dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie blacha prosta a blachodachówka

    Dzień dobry,
    Czy ktoś może orientuje się jak cenowo wygląda porównanie dachu dwuspadowego z blachy prostej z rąbkiem w stosunku do blachodachówki? Czy są one z zasady tańsze/droższe? I jak z robocizną, czy jej cena także uzależniona jest od tego wyboru?

  2. #2

    Domyślnie

    Są różne blachy i różne ceny a co za tym idzie różne są też gwarancje na taką blachę, chodzi o ilość lat dawanych na nią przez producentów. Ja zakładam u siebie blachę na rąbek z powłoką ceramic i ona obecnie kosztuje około 41 zł/ m2. ale ma gwarancję dożywotnią. Są blachy i po 32 zł/m2 , ale gwarancja np; już tylko 10-15 lat. Są i po 48 zł/m2. Co do porównania to ceny są zbliżone , no może blacho-dachówka deko tańsza. Różnice mogą występować w konstrukcji podłoża pod blacho-dachówkę gdzie łaty mogą być nabijane rzadziej ,więc pójdzie mniej materiału,ale to już jest indywidualna sprawa dekarzy. Pod rąbek powinno się dawać łaty gęściej ,bądź pełne deskowanie i specjalna mata strukturalna, która też do tanich nie należy. Najlepiej zrobić wyceny u przedstawicieli sprzedających blachy.
    Co do cen robocizny , to zależy co się robi tzn: czy tylko łacenie czy np: deskowanie, do tego krycie wstępne papą , dopiero kontr łaty i łaty .Zależy ile jest okuwania itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał olla87 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Czy ktoś może orientuje się jak cenowo wygląda porównanie dachu dwuspadowego z blachy prostej z rąbkiem w stosunku do blachodachówki? Czy są one z zasady tańsze/droższe? I jak z robocizną, czy jej cena także uzależniona jest od tego wyboru?
    Cenowo blachodachówka i blacha typu click, panel wychodzi podobnie. Radziłbym tylko dobrze dobrac wykonawcę, blachodachówka "wybacza" błędy, rąbek niestety nie.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Bierz blachodachówke

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Kurczę, mam problem, bo blachodachówka jakoś dp mnie nie przemawia, ale boję się, że cena niestety zagra tu główną rolę. Czy ktoś orientuje się jaka może być różnica w cenie na dachu dwuspadowym ok.150m2 ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zakładam u siebie na dach dwuspadowy rąbek stojący ten droższy ceramik w cenie około 40zł m2 blachy . Zrobiłem wycenę kompletnego poszycia dla dachu 250m2 tj: blacha clik, blacha płaska na okucia, membrana (teraz jej nie będzie bo jest deskowanie i papa) całe orynnowanie PCV , oraz wszystkie dodatki taśmy wkręty itp . i wyszło mi 17 000 zł przy vat 23%. Firma która będzie kryła dach, ma brać to na siebie więc będzie około 15000 zł z vat. 8%. Podejrzewam że różnica w blachodachówce nie będzie duża .Jedynie cena może się różnić w konstrukcji poszycia pod blachę i to nie zawsze. Pod rąbek jak pisałem wcześniej powinno iść gęstsze łacenie połaci. Najlepiej zrób sobie darmową wycenę na dach z blachą rąbek stojący i blachodachówkę i wszystko wyjdzie dokładnie. Jak na moje rozeznanie różnic nie będzie dużych ale ja też nie mam przekonania do blachodachówki .Tłoczenie blachy na prasach zawsze osłabia i wycienia ją w miejscach głębokich przetłoczeń, przez co w tych miejscach pojawia się najczęściej perforacja.Na fotce jest to widać.
    Ostatnio edytowane przez jammo ; 22-08-2017 o 08:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony