia będą możliwe.

    Można byłoby pomyśleć o takich stopniach aby wejść na górę, a miejsce wykorzystać na schowki.









  11. #11

    Domyślnie

    Zgodnie z poradami - w sypialni jest łóżko , pod nim przestrzen do zagospodarowania na szafę ATTACH=CONFIG]395482[/ATTACH]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt roboczy.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	395481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt mieszkania.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	395482  
    Ostatnio edytowane przez zioleczek007 ; 24-08-2017 o 22:42

  12. #12

    Domyślnie

    A jesteś pewny, że wc może być tak daleko od pionu? Rozumiem, że wszystko jest w tym kominie i do wc potrzebny spad.
    Więc lepiej się upewnić, radziłabym przenieść wc na lewo. A tam powiększyć np. prysznic i zrobić go na całą szerokość.

  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pion wodny zlokalizowany jest w prawej górnej części mieszkania - w miejscu które na planie jest niesymetrycznym pomieszczeniem o powierzcni 0,47mkw , jesteśmy po konsultacji z hydraulikiem i stwierdził, że takie rozwiazanie jest realne (prysznic i kibel musi byc na jednej scianie)

    Co do sypialni zasadnicze pytanie - czy spanie na antresoli jest komfortowe - biorac pod uwagę wysokosc pomieszczenia - 3,6m, zakladamy, że łóżko będzie na poziomie 1,8m + grubość desek i materaca - około 40 cm (?) - pozostaje nad głową 140cm - czy to nie za mało?

    Wrzucam link do wstepnej wizaualizacji 3D:

    https://www.homestyler.com/floorplan...d6im_yUo.email

  16. #16

    Domyślnie

    Zasadnicze pytanie czy chcecie spać na antresoli.
    Ja nie jestem fanką, ale co kto lubi.
    Opcja do rozważenia po prostu wniknęła, bo sam zaproponowałeś.

    Jeszcze chciałam zapytać, dlaczego chcesz tak upchać łóżko ze schodami że jedna osoba przechodzić będzie przez drugą jeśli macie na tyle miejsca, żeby po bokach łóżka było przejście?
    A macie na tyle miejsca na sypialnię "na podłodze" , że można otworzyć przestrzeń, ale dyskretnie.










  17. #17

    Domyślnie

    Mieszkanie po remoncie , koncepcja antresoli zrealizowana i efekt moim zdaniem jest super, w najbliższym czasie prześlę zdjecia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony